سی‌هزار دلار بورسیه تحصیلی، با یک ایمیل اصولی | آموزش رایگان

چجوری به کانادا مهاجرت کنم؟ راه های مهاجرت به کانادا

چجوری به کانادا مهاجرت کنم؟ راه های مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا یکی از گزینه‌ های بسیار مناسب برای ما ایرانی‌هاست. دلایل زیادی  که هر ساله تعداد زیادی مهاجر را از سراسر جهان به سمت کانادا می‌کشاند، مثلا:

 • امکانات رفاهی بالا
 • درآمد ماهیانه بیشتر
 • امنیت و رفاه بالا
 • امکان تحصیل بهتر

و…

البته همان طور که همیشه در مقاله‌ها تاکید میکنیم، مقصد خود را با چشمانی باز انتخاب کنید، مهاجرت تصمیمی بزرگ است، کانادا الزاما برای همه‌ی ما مقصدی خوب نیست.

خوب در این مقاله می‌خواهیم أنواع راه‌های مهاجرت به کانادا و ویزا های کانادا را بررسی کنیم، شکی نیست که راه ها فراتر از مطالب ما در این مقاله است ولی ما فقط قصد داریم شما را با اصولی و اصلی ترین روش‌ها آشنا کنیم.

سولات خود را می‌توانید در انتها کامنت کنید تا همکارانم پاسخگوی شما باشند

 

مهاجرت کاری به کانادا

اگر دارای تخصص فنی هستند، می توانند از یکی از روش‌های:

 • اکسپرس اینتری (Express Entry)
 • اسکیل ورکر  (skilled worker)

وارد کانادا شوند.

یکی از مزیت‌های مهم این روش‌ این است که می‌توانید همراه با خانواده مهاجرت کنید و خانوادتان اقامت دائم دریافت میکنند.

برای مهاجرت کاری به کانادا ابتدا باید امتیاز کافی را در سیستم امتیاز دهی به دست بیاورید. در این سیستم برای هر فاکتور یا ویژگی، امتیازی در نظر گرفته شده که جمع تمام امتیاز‌ها 100 می‌ باشد. برای قبولی در این سیستم باید حداقل امتیاز شما 67 باشد.

 مواردی مثل:

 • سابقه کاری
 • سن
 • مدرک زبان
 • مدرک تحصیلی
 • داشتن آشنای درجه یک در کانادا
 • داشتن مدرک مربوط به زبان دوم
 •  سابقه کاری قابل قبول
 • و…

برخی از فاکتورهای مورد نظر برای نمره دهی هستند.

اگر در این مرحله امتیاز کافی را دریافت کنید، وارد استخر یا Pool می‌ شوید. در این میان شرایط شما دوباره مورد بررسی قرار می‌ گیرد تا در نهایت توسط مسئولین مهاجرتی دولت کانادا تایید یا رد شوید.

این روند حدود 6 تا 18 ماه می تواند طول بکشد. امتیازدهی در مرحله pool کمی متفاوت است و برای این کار باید بتوانید طبق استانداردهای مامورین مهاجرتی ناظر بر روی روند کارها، امتیاز 460 را از 1200 کسب کنید.

هزینه های زندگی در کانادا بعد از گرفتن ویزای کاری تا حد زیادی به استان محل زندگی و سبک زندگی شما دارد.

 

مهاجرت تحصیلی به کانادا

یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به کانادا مهاجرت تحصیلی است، کانادا سیستم آموزشی بسیار قوی‌ای دارد، در نتیجه شما هم مهاجرت کرده‌اید هم سطح علمی خود را بهبود می‌بخشید در نتیجه آینده‌ی خود را چه در کانادا بمانید چه نه تضمین میکنید.

جدای از این‌ها اگر از سطح علمی خوبی برخورداید، با زبان انگلیسی آشنایت دارید و تمایل دارید در مقاطع تحصیللات تکمیلی تحصیل کنید، می‌توانید از کمک هزینه‌های تحصیلی کانادا نیز بهره مند شوید، بدین ترتیب یک مهاجرت بدون هزینه‌ خواهید داشت.

در یک سوپر مقاله‌ی عالی تمام زیر بم های مهاجرت تحصیلی به کانادا را توضیح داده‌ایم،

حتی اگر به فکر روش دیگری برای مهاجرت هستید، پیشنهاد میکنم حتما به این روش هم فکر کنید.

 

مهاجرت به کانادا با سرمایه گذاری

اگر از تمکن مالی مناسبی برخوردار هستید، می‌ توانند از بین راه‌های مهاجرت به کانادا روش سرمایه‌ گذاری را انتخاب کنند. قوانینی که برای روش سرمایه‌ گذاری وجود دارد، در استان‌ های مختلف کانادا متفاوت است ولی به هر حال پروسه مهاجرت به کانادا با روش سرمایه گذاری، یک پروسه نسبتاً طولانی می‌ باشد (۱ تا ۲ سال).

مبلغ سرمایه‌ گذاری توسط اداره مهاجرت و بر اساس نیاز‌های مناطق و شهر‌های مورد نظر شما انتخاب می‌ شود، مثلا: در استان کبک این کشور باید مبلغ 1.2 میلیون دلار سرمایه گذاری کنید و مبلغ 2 میلیون دلار یا املاکی به این ارزش را که به  خود شما یا همسرتان است، به دولت کانادا نشان دهید.

یا مثلا در استان بریتیش کلمبیا میتوانید با دادن 100 هزار دلار به دولت کانادا و نشان دادن دارایی یا نقدینگی به ارزش 300 هزار دلار سرمایه گذاری کنید، البته این استان از شما مدارک زیر را می‌خواهد:

 • مدرک آیلتس
 • 3 سال سابقه کار مدیریتی در زمینه مربوطه برای ثبت کسب و کار
 • حداقل مدرک تحصیلی دیپلم

 اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری را دارید، باید حتماً یک مؤسسه یا وکیل معتبر را برای این کار انتخاب نمایید. قرار است رقم بالایی جابهجا شود و امکان سوء استفاده کلاهبرداران در این میان، بسیار زیاد است.

 

مهاجرت به کانادا از طریق تولد

بسیاری از زوج‌ های جوان که از نظر مالی می توانند از پس هزینه‌ های مربوط به اخذ ویزای توریستی کانادا بر بیایند، در زمان زایمان فرزندشان به کانادا می‌ روند تا با به دنیا آوردن فرزند خود در این کشور تابعیت و اقامت کانادا را بگیرند. دلیل این قانون در کانادا، تبعیت قانون این کشور از اصل خاک است. این یعنی وقتی فرزندی در خاک کانادا به دنیا می‌ آید، به عنوان یک شهروند کانادایی شناخته می شود و لازم نیست که حتما پدر و مادر او اهل آن کشور باشند.

نکته‌ی خیلی مهم: اگر فرزند شما در کانادا به دنیا بیاید هیچ امتیازی شما نیست که بتوانند اقامت کانادا دریافت کنند. مگر اینکه صبر کنید ۱۸ ساله شود، سپس از طریق اسپانسرشیپ شما را همراه خود به کانادا ببرد

 

مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ

شخصی که شهروند کانادا است، می‌ تواند از روش اسپانسرشیپ برای اخذ اقامت کانادا برای والدین خود استفاده کند. اداره مهاجرت شرایط مالی فرد را بررسی می‌کند و اگر او توانایی مالی برای سرپرستی والدین خود را داشت، اقامت کانادا به آن‌ ها اعطا می‌ شود.

 

مهاجرت کانادا بوسیله ازدواج با یک شهروند کانادایی

زمانی که با یک شهروند کانادایی ازدواج کنید، می توانید به راحتی اقامت این کشور را بگیرید. اما نباید فراموش کنید که به هیچ عنوان تحت تاثیر سایت‌ های همسریابی غیرقانونی قرار نگیرید و تن به ازدواج صوری ندهید. چون نمیخوام این مقاله طولانی شود، یک مقاله‌ی کامل در مورد مهاجرت از طریق ازدواج آماده کردم، که خواندنش خالی از لطف نیست.


اخذ پناهندگی

 بسیاری بر این باورند که گرفتن پناهندگی یکی از روش های بسیار راحت برای مهاجرت به کانادا است. چنین باوری بیشتر بر اساس اخبار دروغ از طرف افراد غیر متخصص است. بسیاری از افرادی که برای اخذ پناهندگی اقدام می کنند، به مشکلات شدیدی بر می خورند. برای گرفتن پناهندگی فرد باید تا کشور کانادا را به صورت غیرقانونی برود و همین باعث می شود که خطرات زیادی جان او را در مسیر تهدید کنند. در آخر نیز هیچ گونه تضمینی برای بهتر شدن شرایط برای او وجود نخواهد داشت.

توصیه میکنیم کلا به این روش فکر نکنید.

 

مهاجرت افراد موفق و هنرمندان

 این نوع ویزا مخصوص ورزشکاران، هنرمندان، افراد بسیار موفق در زمینه‌ های مختلف است. برای اینکه توسط دولت کانادا در این شرایط به رسمیت شناخته شوید، باید شرایط خاصی را داشته باشید که به نظر دولت این کشور مهم هستند.

 

 انواع ویزای مهاجرت کانادا

ممکن است برای مدل‌های مختلف مهاجرت به کانادا ویزای‌ گوناگونی تعریف شود، مثلا شما تصمیم میگیرید از راه تحصیل به کانادا مهاجرت کنید ممکن است ویزای دانشجویی، دانش آموزی ویا حتی ویزای فرصت مطالعاتی بگیرید، پش میشود گفت ویزا زیر مجموعه نوی مهاجرت شما است. برای اطلاعات از انواع مختلف ویزای کانادا کلیک کنید

 

مناسب ‌ترین راه مهاجرت به کانادا

اگر قصد مهاجرت به کانادا دارید، ولی نمی‌ دانید کدام یک از روش ‌هایی که نام بردیم برای شما مناسب‌تر است باید سؤالات زیر را پاسخ دهید:

●    در چه رشته و تا چه مقطعی تحصیل کرده‌ اید؟
●    سن شما چقدر است؟
●    تمکن مالی شما تا چه میزان است؟
●    وضعیت تاهل شما چگونه است؟ آیا فرزند دارید؟
●     آیا تخصص و سابقه کاری قابل قبولی در یک حرفه دارید؟
●     و ...

با پاسخ به این پرسش‌ ها می‌ توانید تشخیص دهید کدام یک از راه‌ های مهاجرت به کانادا برای شما مناسب‌تر است. پس از اینکه روش مناسب خود را انتخاب کردید، در اسرع وقت پروسه مهاجرت را شروع کنید و شرایط و مدارک لازم را بدست بیاورید. در هر مرحله‌ای که هستید به یادگیری زبان انگلیسی اهمیت بدهید. با یک مشاور یا وکیل مهاجرت تماس بگیرید و مشاوره دریافت کنید اما به یاد داشته باشید که تنها با موسسه‌ های معتبر مهاجرتی همکاری نمایید. 

جمع‌بندی

مهاجرت یکی از تصمیم‌ های بزرگ در زندگی انسان‌ ها است. این انتخاب چالش برانگیز بوده و هزینه‌ های زیادی به همراه دارد. اگر درست تصمیم بگیرید و انتخاب کنید نتایج مثبت آن را در آینده مشاهده خواهید کرد. اگر تصمیم قطعی دارید که مهاجرت کنید، به تحقیق و مطالعه در این باره ادامه دهید و از تجربه‌ های دوستان و آشنایان کمک بگیرید. در آخر قطعاً یکی از راه‌ های مهاجرت به کانادا برای شما مناسب خواهد بود و رؤیای شما واقعیت پیدا می‌ کند.

 

سوالات متداول 
●    هزینه زندگی و اقامت در کانادا به طور متوسط چقدر است؟ 
سالانه بین 10 تا 12 هزار دلار؛ اما این رقم می‌ تواند با توجه به استان محل زندگی شما متفاوت باشد.

●    چه مدت بعد از مهاجرت به کانادا می توان اقامت دائم گرفت؟
بسته به راه انتخابی شما برای مهاجرت، شرایط گرفتن اقامت دائم متفاوت خواهد بود.

●    آیا حتما برای مهاجرت به کانادا به وکیل نیاز دارم؟ 
خیر، افرادی که قصد مهاجرت دارند بیشتر از وکیل به آگاهی و آشنایی نسبت به مراحل مختلف مهاجرت نیاز دارند. در صورتی که آگاه نباشید بهتر است سراغ وکیل‌ های مجرب بروید.

●    بهترین راه مهاجرت به کانادا چیست؟
از بین راه های متفاوتی که برای مهاجرت به کانادا وجود دارد، بهترین راه متناسب با شرایط شما پیشنهاد می شود.

نظرات کاربران

برای ارسال نظر باید در سایت ثبت نام کنید.

حساب کاربری دارید؟ وارد شوید

تعداد محصولات 0
مبلغ کل: 0 تومان
اعتبار شما: