پروفایل اسکورایز

تماس با اسکورایز

۰۲۱-۲۸۴۲۶۸۷۵

پروفایل اسکورایز

برای استفاده بهتر از خدمات مهاجرت و آموزش زبان اسکورایز وارد یا عضو شوید.

بعد از ورود به همین صفحه منتقل می‌شوید.

سبد خرید شما خالی است.

بهترین آموزش‌های زبان و مهاجرت را در محصولات اسکورایز بیابید

لیست محصولات

هر آنچه که باید درباره ویزای استارت‌آپ کانادا بدانید!

فیلتر اخبار
هر آنچه که باید درباره ویزای استارت‌آپ کانادا بدانید!

مدت زمان مطالعه:

10 دقیقه

تاریخ ثبت:

00/04/27

نویسنده:

رضا‌ سپاس‌پور

کانادا یکی از کشورهای توسعه یافته و مهاجرپذیر است که طبق اطلاعات به دست آمده از اداره آمار، در سال 2021 تقریباً 5/8 میلیون نفر از جمعیت کانادا را مهاجرانی تشکیل داده است که برای ادامه تحصیل و زندگی، این کشور را انتخاب کرده‌اند.

این کشور همواره از متخصصین و تحصیل کرده‌های سراسر دنیا، در رشته­های مختلف، برای بالا بردن جمعیت خود، مهاجر می‌پذیرد.

یکی از راه­های مهاجرت به کانادا علاوه بر ویزای تحصیلی و سرمایه­گذاری، ویزای کاری با عنوان "ویزای استارت­آپ کانادا" است که ما در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

استارت ­آپ کانادا چیست؟

امروزه برای افزایش میزان سرمایه­گذاری و کارآفرینی در کشورهای مختلف، سیاست جدیدی به کار گرفته شده است و آن استقبال از استارت­ آپ­هاست. به طور کلی استارت­ آپ­ها، شرکت­های نوپایی هستند که به وسیله یک یا چند کارآفرین شکل می‌گیرد تا محصول یا خدمتی منحصر به ­فرد را تولید کنند.

دولت کانادا در راستای توسعه تولید و اشتغال­زایی، از مدیران متخصص در سرمایه‌گذاری، تاجران و کارآفرینان کشورهای مختلفت جهان، دعوت می­کند تا برای راه­اندازی کسب و کار سودآور و نو به این کشور ورود پیدا کنند.

آمار بالای راه‌اندازی استارت­ آپ کانادا، طبق نتایج به دست آمده، این کشور را در رتبه سوم جهانی قرار داده است.

ویزای استارت‌آپ کانادا

شرایط مورد نیاز مهاجرت به کانادا از طریق استارت ­آپ

یکی از مزیت­های بسیار خوب راه اندازی استارت­ آپ کانادا، امکان دریافت اقامت دائم کانادا برای خود فرد و خانواده‌اش است. در این مقاله به بررسی شرایط و مدارک لازم برای دریافت ویزا می‌­پردازیم.

1. راه‌اندازی کسب و کار و تجارت مورد تأیید کانادا

 اولین شرط مورد نیاز این است که کارآفرینان پس از ورود به کانادا و راه‌­اندازی کسب و کار خود باید ثابت کنند که تجارت آن­ها کاملاً نوآورانه است و برای آن بیزینس پلن ویژه‌­ای طراحی کرده­‌اند.

هر کارآفرین با ارائه یک ایده و بیزینس استارت آپی می­تواند تا پنج متقاضی را برای اقامت دائم کانادا، معرفی کند. در بین آن­ها متقاضیانی به­ عنوان نفرات اصلی در نظر گرفته می‌­شوند. همچنین در صورت انصراف هر فرد یا رد درخواست وی، توسط دولت کانادا به دلایل مختلف، پرونده بقیه متقاضیان هم مخدومه اعلام می­شود.

در ضمن فرد متقاضی و گروه پشتیبانش باید بیش از پنجاه درصد حق رأی را به دست آورد.

2. اشتغال‌­زایی شهروندان کانادایی به واسطه کسب و کار پیشنهادی

دومین شرط لازم برای دریافت ویزا استارت­ آپ، این است که، باید این اطمینان برای دولت کانادا ایجاد شود که کسب و کار شما، مشاغل جدیدی برای کانادایی فراهم می­آورد.

برای دولت کانادا این امر بسیار مهم است که شهروندان متخصص و جویای کار خود را در استارت­ آپ­هایی که توسط متقاضیان کشورهای مختلف ارائه می‌شود، مشغول نماید. 

3. قابلیت رقابت در مقیاس جهانی برای کسب و کار پیشنهادی

آخرین شرط برای دریافت استارت آپ کانادایی آن است که قابلیت رقابت در مقیاس جهانی را فراهم کند تا رتبه کارآفرین برای دریافت ویزا به رتبه قابل قبولی برسد.

مدارک مورد نیاز مهاجرت به کانادا از طریق استارت­ آپ

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت از طریق استارت آپ شامل موارد ذیل است:

  • دریافت یک نامه تحت عنوان "نامه حمایت" از یک گروه سرمایه­‌گذاری واقع در کانادا که پس از ارائه توسط کارآفرین و تأیید توسط این گروه، نامه برای متقاضی ارسال می‌­شود. این نامه را باید هنگام اپلای به اداره مهاجرت تحویل دهید. به خاطر داشته باشید دریافت این نامه به منزله دریافت اقامت دائم کانادا نیست و شما باید پس از دریافت نامه حمایت، برای اپلای اقدام نمایید.
  • ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی، به گونه‌­ای که تسلط شما در هر چهار مهارت (خواندن، نوشتن، صحبت کردن و شنیدن) برای آزمون آیلتس زبان انگلیسی در سطح CLB5 و برای آزمون تافل زبان فرانسوی در سطح  NCLC5قرار گیرد. شما در زمان اپلای موظف هستید، مدارک مورد تأیید زبان را هم ارائه دهید.
  •  متقاضی ویزای استارت­ آپ کانادا باید پس از ورود به کانادا، ثابت کند هزینه­­­‌های لازم برای تأمین مخارج زندگی خود و افراد تحت تکفل خود را دارد. شما برای زندگی در کانادا باید به اندازه کافی پول به همراه داشته باشید، چرا که دولت کانادا به مهاجرانی که توسط ویزای استارت ­آپ، به تازگی اقامت این کشور را گرفته‌­اند، کمک مالی نمی­‌کنند.

شما برای اثبات بودجه به پول نقد، اوراق قرضه، اوراق سهام و چک­های مسافرتی و...نیاز دارید. میزان پولی که شما برای دریافت ویزا نیاز دارید به تعداد نفرات تحت تکفلتان بستگی دارد، که سالانه متغیر است و توسط اداره مهاجرت کانادا مشخص می­‌شود. این مقدار پول برای هر نفر در سال تقریبا 3492 دلار کانادا است.

طبق اعلام رسمی اداره مهاجرت کانادا، پس از ثبت درخواست ویزا و بررسی اداره مهاجرت، دریافت ویزای استارت آپ، معمولاً بین  12 تا 16 ماه زمان می‌­برد.

سرمایه شما برای مهاجرت به کانادا، از طریق ویزای استارت آپی، به نوع بیزینس استارت آپی شما بستگی دارد. در ضمن این ویزا به هیچ عنوان محدودیت سنی ندارد.

گروه­‌های سرمایه‌­گذار جهت دریافت ویزای استارت ­آپ کانادا

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم، یکی از مدارک مهم برای دریافت ویزای استارت­ آپ کانادا، دریافت نامه حمایتی از یک گروه سرمایه‌­گذار کانادایی است. در واقع این گروه سرمایه‌­گذار مورد تأیید و معرفی شده از سوی دولت کانادا است، که کارآفرین با توجه به نوع بیزینس و میزان سرمایه مورد نیاز، به آن مراجعه می­‌کند.

کارآفرین ایده تجاری خود را برای گروه­‌های سرمایه­‌گذاری ارسال می­‌کند. نتیجه تأیید یا عدم تأیید پروپوزال ایده مورد نظر پس از بازبینی توسط گروه سرمایه‌­گذار، اعلام می­‌گردد. در صورت تأیید ایده تجاری، گروه مربوطه به عنوان پشتیبان استارت آپ شما شناخته می‌­شود.

این نامه تأییده که شامل جزئیات تعهدات آن­ها بر تجارت جدید شما است، به صورت مستقیم توسط گروه سرمایه­‌گذار به اداره مهاجرت کانادا ارسال می‌­شود. 

نامه حمایتی به مدت شش ماه از تاریخ صدورش اعتبار دارد که این به معنی آن است که اداره مهاجرت کانادا باید قبل از اتمام این زمان (شش ماهه) پرونده کارآفرین و متقاضی ویزای دائم استارت آپ را دریافت نماید.

لیست گروه­‌های سرمایه­‌گذاری مورد تأیید دولت کانادا شامل گروه‌های زیر است: 

1. مشارک در صندوق­‌های سرمایه‌­­گذاری (خطرپذیر) کانادا: سرمایه­‌گذاری تا 75،000 دلار کانادا

2. گروه­‌های سرمایه­‌گذاری حامی استارت آپ (انجل): سرمایه‌گذاری تا 200،000 دلار کانادا

3. مراکز پرورش کسب و کارهای اینکوبیتور: نیازی به تأمین سرمایه نیست و تنها باید در برنامهتجاری این شرکت قبول شوید.

نکات مهم:

  • برای یافتن اطلاعات تماس کافی است، به وب سایت هرکدام از این گروه‌های سرمایه‌گذار مراجعه کنید، اطلاعات تکمیلی را وارد کرده و وارد مرحله بعد شوید.
  • نامه تعهد صادر شده توسط هر کدام از گروه‌های سرمایه­‌گذاری صادر می­‌گردد که نشان‌دهنده پشتیبانی و حمایت کامل سرمایه­‌گذار از ایده تجاری شما است.
  • دریافت نامه حمایت و تعهدنامه از چندین صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر و یا گروه‌­های سرمایه‌­گذار انجل، تحت عنوان سندیکا شناخته می­‌شود. در صورت پشتیبانی صنفی از ایده تجاری شما، باید تمامی گروه­‌های سرمایه‌گذاری، به طور کامل معرفی شوند. در این صورت باز هم فقط یک "گواهی تعهد" و "نامه حمایت" به صورت الکترونیکی، برای اداره مهاجرت کانادا ارسال می­‌شود.

ویزای استارت‌آپ کانادا

مجوز کار ویزای استارت­ آپ کانادا

شما می‌­توانید قبل از آنکه اقامت دائم کانادا، برای شما صادر شود، با دریافت یک "اجازه کار کوتاه مدت" به کانادا آمده و در این کشور به بیزینس خود مشغول شوید.

متقاضی اجازه کار، باید به قصد زندگی در یکی از استان­‌ها یا مناطق کانادا، اقدام به دریافت این اجازه‌­نامه کند. در ضمن شما می‌بایست، هزینه اندکی بابت توافقتان با کارفرما به وی پرداخت کنید.

گواهی تعهد و نامه حمایت را برای اهمیت حضورتان در کانادا تا دریافت اقامت کامل، ارائه دهید. پول کافی برای خود و اعضاء خانواده برای حدود 2 ماه زندگی در کانادا، به همراه داشته باشید.

ویزای استارت‌آپ کانادا

استارت­ آپ­‌های سودمند کانادا

با توجه به کاهش رشد اقتصادی، تنها راه گریز از این بحران، سرعت بخشیدن به مشاغل کوچک و استارت ­آپ­‌های سودمند در کانادا است. با به کارگیری یک استارت ­آپ با ایده خلاق و خاص، فرصت شغلی مناسبی برای فارغ­‌التحصیلان کانادایی ایجاد می­‌گردد، تا متناسب با مهارت و حرفه خود باعث سودآوری شود.

ما در این قسمت از مقاله، برای کسانی که قصد مهاجرت از طریق استارت ­آپ، به کانادا را دارند، 5 استارت ­آپ سودمند را به صورت خلاصه بیان می‌­کنیم.

1. خدمات مالی حرفه­‌ای: اگر مهارت حرفه‌­ای مالی، مثل مدیریت مالی، حسابداری یا مشاور مالی دارید، می‌توانید یک کار در مقیاس کوچک به عنوان استارت آپ کانادا راه‌اندازی کنید و از این طریق دانش و تخصصی خود را به عنوان سرمایه خود به کار گیرید.

2. خدمات مشاور املاک: متخصصان املاک با در دست گرفتن نبض بازار، ارائه خدمات مشاوره و خرید و فروش در زمان مناسب با میزان بودجه خریدار، می‌­توانند به عنوان واسطه خوبی بین خریداران و فروشندگان، در این حرفه به سودآوری برسند.  

3. خدمات حمل و نقل و ذخیره‌سازی: این خدمات شامل : حمل و نقل مسافر، حمل کالا از جمله مواد غذایی به همراه انبار و ذخیره محصولات است.

4. خدمات مدیریت و تفکیک زباله‌های بازیافتی: همواره انباشت زباله و از بین نرفتن کامل آن، به این معنی است که فرصت کافی برای کارآفرینان دوست‌دار محیط زیست و حامی طبیعت در کانادا، وجود دارد. شرکت­‌های کوچک در این صنعت می‌توانند، سود خوبی کسب کنند.

5. باشگاه­‌های ورزشی و مراکز تناسب اندام: اگر برای مهاجرت تجارت و ایده‌­ای ندارید، اما به ورزش وتناسب اندام علاقه­‌مند هستید، می‌­توانید با راه‌­اندازی یک تجارت کوچک در زمینه تناسب اندام، به سودآوری برسید. کیک بوکس، ورزش­‌های رزمی، کراس­فیت و یوگا از جمله ورزش­‌های رقابتی و به روزی هستند که می‌توانند شما را به هدف خود برسانند.

نظرات کاربران

برای ارسال نظر باید در سایت ثبت نام کنید.

حساب کاربری دارید؟ وارد شوید