صفر تا صد اپلای به آلمان

چگونه ویروس کورونا روی فرآیند اپلای تاثیر دارد؟

چگونه ویروس کورونا روی فرآیند اپلای تاثیر دارد؟

محمدرضا طیران

1399 - 01 - 03

فهرست مطالب
  1. منتظر بمانید...

توئیت آخر دانشگاه Princeton این گونه بود:

“Please note: The coronavirus outbreak and its effects have no impact on how we evaluate applicants to the University. Every application will receive our full consideration.”
ترجمه: ویروس کرونا و اثراتش روی روند بررسی پرونده و مدارک دانشجویانی که اپلای کرده اند ندارد و همان دقت همیشگی را انجام می دهیم.

ازطرفی آزمون های تافل، آیلتس و جی آر ای نه تنها در ایران بلکه در بقیه کشور ها هم تعطیل شده است. طبق آمار حدود ۵۰ درصد دانشجویان خارجی که در آمریکا تحصیل می کنند چینی هستند! از این دو جمله آخر نتیجه می گیریم که امسال تعداد کسانی که اپلای می کنند خیلی کمتر است! شما جزو کدام گروه هستید؟

الان شما ممکن است جزو یکی از این دو گروه باشید: اپلای کردید و جواب گرفتید و باید کار های ویزا و رفتن را انجام دهید. یا اینکه در حال جمع آوری مدارک و انجام فرآیند اپلای خود هستید.

 

اگر پذیرش دارید چه کار باید کنید؟

اگر پذیرش گرفته اید و در شرف شروع کلاس ها هستید احتمالا کلاس های شما آنلاین برگزار می شود. همانطور که هاروارد اخیرا طی ایمیلی به دانشجویان ترم بهارش این موضوع را اعلام کرد.دانشگاه های دیگر هم مثل MIT، Princeton و خیلی های دیگر هم کلاس های روز را تعطیل کرده اند. دقیقا شرایطی مشابه دانشگاه های ایران. البته خیلی دیگر از دانشگاه ها هم در حال تعطیلی کلاس ها هستند و برنامه ای برای کلاس های آنلاین ندارن و قرار هست که به دانشجویان خود اطلاع دهند.

اگر هنوز اپلای نکرده اید تکلیف چیست؟

برای خود سناریو های مختلفی را بچینید. مثلا بگویید: یا آزمون آیلتس من لغو می شود و یا می توانم بدهم. اگر لغو شود این کار را می کنم و اگر لغو نشود فلان کار را انجام می دهم.

تنها چیزی که با قطعیت می توانیم بگوییم این است که : وروس کرونا هیچ تاثیر و یا تاثیر خیلی خیلی کوچکی روی فرآیند های اپلای خواهد داشت و همه چیز به روال عادی بر می گردد. بسیار بعید است که این پروسه برای امسال کنسل شود. پس نگران نباشید.

 

خبر خوب: پیش بینی می کنیم به دلیل تعداد کم دانشجویان چینی در پروسه اپلای امسال دانشجویان ایرانی شانسی به مراتب بیشتر نسبت به سال های دیگر داشته باشند. شاید این یک فرصت بزرگ برای شما باشد. بیخیال نشوید و ادامه دهید!!

اپلای چیست و چگونه اپلای کنیم؟

منبع : Forbes

 

اخبار و نوشته‌های اسکورایز

مشاهده همه

دیدگاه کاربران