مشاوره اپلای

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار

99/06/06

 


شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار
مدت زمان مطالعه: 9 دقیقه
سپیده سالاری


کانادا در سال های اخیر تبدیل به یکی از بهترین گزینه‌ها برای افرادی شده است که قصد مهاجرت دارند. وضعیت اقتصادی مناسب در این کشور و جمعیت کم آن باعث شده سالانه حدود سه هزار نیروی کار حرفه‌ ای برای گرفتن ویزای کار کانادا اقدام کنند و وارد یکی از استان های این کشور شوند. گرفتن ویزای کاری کانادا دارای مراحلی است که بعد از طی کردن آنها، میتوانید وارد کانادا شوید و به عنوان یک نیروی کار در این کشور زندگی کنید. البته قبل از همه چیز باید نسبت به شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار آشنایی داشته باشید تا در زمان انجام مراحل مربوط به مهاجرت به مشکل برنخورید. در ادامه این مطلب از سایت اسکورایز بیشتر در مورد شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار صحبت میکنیم.

 

چرا مهاجرت به کانادا از طریق کار گزینه مناسبی است؟

قبل از طی کردن مراحل مهاجرت به کانادا از طریق کار، بهتر است که در خصوص مزایای مهاجرت کاری به کانادا بیشتر بدانید تا به این صورت با اطمینان بیشتری اقدامات لازم برای این کار را انجام دهید. مزایای مهاجرت به کانادا از طریق کار عبارتند از:
●     امنیت بالا در این کشور
●     قوانین مناسب به گونه‌ ای که مقررات و قوانین وضع شده در این کشور از مهاجرانی که قصد شروع یک کسب و کار را دارند، حمایت می‌کند.
●    کیفیت زندگی بالا و مطلوب
●     قرارگیری در رده بندی کشورهای پیشرفته جهان که باعث میشود موقعیت‌ های مناسب زیادی پیش روی شما قرار گیرد. 
●    هزینه‌  نسبتا پایین برای راه اندازی کسب و کار و مقررات مالیاتی راحت تر نسبت به سایر کشورهای مشابه 
●    وضعیت اقتصادی رو به رشد و سطح رفاهی بالا

 

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار چیست؟

کانادا یکی از کشورهای پرطرفدار برای نیروهای کار ایرانی است که قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند. اما بهتر است بدانید که اخذ ویزای کاری کانادا یکی از چندین روش موجود برای مهاجرت به این کشور است و روش های دیگری مانند اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری و یا گرفتن اقامت تحصیلی وجود دارد. اما در این مورد خاص برای مهاجرت کاری به کانادا دوراه اصلی پیش روی شما است:

●     استفاده از برنامه اسکیل ورکر
 برای استفاده از برنامه اسکیل ورکر باید دو مرحله اصلی را پشت سر بگذارید تا به این صورت میزان تخصص و مهارت شما برای مسئولین مهاجرتی کانادا مشخص شود. در مرحله اول ارزیابی شما باید از ۱۰۰ امتیاز در نظر گرفته شده، حداقل ۶۷ امتیاز کسب کنید تا اجازه ورود به مرحله دوم را بگیرید. در مرحله دوم نیز با توجه به مقایسه‌ های انجام شده بین نمرات متقاضیان و سایر امتیازات آنها، افرادی که امکان مهاجرت به کانادا دارند، مشخص می‌ شوند.


●     داشتن جاب آفر از کارفرمای کانادایی
 در روش جاب آفر یا پیشنهاد کاری، فردی که قصد مهاجرت به کانادا را دارد باید لیست مشاغل مورد نیاز در این کشور را بررسی کند. اگر شغلی مرتبط با تخصص خود در این لیست پیدا کرد، از طریق موسسات کاریابی می تواند مراحل مربوط به دریافت پیشنهاد شغلی را طی کند. تفاوت اصلی این روش با روش اسکیل ورکر این است که در زمان استفاده از جاب آفر از کارفرمای کانادایی، یک جایگاه شغلی مطمئن برای شما رزرو میشود تا برای گرفتن آن موقعیت شغلی به کانادا بروید.

 

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار (اسکیل ورکر)

اگر قصد دارید از برنامه اسکیل ورکر برای مهاجرت به کانادا استفاده کنید، باید شرایط زیر را قبل از همه چیز در نظر بگیرید.
●    رشته تحصیلی شما باید در مشاغل مورد نیاز کانادا که توسط دولت اعلام می‌ شود، وجود داشته باشد.
●    گرفتن حداقل امتیاز ۶۷ از ۱۰۰ در سیستم نمره دهی مربوط به اسکیل ورکر
●    مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۶.۵
●     داشتن مدرک تحصیلی حداقل لیسانس
●     داشتن تجربه کاری مناسب با رشته تحصیلی حداقل به مدت سه سال
●     سن فرد متقاضی باید کمتر از ۴۰ سال باشد. 

بعد از این که تمامی شرایط ذکر شده در لیست بالا را داشتید؛ علاوه بر پیدا کردن شغل مناسب همزمان با کار کردن در این کشور می‌ توانید اقامت وقت کانادا را نیز بگیرید. اینطور به راحتی از تمامی امکانات اجتماعی و رفاهی که در اختیار شهروندان این کشور قرار دارد، استفاده خواهید کرد. 

 

انواع روش‌های مهاجرت به کانادا از طریق کار

●    مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری (Express Entry)
 این سیستم یکی از روش های جدید مهاجرت به کانادا است که دولت این کشور پیش روی متقاضیان  گذاشته است. در این روش ماموران مهاجرتی دولت کانادا، متقاضیان را با استفاده از 4 روش مختلف انتخاب می کنند که این روش ها عبارتند از:
❖     فدرال اسکیل ورکر (که آن را برای شما توضیح دادیم)
❖     فدرال اسکیل تردیز (یا تبادل نیروی ماهر)
❖     ویزا تجربه کار در کانادا (برای افرادی که قبلا نیز در کانادا مشغول به کار بوده‌ اند)
❖     برنامه مهاجرت استانی کانادا

 برای استفاده از این روش متقاضیان باید در سایت های مربوطه ثبت نام کنند و اطلاعات درخواستی را وارد نمایند. در صورتی که اطلاعات آنها تایید شد، افراد تایید شده وارد بخشی می شوند که استخر یا Pool (سالن انتظار) نام دارد. در مرحله بعدی کارفرمایان یا دولت، نیروهای مورد نیاز خود را از درون سالن انتظار انتخاب میکنند و یک دعوتنامه در خصوص ثبت مدارک لازم برای اقامت در کانادا برای آنها می‌ فرستند. در مرحله ثبت مدارک شما باید دقت زیادی به ثبت درست اطلاعات خود و زمانبندی داشته باشید.

●    دریافت ویزای کانادا از طریق برنامه کوتاه مدت
 در این روش افرادی که متقاضی اخذ اقامت کاری کانادا هستند، برای مدت مشخصی (3 ماهه یا 6 ماهه)  در این کشور اقامت می‌ کنند و دنبال شغلی متناسب با مهارت های خود میگردند. بعد از اینکه شغل مورد نظرشان پیدا شد، میتوانند درخواست اقامت طولانی مدت بدهند.

 

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق کار

هزینه‌ های مهاجرت به کانادا از طریق کار، برای ایرانیان می‌ تواند کمی متفاوت باشد. چرا که مشکلاتی مانند افزایش نرخ ارز و سایر معضلات سیاسی و بین المللی باعث بوجود آمدن موانعی پیش روی شما خواهد شد. ولی به طور کلی هزینه‌ هایی که برای مهاجرت به کانادا از طریق کار باید پرداخت کنید عبارتند از:
●    هزینه open work permit holder برای حفظ موقعیت کاری مورد نظر
●    هزینه انگشت نگاری
●    هزینه بررسی مدارک که باید به سفارت کانادا پرداخت شود.
●    هزینه‌های متفرقه که این گزینه شامل مواردی مانند هزینه‌ های مربوط به وکیل، گذراندن دوره‌ های خاص مربوط به شغل یا زبان، رفت و آمد و…

 

 تمدید ویزای کاری کانادا

بعد از فهمیدن شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار سوالی که برای بسیاری از افراد به وجود می‌ آید این است که: "آیا بعد از اخذ ویزای کاری امکان تمدید آن وجود دارد؟" اولین موردی که در این زمینه باید مد نظر قرار دهید این است که حتماً حداقل ۳۰ روز قبل از پایان اعتبار ویزای خود باید برای تمدید آن اقدام کنید، اما فراموش نکنید که قبل از آن لازم است کارفرمای شما یک درخواست جدید به اداره کار این کشور ارسال کند. در چنین شرایطی فرد می‌ تواند به راحتی اقامت خود در این کشور را تمدید کند و به زندگی و کار خود در کشور کانادا ادامه دهد. در ضمن برای تبدیل اقامت دائم خود به بلند مدت، باید بعد از گرفتن اقامت موقت اقدام کنید.

 

صدور ویزای کاری کانادا چقدر طول میکشد؟

 یکی از مهم ترین سوال‌ ها در خصوص شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار این است که برای صدور ویزای کاری کانادا، چقدر زمان لازم است؟ معمولاً بعد از درخواست اخذ ویزا، حدود ۱۵۰ روز طول می‌ کشد تا ویزای شما صادر شود. البته در مواردی که تعداد درخواست‌ های ارسال شده به ارگان مربوطه در کانادا بیشتر از حد معمول باشد، ممکن است روند صدور ویزای کاری تا ۳ ماه بیشتر از حد معمول طول بکشد. نکته مهمی که در این بخش باید مد نظر قرار دهید این است که وقتی تمامی مدارک شما کامل باشد و در زمان بررسی هیچگونه نقطه ابهامی برای مامورین مربوط به صدور ویزا باقی نگذارد، قطعاً روند صدور ویزا کاری برای شما بیشتر طول نخواهد کشید. مدارک ضروری که به همراه داشتن و ارائه آنها به نهاد‌های مربوطه برای صدور ویزای کاری ضروری است، عبارتند از:
●    گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی سلامت
●    داشتن تمکن مالی درخواست شده توسط دولت کانادا
●    داشتن تجربه کار در زمینه تحصیلی و تخصصی مورد نظر به همراه سابقه بیمه
●    داشتن پیشنهاد کاری از شهروندان کانادایی یا کارفرمایی که در کانادا اقامت دارد.

 

شرایط کاری در کانادا چگونه است؟

توجه به شرایط اشتغال و نرخ بیکاری در زمان مهاجرت، یکی از موارد بسیار مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. این نکته ساده را همیشه به یاد داشته باشید که هرچقدر شرایط اشتغال بهتر و موقعیت‌ های شغلی خالی بیشتری وجود داشته باشد، شانس شما برای دریافت اقامت کاری بیشتر است. کانادا همیشه از این نظر در شرایط خوبی قرار داشته و همین باعث شده که بسیاری از افرادی که در سراسر جهان قصد مهاجرت کاری دارند، این کشور را انتخاب کنند. به عقیده بسیاری این موضوع باعث شده است که رقابت بر سر دریافت ویزای کاری این کشور شدت بگیرد. اما وسعت بالا، موقعیت‌ های شغلی زیاد، اقتصاد پر رونق و جمعیت نسبتاً پایین این کشور باعث شده که همواره نیاز خود به نیروی کار متخصص را حفظ کند. قوانین مالیاتی کانادا نسبت به بسیاری از کشورها با امکانات و شرایط مشابه مناسب است. به شکلی که بعد از کسر مالیات از درآمد، هر ماه حدود ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار کانادا درآمد خواهید داشت.

 
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟


اگر سوالی دارید در قسمت دیدگاه بنویسید تا به آن پاسخ داده شود.


از دست ندهید

 

وبینار رزومه نویسی اسکورایز

چهارشنبه ۸ اردی‌بهشت | ساعت ۲۰:۰۰

مهم ترین مدرک در فرآیند اپلای شما، CV شماست. در این کلاس آنلاین همه ی نکاتی را که باید برای نوشتن CV بدانید قدم به قدم به شما یاد می دهیم.


اطلاعات بیشتر


دیدگاه ها

پاسخ به کامنت‌ها به صورت ایمیل ارسال میشود.

برای ثبت دیدگاه وارد شوید ورود به صفحه کاربری

تماس با اسکورایز

02122360230

با اسکورایز بمانید

شبکه‌های اجتمایی اسکوایز