صفر تا صد اپلای به آلمان

شرایط اپلای در مقطع ابتدایی اروپا

شرایط اپلای در مقطع ابتدایی اروپا

مهران حسینی

1401 - 10 - 28

فهرست مطالب
  1. منتظر بمانید...

شرایط اپلای در مقطع ابتدایی اروپا یکی از روش‌های مهاجرت و اخذ ویزای دانش‌آموزی است. به همین منظور اغلب والدین تمایل دارند که فرزندان خود را از این طریق، در مدارس اروپا ثبت‌نام کنند. تحصیل زیر 18 سال دانش‌آموزان در کشورهای پیشرفته دارای مزایای بسیار زیادی است. در صورتی که دانش‌آموز در همان مقطع ابتدایی در مدرسه مورد نظر ثبت‌نام شود، با فرهنگ و آداب و رسوم این کشور آشنا خواهدشد. به منظور تحصیل در مدارس اروپا، انواع مراکز آموزشی دولتی و خصوصی وجود دارند. معمولا مدارس خصوصی شبانه‌روزی انتخاب بهتری برای دانش‌آموزان بین‌المللی هستند؛ زیرا امکان اسکان و استفاده از خوابگاه را نیز برای دانش‎‌آموز فراهم می‌کنند.

با توجه به امکانات آموزشی مدارس اروپا و شرایط رفاهی این مراکز آموزشی، دانش‌آموزان بسیار زیادی به کشورهای اروپایی برای تحصیل مهاجرت می‌کنند. والدین در تلاش هستند که بهترین کشور اروپایی برای اپلای در مقطع ابتدایی اروپا را انتخاب کنند تا آینده تحصیلی و شغلی فرزندشان، تامین شود. همانطور که می‌دانید با اپلای در مقطع ابتدایی اروپا، شرایط راحت‌تری برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر فراهم‌ می‌شود. در نتیجه بسیاری از دانش‌آموزان از این طریق به این کشورها مهاجرت می‌کنند تا بتوانند در بهترین مدارس درس بخوانند.

جالب است بدانید که برای تحصیل در مدارس خارج از کشور می‌توان از بورسیه تحصیلی نیز استفاده کرد. البته قوانین آموزشی در هر کشور متفاوت است. ممکن است در مدارس برخی از کشورها با ارائه سوابق تحصیلی، امکان تحصیل رایگان یا برخورداری از تخفیف فراهم شود. به همین منظور بسیاری از افراد به منظور تحصیل در مدارس خارج از کشور نسبت به اخذ ویزای دانش‌آموزی اقدام می‌کنند. در ادامه با بهترین کشور اروپایی برای اپلای در مقطع ابتدایی اروپا آشنا خواهیم شد.

بهترین کشور اروپایی برای اپلای در مقطع ابتدایی اروپا

همانطور که می‌دانید کشورهای اروپایی به عنوان مقصد مهاجرت بسیاری از دانش‌آموزان از سراسر دنیا انتخاب می‌شوند. به منظور انتخاب مراکز آموزشی با رتبه جهانی، باید قبل از هر چیز با بهترین کشور اروپایی برای اپلای در مقطع ابتدایی اروپا آشنا شویم. داشتن امنیت، کیفیت آموزشی بالا و هزینه کم برای تحصیل از شرایطی است که موجب می‌شود، بهترین کشور برای تحصیل در مقطع ابتدایی اروپا، انتخاب شود.

اشخاص مختلف با توجه به شرایط کشورهای اروپایی یک کشور را برای تحصیل فرزندان خود انتخاب می‌کنند. این امر تا حدودی سلیقه‌ای است؛ زیرا بیشتر کشورهای اروپایی شرایط و امکانات آموزشی و رفاهی فوق‌العاده‌ای را برای تحصیل به دانش‌آموزان فراهم می‌کنند. البته برخی از کشورهای اروپایی مهاجرپذیر نیستند و شرایط چندان مناسبی را برای اپلای در مقطع ابتدایی اروپا ندارد. از این رو اغلب افراد سعی می‌کنند فرزندان خود را در مدارس کشورهایی مانند سوئیس، انگلیس، آلمان، اتریش و اسپانیا ثبت‌نام کنند. بعد از اتمام تحصیلات در مقطع ابتدایی و دبیرستان، امکان ادامه تحصیل در دانشگاه نیز برای فرزندان فراهم می‌شود.

بهترین کشور برای اپلای نوجوانان در اروپا

شرایط اپلای در مقطع ابتدایی در بیشتر کشورها از سنین 5، 6 و 7 سالگی شروع می‌شود. این موضوع بستگی به نظام آموزشی آن کشور دارد. نوجوانان بعد از اتمام مقطع ابتدایی باید به مقطع راهنمایی و دبیرستان بروند. در این صورت باید یک کشور انتخاب شود که شرایط بهتری برای گذراندن مقاطع تحصیلی دیگر را نیز فراهم کند. از این رو کشورهای مطرحی مانند انگلیس و سوئیس همواره بهترین انتخاب برای تحصیل زیر 18 سال بوده‌اند. انتخاب بهترین کشور برای تحصیل نوجوانان در اروپا امری مهم تلقی می‌شود و در آینده تحصیلی و شغلی نوجوان تاثیر بسیار زیادی دارد. به همین دلیل دانش‌آموزان بعد از اتمام تحصیل در مقطع ابتدایی اروپا باید یک مرکز آموزشی با سطح کیفی بالا را برای تحصیل انتخاب کنند.

بورسیه تحصیلی زیر 18 سال در اروپا

اخذ بورسیه تحصیلی زیر 18 سال در اروپا می‌تواند شرایط را برای تحصیل رایگان فراهم کند. در این صورت دیگر نیازی نیست که برای تحصیل در مقطع ابتدایی و دبیرستان، شهریه پرداخت شود. در بسیاری از کشورها امکان استفاده از بورسیه تحصیلی زیر 18 سال برای دانش‌آموزان فراهم شده‌است. به همین دلیل دانش‌آموزان می‌توانند بدون پرداخت شهریه یا با تخفیف در مدارس این کشورها تحصیل کنند. تحصیل در مقطع ابتدایی اروپا نیز دارای شرایط خاصی در هر کشور است.

امکانات مدارس اروپا

به دلیل بهره‌مندی از امکانات مدارس اروپا، دانش‌آموزان خارجی به دنبال اخذ اپلای دانش‌آموزی از این کشورها هستند. تحصیل در مقطع ابتدایی اروپا و سایر مقاطع تحصیلی، با بهترین کیفیت در این مدارس امکان‌پذیر است. علاوه بر امکانات آموزشی، امکانات رفاهی و برنامه‌های متنوعی برای دانش‌آموزان در نظر گرفته‌شده است. این امکانات آموزشی طبیعتا در مدارس خصوصی بیشتر از مدارس دولتی است. از این رو بسیاری از شهروندان اروپایی نیز به منظور استفاده از امکانات، فرزندان خود را در مدارس خصوصی ثبت‌نام می‌کنند. به طور معمول کشورهای اروپایی از امکانات آموزشی و رفاهی بسیار مناسبی برخوردار هستند. اغلب دانش‌آموزان در این مدارس مراحل پیشرفت را به راحتی طی خواهندکرد.

تحصیل در مدارس خارج از کشور

انتخاب مدارس سطح بالای خارج از کشور یکی از روش‌ها برای پیشرفت دانش‌آموز در مقاطع تحصیلی بعدی است. از این رو تحصیل در مدارس خارج از کشور یک امتیاز برای دانش‌آموز به شمار می‌رود. این افراد بعد از اخذ دیپلم در کشورهایی مانند انگلیس به راحتی به دانشگاه‌های معتبر وارد خواهند شد. در این صورت دیگر نیازی به اخذ ویزای تحصیلی نیست؛ زیرا دانش‌آموز مقطع ابتدایی و دبیرستان را در مدارس این کشور گذرانده‌است.

بسیاری از دانش‎‌آموزان به منظور تحصیل در مقطع ابتدایی، کشورهای ارزان را انتخاب می‌کنند. در این صورت هزینه تحصیل و زندگی در این کشورها کمتر خواهدبود. همانطور که می‌دانید به منظور تامین هزینه های تحصیل، سرپرست باید برگه تمکن مالی را ارائه دهند. والدین با استفاده از ویزای همراه نیز می‌توانند مانند ویزای توریستی در مدت زمان تحصیل، فرزند خود را همراهی کنند. در غیر این صورت باید مدارسی برای تحصیل در مقطع ابتدایی انتخاب شوند که دارای خوابگاه باشند.

اخذ ویزای دانش آموزی برای تحصیل در اروپا

به منظور تحصیل در مقطع ابتدایی اروپا باید نسبت به اخذ ویزای دانش‌آموزی اقدام کرد. این نوع ویزا تنها در صورت داشتن پذیرش از مدارس اروپایی، قابل اخذ است. به همین دلیل به منظور اخذ ویزای دانش‌آموزی برای تحصیل در اروپا باید ابتدا درخواست خود را برای دریافت اپلای دانش‌آموزی به مدرسه مورد نظر ارائه کنیم. در صورت موافقت با درخواست، می‌توان مراحل بعدی برای اخذ ویزای دانش‌آموزی را طی کرد. مدت زمان صدور این ویزا مشخص نیست؛ اما در صورت تکمیل بودن مدارک، در مدت زمان کوتاهی می‌توان آن را با پرداخت هزینه، دریافت کرد. پرداخت هزینه برای دریافت ویزای دانش‌آموزی یکی از مراحل اخذ آن است. این میزان هزینه با توجه به نوع کشور متفاوت است. علاوه بر این باید هزینه بیمه و سایر مدارک را نیز به هزینه کلی اضافه کرد. با دریافت این ویزا، امکان دریافت ویزای همراه نیز وجود دارد.

اپلای در مقطع ابتدایی اروپا چه شرایطی دارد؟

با توجه به سطح بالای آموزشی در مدارس اروپایی، طبیعتا این مراکز دارای شرایط متنوعی هستند. داشتن دانش کافی زبان انگلیسی شرط اولیه ورود به مدارس این کشورها است. به همین دلیل باید دانش‌آموز از دانش‌کافی در این زمینه برخوردار باشد. زیرا شرایط اپلای در مقطع ابتدایی اروپا به زبان انگلیسی است. البته در برخی از کشورها ممکن است زبان‌های دیگری نیز در طول زمان تحصیل یاد داده‎‌شود. باید به این نکته توجه کنید که ارائه مدرک زبان در دوره ابتدایی و دبیرستان اجباری نیست. این موضوع برای دانش‌آموزان ایرانی نیز صادق است. شرایط اپلای در مقطع ابتدایی اروپا داشتن سوابق تحصیلی و ریز نمرات سطح بالا است.

مشاوره جهت اخذ اپلای در مقطع ابتدایی اروپا

همانطور که می‌دانید قاره اروپا از کشورهای پیشرفته‌ای تشکیل شده‌است که هر کدام قوانین خاص خود برای پذیرش و اپلای دانش‌آموزی دارند. بسیاری از والدین تمایل دارند که فرزندشان در این مقطع در مدارس خارج از کشور تحصیل کند. در این صورت با اخذ مدارک بالاتر، امکان ورود آسان به دانشگاه برای وی فراهم خواهدشد. بدین منظور قبل از هرچیز باید نسبت به دریافت مشاوره تخصصی در خصوص دریافت اپلای اقدام کرد. ما در موسسه اسکورایز بهترین و کوتاه‌ترین راه‌ها برای اخذ اپلای در مقطع ابتدایی اروپا را به شما معرفی خواهیم کرد.

اخبار و نوشته‌های اسکورایز

مشاهده همه

دیدگاه کاربران