سی‌هزار دلار بورسیه تحصیلی، با یک ایمیل اصولی | آموزش رایگان

بهترین دانشگاه های کانادا در سال 2021

بهترین دانشگاه های کانادا در سال 2021

مدت زمان مطالعه:

6 دقیقه

تاریخ ثبت:

99/10/07

نویسنده:

حسن امامی

کانادا میزبان برخی از برترین دانشگاه های جهان است. در واقع، طبق موسسه Times Higher Education’s World University Rankings 2021  ۳۰ موسسه کانادایی از بهترین موسسات جهان به حساب می آیند. شاید در مورد همه آنها چیزی نشنیده باشید اما کانادا با داشتن ۱۰ دانشگاه در بین 200 دانشگاه برتر، فرصت های زیادی را برای آموزش در کلاس جهانی ارائه می دهد. در مقایسه با ایالات متحده، کانادا همچنین می تواند گزینه های تحصیل ارزان تر، مراحل ساده تر درخواست و فرصت های بیشتری را برای اقامت دائم فرآهم کند.

بسیاری از دانشگاه های کانادا به خاطر ارتقا چشم انداز جهانی با جذب دانشجویان و کارمندان بین المللی و تشویق به همکاری های بین المللی مشهور هستند، بنابراین می توانید انتظار فضای جهانی را در دانشگاه داشته باشید. بر اساس نظرسنجی بین المللی دانشجویی دفتر کانادایی برای آموزش بین المللی، بیش از 90 درصد دانش آموزان مورد پرسش از تحصیل در کانادا راضی یا بسیار راضی هستند و 95 درصد کانادا را به عنوان مقصد تحصیلی توصیه می کنند. در رتبه بندی دانشگاه جهانی که جدیداً منتشر شد، شامل ۲۵ دانشگاه برتر کانادا است که بر اساس روش ارزیابی هر دانشگاه بر اساس اعتبار علمی و کارفرمایی، تأثیر تحقیقات و موارد دیگر رتبه بندی شده است. در ادامه با خواندن 10 دانشگاه با بالاترین رتبه در کانادا به علاوه نگاهی به عملکرد ۱۵ موسسه دیگر، این مقاله را بخوانید.

۱۰- دانشگاه کالگری

علی رغم سقوط 13 پیمایی در سال جاری، دانشگاه کالگری در رتبه 9 مشترک در 10 رتبه برتر کانادا باقی مانده است. این دانشگاه دارای رتبه 246 مشترک در جهان است و بالاترین نمره خود را در شاخص دانشکده بین المللی کسب می کند، جایی که رتبه 212 جهان را دارد. دانشگاه کلگری در سال 1944 به عنوان شعبه کالگری از دانشگاه آلبرتا تاسیس شد و از آن زمان به بعد به 5 دانشگاه و بیش از 33000 دانشجو به یک دانشگاه مستقل جدا شده است.

۹- دانشگاه کوئینز

دانشگاه کوئینز که در کینگستون، اونتاریو واقع شده است، امسال پس از سقوط هفت پله ای در رنکینگ جهانی و کسب رتبه 246، در رتبه 9 در کانادا قرار دارد. این دانشگاه در شاخص شهرت کارفرمایی، جایی که رتبه 99 جهانی را دارد، عملکرد فوق العاده ای دارد. با بیش از 24000 دانشجو، 91 درصد از فارغ التحصیلان دانشگاه کوئینز ظرف شش ماه پس از فارغ التحصیلی مشغول به کار هستند.

۸- دانشگاه وسترن

دانشگاه وسترن امسال هشت رتبه در رتبه بندی دانشگاه های جهان صعود کرده و به 203 مشترک رسیده است. یکی از برترین دانشگاه های تحقیقاتی کانادا، دانشگاه وسترن در سال 1878 تاسیس شد و بیش از 38000 دانشجو از 121 کشور دارد. این دانشگاه در استنادها از نظر شاخص های اعتبار استادان و کارفرمایان عملکرد خوبی دارد.

۷- دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو امسال با افزایش هفت مکان در رتبه بندی جهانی اما باقی ماندن در مکان هفتم در کانادا است. دانشگاه واترلو در سال 2021 در رده بندی جهانی 166 مشترک است و در شاخص شهرت کارفرما عملکرد خوبی دارد، جایی که 85 جهان است. این دانشگاه که در سال 1956 تاسیس شده است، دارای سه پردیس است و عضو گروه تحقیقاتی معتبر U15 است.

۶- دانشگاه مک مستر

دانشگاه مک مستر پس از سقوط چهار مقام در رتبه بندی امسال، رتبه 144 در رتبه بندی دانشگاه های جهان را به خود اختصاص می دهد. شاخص دانشکده بین المللی جایی است که دانشگاه مک مستر بالاترین رتبه خود را کسب می کند و در رتبه 83 جهان قرار دارد. این دانشگاه در همیلتون، اونتاریو واقع شده است و بیشتر به دلیل دانشکده معتبر پزشکی شناخته می شود.

۵- دانشگاه آلبرتا

در جایگاه 119 دانشگاه آلبرتا قرار دارد که امسال شش پله سقوط کرده است. دانشگاه آلبرتا 40000 دانشجو را در خود جای داده و از چهار دانشگاه تشکیل شده است. این بالاترین امتیاز خود را در شاخص دانشکده بین المللی کسب می کند.

۴- دانشگاه مونترئال

سبقت گرفتن از دانشگاه آلبرتا امسال برای سرقت مقام چهارم در کانادا، دانشگاه مونترئال است. این دانشگاه که یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی فرانسه در مونترال است، در سال 1878 به عنوان پردیس ماهواره ای از دانشگاه لاوال تاسیس شد. اکنون این دانشگاه مستقل است و بیش از 67،350 دانشجو از جمله 10،000 دانشجو بین المللی دارد.

۳- دانشگاه بریتیش کلمبیا

با رسیدن به سه رتبه برتر، ما دانشگاه بریتیش کلمبیا را در رتبه سوم در کانادا و چهل و پنجم در جهان داریم، پس از این که شش مقام را در سال جاری کسب کردیم. دانشگاه بریتیش کلمبیا با کسب رتبه 28 در جهان برای شاخص شهرت دانشگاهی، هدف پذیرش نوآوری و به چالش کشیدن وضعیت موجود است.

۲- دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل که در مونترال واقع شده است همچنان در مکان دوم کانادا باقی مانده و با چهار پله صعود در رده بندی به مقام سی و یکم رسیده است. دانشگاه مک گیل 12 نفر از اسامی نوبل و 145 نفر از محققان رودز را از جمله دانش آموختگان خود و همچنین نخست وزیر فعلی کانادا، جاستین ترودو به حساب می آورد.

۱- دانشگاه تورنتو

امسال نیز برترین دانشگاه کانادا، دانشگاه تورنتو است که در 25 ام جهانی مشترک است. این دانشگاه در رتبه بندی امسال چهار پله صعود کرد و در اکثر شاخص ها، به ویژه شهرت علمی، که در آن رتبه 15 جهانی را دارد، نمرات بالایی کسب می کند. دانشگاه تورنتو دستاوردهای پیشگامانه بسیاری برای نامگذاری خود دارد، از جمله: اولین انتشارات دانشگاهی کانادا، اولین دانشکده علوم جنگل در این کشور و تبدیل شدن به اولین دانشگاه کانادا که بیش از 1 میلیارد دلار کانادا (586 میلیون پوند) به عنوان کمک مالی اهدا کرده است. جنبش های تأثیرگذار آکادمیک از دانشگاه، از جمله مدرسه انتقاد ادبی تورنتو و نظریه ارتباطات، نظریه کامل بودن NP در علوم رایانه و تحقیقات در مورد درمان سلول های بنیادی آغاز شد. محوطه دانشگاه مرکز دانشگاه تورنتو شامل چندین ساختمان و حیاط تاریخی است که با بهترین اروپا رقیب هستند. بیش از 700 مدرک کارشناسی و 200 مدرک کارشناسی ارشد ارائه می شود و این دانشگاه یکی از بهترین رشته های پزشکی در جهان است از فارغ التحصیلان برجسته می توان به پنج نخست وزیر کانادا و نویسندگان مایکل اونداتجه و مارگارت اتوود اشاره کرد.  در مجموع، 10 برنده جایزه نوبل وابسته به دانشگاه هستند.

۱۵ دانشگاه برتر دیگر کانادا عبارتند از:

- دانشگاه اتاوا: رتبه 279 مشترک

- دانشگاه دالاهوسی: رتبه 291 مشترک

- دانشگاه سیمون فریزر: رتبه 323 مشترک

- دانشگاه ویکتوریا: رتبه 370 مشترک

- دانشگاه لاوال: رتبه 420 مشترک

- دانشگاه ساسکاچوان: رتبه 465 مشترک

- دانشگاه کنکوردیا: رتبه 477

- دانشگاه یورک مشترک رتبه 531-540

- دانشگاه کارلتون: رتبه 601-650

- دانشگاه دو کبک: رتبه 601-650

‌- دانشگاه مانیتوبا: رتبه 601-650

- دانشگاه مموریال نیوفاندلند: رتبه 701-750

- دانشگاه Sherbrooke: رتبه 701-750

- دانشگاه ویندزور:  رتبه 751-800

- دانشگاه Ryerson: رتبه 801-100

نظرات کاربران

برای ارسال نظر باید در سایت ثبت نام کنید.

حساب کاربری دارید؟ وارد شوید

تعداد محصولات 0
مبلغ کل: 0 تومان
اعتبار شما: