پروفایل اسکورایز

تماس با اسکورایز

۰۲۱-۲۸۴۲۶۸۷۵

پروفایل اسکورایز

برای استفاده بهتر از خدمات مهاجرت و آموزش زبان اسکورایز وارد یا عضو شوید.

بعد از ورود به همین صفحه منتقل می‌شوید.

سبد خرید شما خالی است.

بهترین آموزش‌های زبان و مهاجرت را در محصولات اسکورایز بیابید

لیست محصولات

ویزای تحصیلی انگلیس | شرایط تحصیل در انگلستان

99/10/02

 


ویزای تحصیلی انگلیس | شرایط تحصیل در انگلستان

اگر دانشگاه‌های کشور انگلستان را برای مهاجرت و دریافت ویزای تحصیلی انتخاب نموده اید، لازم است که ازفرآیند های مربوط به پذیرش ویزای دانشجویی اطلاعات لازم را داشته باشید. نخست، بایستی بدانید چه نوع ویزایی را درخواست بدهید که متناسب با نوع دوره‌ی انتخابی شما باشد. علاوه بر این مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس چیست؟ ولی پیش از آن شما باید موفق به دریافت CAS ( تأیید پذیرش تحصیل از دانشگاه مقصد ) بشوید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای تحصیلی انگلیس و شرایط تحصیل در انگلستان در ادامه همراه ما باشید.

درخواست ویزای تحصیلی انگلیس دو مرحله دارد:

۱- درخواست تأیید پذیرش برای تحصیل (CAS)

۲- درخواست ویزای دانشجویی.

این مراحل جداگانه هستند و باید به ترتیب تکمیل شوند (بدون CAS معتبر نمی توانید برای ویزای دانشجویی اقدام کنید).

درخواست CAS

قبل از درخواست ویزای تحصیلی انگلیس برای تحصیلات تکمیلی باید در یک دوره کارشناسی ارشد واجد شرایط پذیرفته شده و توسط دانشگاه خود با CAS صادر شوید. برای انجام این کار باید یک مدرک کارشناسی ارشد در انگلستان پیدا کنید و به طور معمول اقدام کنید. هنگامی که به شما پیشنهاد بی قید و شرط برای تحصیل در دانشگاه شما داده شد می توانید بیانیه CAS را از آن ها بخواهید. برای انجام این کار باید تأییدیه رسمی مدارک تحصیلی خود، از جمله متن مطالب دوره و نتایج مدرک را ارائه دهید. این اطلاعات توسط دانشگاه شما برای تأیید CAS استفاده می شود. دانشگاه ها ممکن است به عنوان بخشی از روند CAS از شما ودیعه بگیرند. این معمولاً نسبت هزینه های تحصیلات تکمیلی شما خواهد بود. نیاز به ودیعه کارمزد به دانشگاه ها کمک می کند تا از اصل بودن درخواست شما اطمینان حاصل کنند و قصد دارید با آنها تحصیل کنید. هنگامی که دانشگاه شما از درخواست شما راضی باشد، شماره CAS منحصر به فردی را برای شما صادر می کند.

درخواست ویزای دانشجویی

پس از داشتن CAS می توانید بصورت آنلاین برای ویزای خود اقدام کنید. علاوه بر CAS خود، شما باید مواد زیر را تهیه کنید:

- فرم درخواست ویزا تکمیل شده

- گذرنامه یا مستندات سفر معتبر

- یک عکس به اندازه گذرنامه

- اثبات اینکه می توانید در طول اقامت خود در انگلستان خود را تأمین کنید

- اثبات پرداخت هزینه درخواست ویزا

- هزینه بهداشت مهاجرت

اسناد باید از طریق پست ارائه شود و به طور معمول ظرف 14 روز پس داده می شود.  توجه داشته باشید که نیازی به ارسال هیچ سندی نیستید که قبلاً برای برنامه CAS خود استفاده کرده اید. هنگامی که دانشگاه شما CAS را برای شما صادر کرد، تأیید می کند که این شواهد دیده شده و صحیح است.

حتما بخوانید: نکات کلیدی در نوشتن رزومه تحصیلی برای اپلای

هزینه ویزای تحصیلی انگلستان چقدر است؟

اگر از خارج از انگلیس اقدام می کنید هزینه ویزای تحصیلی انگلستان 348 پوند است.  این مبلغ قابل استرداد نیست. اگر از داخل انگلیس درخواست می کنید (یا برای تمدید ویزای تحصیلی موجود یا تغییر ویزای دیگری) هزینه این کار 475 پوند است. سایر هزینه ها می تواند شامل ودیعه هزینه (در صورت صدور CAS توسط دانشگاه شما) اضافه، هزینه مراقبت های بهداشتی مهاجرت است.

درخواست ویزا انگلستان چه مدت طول می کشد؟

اگر از خارج از انگلستان درخواست ویزای تحصیلی می دهید، می توانید شش ماه قبل از شروع برای ویزا اقدام کنید. پردازش بسیاری از درخواست های ویزا سه هفته طول خواهد کشید، اما در صورت وجود هرگونه نیاز اضافی برای درخواست خود، باید سعی کنید مدت بیشتری را ترک کنید. اگر از داخل انگلیس اقدام می کنید، می توانید سه ماه قبل از شروع دوره خود اقدام کنید. معمولاً ظرف هشت هفته تصمیمی دریافت خواهید کرد.

شرایط تحصیل در انگلستان

کشور انگلستان در قاره اروپا واقع شده است و پایتخت آن شهر لندن است. شرایط منحصر بفرد انگلستان برای تحصیل و زندگی بسیار مناسب است. سالانه صدها هزار دانشجوی بین المللی در انگلستان تحصیل می کنند و به این ترتیب محبوبیت مداوم بالایی را به انگلستان می دهد. با جمعیت متنوع و شهرت در مدرسه معتبر، انگلیس مکانی طبیعی برای هجوم دانشجویان بین المللی است و برای دانشجویان در سراسر جهان که به دنبال آموزش انگلیسی زبان هستند، چه مکانی بهتر از کشوری که این زبان را اختراع کرده است، تحصیل می کنند؟ انگلیس با داشتن یک سیستم عالی آموزش عالی و صدها دانشگاه در سطح جهانی، تجربه ای غنی را برای دانشجویان بین المللی قول می دهد.

سیستم آموزشی انگلستان که در سراسر جهان به عنوان یک سیستم کلاس جهانی شناخته می شود، جامع و سازگار است. این بخش همچنین دارای اطلاعات حیاتی در مورد نحوه ورود به برنامه هایی در انگلستان مانند GCSE ، A-Levels و برنامه های درجه است. تأمین اعتبار آموزش بین المللی بزرگترین مانع برای اکثر دانشجویان بین المللی است. این بخش به دانشجویان کمک می کند تا در مورد منابع مالی از جمله بورسیه و وام، و همچنین سایر مباحث عملی مالی مانند هزینه های تحصیل و بودجه، اطلاعات کسب کنند. موارد ذکر شده از مهمترین نکات درباره شرایط تحصیل در انگستان بودند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟


اگر سوالی دارید در قسمت دیدگاه بنویسید تا به آن پاسخ داده شود.
دیدگاه ها

پاسخ به کامنت‌ها به صورت ایمیل ارسال میشود.

برای ثبت دیدگاه وارد شوید ورود به صفحه کاربری