مشاوره اپلای

تحصیل در کانادا: هزینه‌ها، مراحل اخذ ویزا، دانشگاه‌های برتر، درخواست و مصاحبه، فرصت‌های شغلی


برنامه داری در کانادا تحصیل کنی؟

مشاوره بگیر

کشور کانادا به عنوان یکی از محبوب‌ترین کشورهای دنیا در زمینه تحصیلات آکادمیک، سالانه پذیرای دانشجویان زیادی از سراسر دنیا است. مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل روش بسیار مناسبی برای مهاجرت به این کشور است و به این شیوه، گرفتن اقامت کانادا احتمال بالایی دارد. دانشجویان خارجی، خصوصا از کشورهای آسیایی مانند ایران، چین و هند، طی یک دهه‌ی گذشته به سمت کانادا سرازیر شده‌اند. جمعیت دانشجویان بین‌المللی در کانادا نزدیک به انفجار بوده و در حال عبور از مرز 642000 در سال 2019 است. آخرین آمار منتشر شده از سوی اداره‌ی مهاجرت کانادا (IRCC) بیانگرِ تایید شدن 404000 ویزای تحصیلی جدید در کانادا در سال 2019 است.

انتاریو، کبک، و بریتیش‌کلمبیا بزرگترین ذینفعان دانشجویان خارجی در کانادا هستند. تعداد دانشجویان خارجی دارنده‌ی ویزای تحصیلی حدودا 500000 نفر است. کشورهایی مانند هند، چین، و کره اکثریت این جمعیت را می‌سازند.
تعداد افراد با ویزای تحصیلی در کانادا از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹

چه چیزی جمعیت هنگفتی از دانشجویان بین المللی را ترغیب به تحصیل در کانادا می‌کند.

دلایل متنوعی وجود دارد:

 1. هدف گذاری استراتژی تحصیلی کانادا (2019-2024) برای ارتقای ارتباطات بین‌المللی و تنوع آموزشی
 2. اعتبار دانشگاه های کانادا در سطح جهانی از جمله دانشگاه تورنتو، دانشگاه مک گیل، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مونترال و دانشگاه آلبرتا
 3. پایین بودن شهریه دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی نسبت به کشورهایی مانند آمریکا، انگلیس و استرالیا
 4. امکان دریافت ویزای کار بعد از فارغ التحصیلی و گرفتن اقامت دائم پس از چند سال کار در کانادا
 5. شرکت در دوره های کوآپ در ترم های آخر دانشجویی که نوعی کارآموزی است و به تامین هزینه های دانشجویان کمک می کند.
 6. داشتن بورسیه های تحصیلی متفاوت یا فول فاند برای تحصیل در کانادا در مقطع دکترا
 7. امکان اخذ ویزای اجازه کار باز  (open work permit) برای همسر دانشجو تا بتواند به صورت تمام وقت کار کند.
 8. وفور فرصت‌های شغلی یکسان برای بومیان و مهاجران

چرا مهاجرت تحصیلی به کانادا

با توجه به رشد مشتاقان به تحصیل در کشورهای در حال توسعه که دارای درآمد متوسط هستند، کاهش هزینه‌های تحصیل و زندگی نقش به سزایی را در افزایش تقاضا برای تحصیل در کانادا داشته است. به دلیل عدم قطعیت صدور ویزای تحصیلی در آمریکا انتظار می‌رود که دانشگاه‌های کانادایی در آینده پذیرای تعداد زیادی از دانشجویان خارجی باشند.

عذر ما را بپذیرید اگر فراموش کردیم که در مورد آب و هوای کانادا هشدار دهیم. بر خلاف همه‌ی مزایای تحصیل در کانادا، تطبیق با آب و هوای بیش از حد سرد می‌تواند برای دانشجویان بین المللی، به خصوص آن‌هایی که از مناطق گرم می‌آیند، کمی غفلگیرکننده باشد.

چی بخونیم تو کانادا؟

سیستم تحصیلی در کانادا ارزان‌ و شناخته‌شده در سطح جهان است. انعطاف و تنوع برنامه‌های ارايه شده توسط این سیستم مهم‌ترین دلیل برای رشد 90 درصدی دانشجویان بین‌المللی نسبت به سال 2008 است.

سیستم آموزشی کانادا به سه سطح تقسیم می‌شود:

 • آموزش مقدماتی
 • آموزش متوسطه
 • آموزش عالی

سلسله مراتب: دانشجویان بعد از اتمام دوره‌ی مقدماتی و متوسطه در سنین 16-18 سال برای تحصیلات عالی اقدام می‌کنند.

طول دوره‌های تحصیلات عالی در کانادا:

 

طول دوره

مدرک

1 – 2 سال

دیپلم

2 – 3 سال

فوق دیپلم

4 سال تمام وقت

کارشناسی

1 – 2 سال

تحصیلات تکمیلی

1 – 2 سال

کارشناسی ارشد

4 – 7 سال

دکتری

 

دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد در کانادا توسط موسسات آموزش عالی و دانشگاه‌ها ارایه می‌گردند. مدارک مربوطه نیز توسط همین موسسات صادر می‌گردد. بعد از پایان دوره‌ی ارشد دانشجو می‌تواند کار کند و یا برای دوره‌ی دکتری اقدام نماید.

الزامات مربوط به زبان: دانشجویان باید به یکی از دو زبان رسمی کانادا یعنی انگلیسی و فرانسوی آشنایی مناسب داشته باشند. دانشجویان همچنین می‌توانند کورس‌ها زبان ارایه شده توسط دانشگا‌ه‌های کانادا را انتخاب کند.

 

دوره‌ها و گرایش‌های محبوب در کانادا: محبوب‌ترین گرایش‌های تحصیلی در میان دانشجویان خارجی کانادا عبارتند از:

 • Business and Finance
 • Health & Medicine
 • Computer Science and IT
 • Engineering
 • Media & Journalism

طبق رتبه‌بندی‌های موسسات QS World، Times Higher Education، و ARWU (Shanghai)، سه دانشگاه تورنتو، بریتیش‌کلمبیا، و مک‌گیل در میان 100 دانشگاه برتر جهان هستند.

 

فرایند اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا

برای گرفتن پذیرش تحصیلی در کانادا در اولین قدم می بایست دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید، سپس از شرایط و مدارک مورد نظر دانشگاه مربوطه به طور دقیق و کامل اطلاع حاصل کنید. در نهایت درخواست خود برای پذیرش تحصیلی (اپلیکیشن فرم - application form) را به دانشگاه ارسال نمایید. بعد از سپری شدن زمان بررسی درخواست، در صورت تایید برای شما نامه پذیرش از دانشگاه ارسال خواهد شد.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا

اگرچه دانشگاه های متفاوت شرایط و مدارک متفاوتی را برای اخذ پذیرش تحصیلی دارند، اما در مجموع موارد زیر جزو اصلی ترین مدارک برای دریافت پذیرش تحصیلی در دانشگاه های کانادا به شمار می رود.

 • درخواست تحصیل در دانشگاه
 •  داشتن پاسپورت معتبر
 • آخرین مدرک تحصیلی (برای مقطع لیسانس دیپلم 12 ساله و برای فوق لیسانس مدرک لیسانس)
 • ریز نمرات سه سال آخر تحصیل
 • مدارک هویتی
 • عکس پاسپورتی
 • برگه واریز شهریه دانشگاه
 • مدرک زبان آیلتس (در صورت درخواست دانشگاه)
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه

 

شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی

برای اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا معدل مقطع قبلی شما باید بالاتر از 15 باشد و نمره آیلتس بالاتر از 6.5 داشته باشید. اگر مقطع کارشناسی خود را در کشوری به جز کانادا گذرانده باشید، احتمال دارد برخی دانشگاه ها ما را موظف به شرکت در یک ارزیابی نمایند تا از میزان توانایی شما بر حسب معیارهای دانشگاه اطمینان حاصل کنند. برخی دانشگاه ها برای مقطع دکتری قرار مصاحبه ای با دانشجو را نیز لحاظ می کنند.

تفاوت  پذیرش در کالج یا دانشگاه در کانادا

بر خلاف آمریکا که در آن به مدرسه های محلی کالج گفته می‌ شود، در کانادا کالج ها به منظور ارائه آموزش های فنی و کاربردی فعالیت می‌ کنند تا بر اساس نیاز بازار کار و کارفرمایان، مهارت های اشتغال خاص را به دانش آموزان ارائه دهند. در واقع دانشگاه ها بر آموزش های علمی و حرفه ای تمرکز دارند، در حالی که کالج ها بر پایه آموزش حرفه ای و تجربی فعالیت می کنند. دانشگاه های کانادا توافقنامه ای دارند که بر مبنای آن دانش آموزان دبیرستانی که معدل کافی برای ورود به دانشگاه را کسب نکرده باشند، بعد از تحصیل در کالج و تقویت زبان انگلیسی می توانند به دانشگاه مورد نظر خود راه یابند.

تحصیل در کالج نیازی به داشتن مدرک انگلیسی ندارد، زیرا می توانید دوره های زبان خود را در کالج تکمیل کنید. اما به خاطر داشته باشید که تنها افرادی می توانند درخواست ویزای تحصیلی در کالج های کانادا را داشته باشند که مدرک لیسانس یا پایین تر داشته باشند.

 

میانگین هزینه های اخذ پذیرش

هزینه اخذ پذیرش بسته به دانشگاه، شرایط تحصیلی شما و بسیاری عوامل دیگر متفاوت است، بنابراین در این قسمت عنوان هزینه های مختلف که در روند اخذ پذیرش تحصیلی باید پرداخت کنید را مطرح می کنیم.

هر دانشگاهی هزینه ای برای بررسی درخواست پذیرش شما دارد که به آن فی (اپلیکیشن فی - application fee) گفته می شود. این هزینه صرفا برای بررسی درخواست شما دریافت می شود و ممکن است پس از بررسی درخواست پذیرش تایید نشود. این مبلغ پرداختی هزینه ای است که به طور مستقیم برای اخذ پذیرش پرداخت می کنید، اما هزینه های غیر مستقیم مانند آزاد سازی مدرک، ترجمه رسمی مدارک تحصیلی، هزینه آزمون آیلتس، جی آر ای یا تافل بر حسب مدرک مورد نظر دانشگاه، هزینه ارسال مدارک به دانشگاه مقصد در صورتی که مدارک را آنلاین دریافت نکنند، همه این موارد جزو هزینه هایی است که در روند اخذ پذیرش تحصیلی می بایست پرداخت شود.

ویزای دانشجویی کانادا

اگر قصد گرفتن ویزای تحصیلی کانادا یا همان study permit را داشته باشید، می‌بایست 3 تا 6 ماه قبل از شروع ترم تحصیلی دانشگاه یا کالج مورد نظر خود اقدامات لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی (فرایند اپلای) را انجام دهید. پس از گرفتن پذیرش تحصیلی می‌توانید برای گرفتن ویزا تحصیلی کانادا اقدام کنید.

از شرایط مهم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا داشتن نمره آیلتس بالاتر از 6 است که با توجه به مقطع تحصیلی متفاوت خواهد بود. همچنین نداشتن گپ تحصیلی بیشتر از 4 سال بین مدرک قبلی و اقدام برای تحصیل در مقطع بعدی است. داشتن گپ تحصیلی زیاد تنها زمانی قابل قبول است که ثابت کنید این گپ به علت خدمت سربازی یا کار کردن در زمینه مرتبط با رشته تحصیلی شما بوده است. برای تقاضای ویزای تحصیلی کانادا باید مدارک زیر را به سفارت ارائه دهید:

 • نامه پذیرش تحصیلی دانشگاه
 • نامه تمکن مالی که نشان دهنده توانایی مالی شما در تامین هزینه تحصیل و زندگی در کاناداست.
 •  مدرک زبان انگلیسی
 • پاسپورت معتبر
 • مدارک هویتی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه نامه ای جهت بررسی اهداف شما از تحصیل در کانادا (کاور لتر - cover letter)

 

چه موقع باید درخواست استادی پرمیت را ارسال نمایید؟

برنامه‌ریزی مهم‌ترین بخش تصمیم شما برای تحصیل در خارج از کشور است. به دانشجویان مشتاق تحصیل در کانادا توصیه می‌شود که 4 تا 6 ماه زودتر از آغاز تحصیل برای استادی پرمیت اقدام نمایند.

چه مدارکی برای درخواست استادی پرمیت نیاز است؟

 • یک نامه‌ی پذیرش از DLI برای درخواست ویزای دانشجویی ضروری است.
 • پاسپورت معتبر
 • مدرک شناسایی صادر شده توسط دولت کشوری که در آن سکونت دارید
 • یک گواهی تمکن مالی نیز برای اثبات توانایی خود در تامین هزینه‌های زندگی و شهریه‌ها ضروری است.
 • اطلاعات پزشکی
 • نامه‌ای جهت بیان انگیزه‌ی خود برای مطالعه در کانادا و توضیح اینکه چه آورده‌ای برای کانادا دارید

 

مدت زمان اخذ ویزا تحصیلی کانادا

اخذ ویزای تحصیلی بسته به مقطع تحصیلی و سرعت در  فرایند ارائه مدارک متغیر است، اما معمولا بین 3 تا 5 ماه به طول می‌ انجامد.

هزینه های اخذ ویزا

هزینه هایی که برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا وجود دارد شامل هزینه سفارت برای اخذ ویزا و هزینه سفر به یکی از کشورهای اطراف ایران است که سفارت کانادا در آن وجود داشته باشد تا فرد برای احراز هویت و انجام مصاحبه در سفارت حاضر شود.

در صورتی که تمایل به ادامه‌ی حضور خود در کانادا دارید شما می‌توانید با 350 دلار کانادا وضعیت خود را به عنوان دانشجو تمدیدی کنید (تمدید وضعیت – 200 دلار و استادی پرمیت جدید – 150 دلار).هزینه های ویزای تحصیلی در کانادا

نحوه ی تعیین وقت سفارت کانادا

تعیین وقت برای سفارت کانادا از طریق وب‌سایت VFS Global انجام می شود. برای این منظور می بایست یک حساب کاربری در VFS Global ایجاد و حساب خود را از طریق لینک ارسال شده با ایمیل فعال نمایید. سپس دفتر VAC مورد نظر خود را انتخاب کنید و تاریخ و وقت مورد نیاز خود را انتخاب کنید تا وقت های خالی به شما نمایش داده شود. زمان مورد نظر خود را انتخاب کرده و دکمه تایید را بزنید.

چطور باید برای مصاحبه ویزا آماده شوید؟

دانشجویان بعد از درخواست ویزا برای مصاحبه فراخوانده می‌شوند. این فرایند کمی ملال‌آور است و به آمادگی زیادی نیاز دارد. دانشجویان بهتر است به توصیه‌های مربوط به مصاحبه‌ی ویزا توجه نمایند تا از پس آن برآیند.
 

فرآیند صدور استادی پرمیت کانادا حدود 6 هفته طول می‌کشد.

شرایط تبدیل اقامت تحصیلی به اقامت دائم

اخذ اقامت کاری پس از تحصیل (PGWP) یکی از دغدغه های اصلی دانشجویان بین المللی در کاناداست. از جمله شرایط کلی برای تبدیل اقامت تحصیلی به اقامت کاری در کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سن بالای 18 سال در زمان فارغ التحصیلی
 • پیدا کردن یک تخصص یا حرفه در زمان تحصیل در کانادا
 • داشتن پذیرش تحصیلی برای دوره های بالای 8 ماه
 • تحصیل در موسسه، کالج و دانشگاه مورد تایید اداره مهاجرت کانادا

 

بعد از اتمام تحصیل در کانادا بین 9 ماه تا 3 سال به شما زمان داده می‌شود که شغل مناسبی پیدا کنید و از این طریق ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمایید. پس از گرفتن ویزای کاری، در صورتی که به مدت 3 سال فعالیت و کار مداوم در کانادا داشته باشید می‌توانید درخواست اقامت دائم کانادا بدهید. 3 سال بعد از اخذ اقامت دائم کانادا نیز می‌توانید درخواست تابعیت دهید و پاسپورت کانادا دریافت کنید.

 

هزینه‌ی تحصیل در کانادا

زمانی که برای مهاجرت تحصیلی برنامه‌ریزی می‌نماییم، اولین چیزی که به ذهنمان می‌رسد شهریه و بودجه‌بندی است. میانگین هزینه زندگی و تحصیل در کانادا به عوامل مختلفی مانند رشته تحصیلی، رنکینگ دانشگاه، شهر  و ایالت محل تحصیل و زندگی، سطح کیفیت زندگی و… بستگی دارد. 

تحصیل و زندگی در کانادا ممکن است تا 38000-39000 دلار در سال برای یک دانشجوی خارجی هزینه در بر داشته باشد. شهریه برای مدرک کارشناسی از 1800 دلار کانادا در سال تا 20000 دلار کانادا در سال متغیر است.

هزینه‌ی مسکن، غذا، کتاب، و حمل و نقل را نیز باید به بودجه‌ی خود اضافه نمایید. هزینه‌‌ی سالانه حدودا 12000 دلار کانادا تخمین زده می‌شود.

شهریه‌ی میانگین برای دانشجویان MBA، MS، و پزشکی به صورت زید است:

 • MBA: 29971 تا 63354 دلار
 • MS: 23891 تا 29901  دلار
 • پزشکی: 25628 تا 38578 دلار

 

به طور کلی هزینه‌ی شهریه در کانادا کمتر از انگلیسی و آمریکا است.

کارشناسی

7700 – 23200 دلار

کانادا

تحصیلات تکمیلی

11600 – 27000 دلار کانادا

کارشناسی

7700 – 27000 دلار کانادا

آمریکا

تحصیلات تکمیلی

15500 – 46500 دلار کانادا

کارشناسی

11000 – 20000 دلار کانادا

انگلیس

تحصیلات تکمیلی

13600 – 27800 دلار کانادا

کمک ‌هزینه‌های تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی در کانادا

دانشجویان می‌توانند برای کاهش بار مالی برای گرفتن اسکالرشیپ (کمک هزینه‌ی تحصیلی) که توسط دولت کانادا تامین می‌شود، اقدام نمایند.

 

Banting Postdoctoral Fellowships

دانشجویان کانادایی و خارجی

54219 دلار در سال (مشمول مالیات)

ثبت نام در Canadian Common CV و ResearchNet Account

آوریل - سپتامبر

Canada-CARICOM Leadership Scholarships Program

دانشجویان اهل کشورهای کاراییب متقاضی دوره‌های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی

4 ماه: 5576 دلار

5-6 ماه: 7513 دلار

8 ماه: 11396 دلار

موسسات کانادایی در سامانه‌ی International Scholarships Canada Application Tool برای دانشجویان واجد شرایط ثبت نام می‌کنند.

آوریل

Canada-ASEAN Scholarships and Educational Exchanges for Development (SEED)

دانشجویان کشورهای آسیایی

5-6 ماه: 8675 دلار

8 ماه: 11153 دلار

از طریق Scholarships Canada Application Tool برای دانشجویان واجد شرایط

-

Queen’s University International Scholarships

دانشجویان بین‌المللی دارای مدارک عالی

6969 دلار

اپلیکیشن نیاز نیست

-

مشاغل در کانادا

در کانادا برای دانشجویان در هر سطحی، فارغ‌التحصیلان، و افراد حرفه‌ای شغل وجود دارد. همچنین، تعداد زیادی گزینه‌ی کار-تحصیل برای دانشجویان خارجی در کانادا وجود دارد.

شما می‌توانید چه در داخل دانشگاه و چه خارج از آن به صورت تحصیل ترکیبی (Co-Op Education) و یا کارآموز کار کنید. شما همچنین بعد از فراغت تحصیل هم می‌توانید کار کنید و هم ادامه تحصیل دهید.

شما به ورک‌پرمیت PGWP برای کار در کانادا احتیاج خواهید داشت. هزینه‌ی اپلای برای مجوز کار بعد از فراغت (PGWP) 225 دلار کانادا است.

در ادامه فرصت‌های شغلی موجود برای فارغ‌التحصیلان در گرایش‌های پرتقاضا مانند مدیریت، مهندسی، و پزشکی بیان شده‌اند:

 

رشته

عنوان شغلی

دستمزد میانگین

مدیریت

متخصص استخدام

63932 دلار

متخصص آمار

69404 دلار

مدیر ارشد مالی

75241 دلار

مهندسی

مهندس شیمی

65840 دلار

مهندس مکانیک

61967 دلار

مهندس محیط زیست

80348 دلار

پزشکی

دندان‌پزشک

99148 دلار

داروساز

77465 دلار

دام‌پزشک

77465 دلار

 

دانشگاه‌های کانادا با بالاترین نرخ اشتغال عبارتند از:

 • دانشگاه کونکوردیا
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه واترلو

تحصیل در کانادا بسیار پرتقاضا است، خصوصا از طرف ایرانی‌ها. این اولین چیزی است که هنگام تصمیم برای ادامه‌ی تحصیل در خارج به ذهن می‌آید.


۱۰ دانشگاه‌ها برتر کانادا

دانشگاهرتبه در QSمیانگین شهریه
University of Toronto دانشگاه تورنتو29 USD 31803.66
McGill University دانشگاه مک گیل35 USD 17308.11
The University of British Columbia دانشگاه بریتیش کلمبیا51 USD 18980.38
University of Alberta دانشگاه آلبرتا113 USD 10221.63
University of Montreal University of Montreal137 USD 11608.51
Mcmaster University دانشگاه مک‌مستر140 USD 17207.49
University of Waterloo دانشگاه واترلو173 USD 19371.00
Queen's University Queen's University239 USD 25096.77
Dalhousie University دانشگاه دالاهو280 USD 15496.80
University Of Ottawa دانشگاه اوتاوا281 USD 27675.09

بهترین دانشگاه های کانادا در سال 2021
بهترین دانشگاه های کانادا در سال 2021

لیست برترین دانشگاه های کانادا در سال 2021

شرایط کار و تحصیل همزمان برای دانشجویان خارجی در کانادا
شرایط کار و تحصیل همزمان برای دانشجویان خارجی در کانادا

وجود دانشگاه‌ های معتبر در کشور کانادا باعث شده است که دانشجویان از سراسر دنیا این کشور را گزینه خوب

فاکتورهای مهم در انتخاب کشور برای تحصیل
فاکتورهای مهم در انتخاب کشور برای تحصیل

نکات مهم در زمان انتخاب کشور برای تحصیل

آشنایی با انواع آزمون SAT و بخش‌های مختلف آن
آشنایی با انواع آزمون SAT و بخش‌های مختلف آن

آشنایی با انواع آزمون SAT و بخش‌های مختلف آن

آزمون جی ‌آر‌ ای (GRE) چیست؟
آزمون جی ‌آر‌ ای (GRE) چیست؟

آزمون جی‌آر‌ ای (GRE) چیست؟

آزمون آیلتس چیست؟
آزمون آیلتس چیست؟

آزمون آیلتس چیست؟ در مورد جزییات آن بیشتر بدانید

نکات کلیدی در نوشتن رزومه تحصیلی برای اپلای
نکات کلیدی در نوشتن رزومه تحصیلی برای اپلای

نکات کلیدی در نوشتن رزومه تحصیلی برای اپلای

شرایط مهاجرت تحصیلی در مقطع کارشناسی
شرایط مهاجرت تحصیلی در مقطع کارشناسی

شرایط مهاجرت تحصیلی در مقطع کارشناسی

تمکن مالی ویزای کانادا
تمکن مالی ویزای کانادا

تمکن مالی ویزای کانادا + مانده حساب مورد نیاز ویزای کانادا

شرایط اقامت کانادا از طریق ازدواج
شرایط اقامت کانادا از طریق ازدواج

مراحل و شرایط اقامت کانادا از طریق ازدواج

راه های مهاجرت به کانادا و هزینه های زندگی و اقامت
راه های مهاجرت به کانادا و هزینه های زندگی و اقامت

راه های مهاجرت به کانادا و هزینه های زندگی و اقامت

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار
شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار

شرایط مهاجرت کاری به کانادا

بورسیه تحصیلی در کانادا
بورسیه تحصیلی در کانادا

اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا

معرفی انواع ویزای کانادا
معرفی انواع ویزای کانادا

معرفی ویزاهای کانادا

اپلای کشور کانادا
اپلای کشور کانادا

کانادا یکی از پرطرف دارترین مقصد‌های مهاجرتی درسی است

میانگین هزینه اجاره در شهرهای کانادا در جولای ۲۰۱۸
میانگین هزینه اجاره در شهرهای کانادا در جولای ۲۰۱۸

با توجه به هزینه ها بهتر است از خانه های بیرون دانشگاه و به صورت اشتراکی اجاره شود

لیست ده دانشگاه برتر کانادا
لیست ده دانشگاه برتر کانادا

در این مقاله لیستی از ده دانشگاه برتر کشور کانادا اورده شده

تماس با اسکورایز

02122360230

با اسکورایز بمانید

شبکه‌های اجتمایی اسکوایز