میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس

مهران حسینی

1402 - 04 - 17

فهرست مطالب
 1. منتظر بمانید...

ایرانیان جهت مهاجرت و یا سفر به انگلستان نیاز به ویزا دارند. برای دریافت هر یک از انواع ویزای انگلستان مثل تحصیلی، کاری، توریستی، ویزای برای اقامت و غیره باید شرایط در نظر گرفته جهت اخذ ویزا براورده و مدارک جهت اثبات، ارسال گردد.

در این مقاله به بررسی میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس خواهیم پرداخت. اگر به مهاجرت به انگلستان علاقه­مند هستید، تیم اسکورایز میتواند شما را در این مسیر یاری دهد.

چرا تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس نیاز است؟

تحصیل در انگلستان رایگان نیست لذا دانش اموزان و دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند باید بتوانند از پس هزینه های خود بربیایند. اثبات اینکه فرد میتواند هزینه های خود را پرداخت کند و خرجی بر دست دولت نمیگذارد ارائه مدارک تمکن مالی است. راههای مختلفی نیز جهت اثبات ان وجود دارد که در ادامه به بررسی ان خواهیم پرداخت.

عوامل موثر بر میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس

مبلغی که باید به عنوان تمکن مالی به اداره مهاجرت نشان دهید، تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار میگیرد. که ممکن مبلغ تمکن را افزایش یا کاهش دهد. یکی از عوامل موثر بر میزان تمکن مالی تعداد افراد اقدام کننده است. به عنوان مثال فرد مجرد تنها به اندازه خود لزوم بر اثبات تمکن مالی دارد. اما فرد متاهل، باید برای همسر و فرزندان خود میزان تمکن مالی بیشتری زا اثبات کند چار که ممکن است بخاهد با همراه وارد خاک این کشور شود و باید بتواند از پس هزینه برآید. شهروندان بسیاری از کشورها مانند اسپانیا، استرالی، آلمان و دیگر کشورها، ممکن است نیازی به اثبات تمکن مالی نداشته باشند اما همچنان باید مطمئن شوند که بودجه کافی همراه خود دارند.
همچنین اگر به عنوان پزشک یا دندانپزشک در دوره ای اموزشی شرکت کرده اید، نیازی به اثبات تمکن ندارید.

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس

اینکه شما در چه دوره ای جهت تحصیل شرکت کرده اید، چه مدت در این کشور خواهید ماند در میزان تمکن مالی لازم، موثر است. معمولا افراد باید تمکن مالی لازم برای حداقل یکسال را به اداره مهاجرت نشان دهند. مبلغ مورد نیاز در تاییدیه پذیرش تحصیلی تان ذکر خواهد شد. همچنین اگر 12 ماه با ویزایی معتبر در انگلیس بوده اید، نیازی به نشان دادن تمکن مالی ندارید.

در شرایط ویزای تحصیلی انگلستان به وضوح گفته شده مبلغی که در حال حاضر برای ویزای تحصیلی نیاز دارید به صورت زیر است:

 • حدود 1023 پوند برای اقامت حدود 9ماه در شهرهای اطراف
 • و مبلغی حدود 1334 پوند برای اقامتی 9ماهه در لندن لازم میباشد.

این مبلغ باید برای حداقل 28 روز در حساب شما باشد. شمارش از تاریخ درخواست ویزا میباشد. همچنین اگر با خود همراه دارید، هر فرد باید به اندازه خود، مقدار مشخصی پول به همراه داشته باشد. این پول علاوه بر مبلغی ست که برای خود جهت خرج های اقامت خود در این کشور اورده اید.

اگر موفق به دریافت بورسیه یا وام دانشجویی در این کشور شده اید باید مدارک لازم جهت اثبات ان را همراه داشته باشید.

مدارک لازم برای اثبات میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس

از جمله مدارک لازم برای اثبات میزان تمکن مالی در زمان اپلای تحصیلی انگلیس صورت حساب بانکی است. اگر همراه با ویزای دانشجویی یا تحصیلی خود صورتحساب ارائه میکنید، حساب باید متعلق به شما یا والدین تان باشد. شما همچنین میتوانید میزان تمکن خود را از طریق یک حساب مشترک که نام شما نیز در آن ذکر شده است استفاده کنید. مبلغی که در حساب قرار میدهید باید به مدت 28 روز در حساب باقی بماند و نباید مبلغ ان از مبلغ ذکر شده در تاییدیه تحصیلی تان کمتر شود.

صورت حساب بانکی شما باید:

 1. در یک موسسه رسمی باشد.
 2. چاپی یا الکترونیکی باشد.
 3. شامل نام شما یا والدین یا قیم تان باشد.
 4. شماره حساب درآن ذکر شده باشد.
 5. شامل اطلاعات مربوط به بانک باشد.
 6. تاریخ و مقدار پول موجود در حساب در آن ذکر شده باشد.

نکاتی که باید به انها توجه کنید:

 1. همانطور که گفته شد صورت حساب شما باید از یک موسسه معتبر باشد. وجهی که در موسسه ای غیرمعتبر باشد از سوی اداره مهاجرت پذیرفته نخواهد شد.
 2. ترجمه مدارک را فراموش نکنید.

مشاوره با موسسه اسکورایز چه کمکی خواهد کرد؟

 1. از نحوه اخذ ویزا اطلاع پیدا خواهید کرد
 2. جزئیات میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس کاملا شرح داده خواهد شد.
 3. دانشگاه های مناسب با شرایط تان به شما معرفی خواهند شد.
 4. از اسناد و مدارک مورد نیاز در مسیر مهاجرت تحصیلی به انگلیس اطلاع پیدا خواهید کرد.
 5. بورسیه های تحصیلی متناسب شما را معرفی خواهیم کرد و اگر تمایل داشته باشید درخواست تان ثبت خواهد شد
 6. موسسه اسکورایز میتواند به شما در درخواست وایزای تحصیلی کمک کند.

اخبار و نوشته‌های اسکورایز

مشاهده همه

دیدگاه کاربران