house building
سال تأسیس دانشگاه
1908
user pen
میانگین تعداد دانشجویان خارجی
9106
donate
هزینه سالانه خوراک و مسکن دانشجویی
55,000.0 ( USD )
money bill wave
اپلیکیشن فی دانشگاه
125.0 ( USD )
دانشگاه شما

آلبرتا بیشتر بشناسید

دانشگاه آلبرتا به مؤسسات تحقیقاتی بزرگی مانند مؤسسه ملی چند رشته‌ای فناوری نانو وابسته است. این دانشگاه همچنین دارای بیش از 400 قرارداد تحقیق، تدریس و تبادل با مدارس و سازمان‌های دیگر در سراسر جهان مانند دانشگاه مونیخ در آلمان و دانشگاه استرالیای غربی است. دانشگاه آلبرتا یکی از برترین دانشگاه‌های کانادا به حساب می‌آید و در میان دانشگاه‌های پیشرو در زمینه تحقیقات عمومی در جهان قرار دارد که به دلیل برتری در حوزه‌های علوم انسانی،هنر، تجارت، مهندسی و علوم بهداشتی شهرت دارد.

بیشتر با دانشگاه آلبرتا آشنا شو
ویژگی های دانشگاه

دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا یک مؤسسه آموزش عالی دولتی است که در سال 1908 تأسیس شد. حدود 80 درصد از دانشجویان این دانشگاه در مقطع کارشناسی تحصیل می‌کنند. دانشگاه آلبرتا از پنج پردیس تشکیل شده است که چهار پردیس آن، ‌از جمله پردیس اصلی این دانشگاه در شهر ادمونتون قرار دارند. این دانشگاه رشته‌های مختلفی مانند هنر، تجارت، مهندسی و پزشکی را ارائه می‌هد. انگلیسی زبان اصلی آموزش است؛ به استثنای پردیس سن ژان که زبان فرانسوی زبان اصلی آن است. تقریباً یک سوم دانشجویان دانشگاه آلبرتا بین‌المللی هستند مسکن دانشگاه برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد در ادمونتون و پردیس آگوستانا در دسترس است.

 

شرایط زندگی

شرایط زندگی در ادمونتون 

ادمونتون به عنوان مرکز استان آلبرتا، در امتداد رودخانه ساسکاچوان و در مرز بین چمن‌زارها و جنگل‌های شمالی کشور کانادا قرار گرفته است. این موقعیت جغرافیایی، طبیعت زیبا و مناظر چشم‌نواز را برای این شهر به همراه دارد. بیش از یک میلیون نفر در این شهر زندگی می‌کنند و با اینکه آلبرتا مرکز استان است، اما از لحاظ وسعت، پس از شهر کلگری در جایگاه دوم قرار می‌گیرد. 

ادمونتون دارای آب و هوای قاره‌ای مرطوب نسبتاً خشک با دمای شدید فصلی است.

میانگین دمای روزانه از 11.7- درجه سانتی‌گراد در ژانویه تا 17.5 درجه سانتی‌گراد در جولای است. با این حال، دمای هوا می‌تواند برای چند روز در سال از 30 درجه سانتیگراد گذشته و به زیر 20- درجه سانتیگراد نیز برسد. 

ساکنان ادمونتون از بالاترین میانگین درآمد خانوار در کانادا با هزینه زندگی مقرون به صرفه برخوردار هستند. مالیات کمتر است و مالیات فروش استانی (PST) وجود ندارد. 

ادمونتون همچنین پایین ترین قیمت بنزین و گازوئیل را در کانادا دارد. در جدول زیر تعدادی از هزینه‌های روزمره زندگی در شهر ادمونتون را مشاهده می‌کنید:

 

عنوان

هزینه

3 وعده غدا در رستوران متوسط برای 1 نفر

40 دلار کانادا     

1 کیلو موز

1.81 دلار کانادا

1 لیتر شیر

2.16 دلار کانادا

هزینه ماهانه حمل‌ونقل عمومی

99 دلار کانادا 

اینترنت ماهانه

85 دلار کانادا

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

1500 دلار کانادا

اجاره آپارتمان 1 خوابه در حومه شهر

1200 دلار کانادا  

 

کار دانشجویی در ادمونتون

اگرچه اقتصاد ادمونتون، همراه با استان آلبرتا، در سال‌های اخیر با چالش‌هایی مواجه شده، تنوع بازار کار این شهر به این معنی است که فرصت‌هایی در سراسر بخش‌ها برای کسانی که مایل به جستجو هستند در دسترس است. ادمونتون به طور سنتی مرکز صنایع پتروشیمی آلبرتا بوده و در دهه 1940 به آن لقب «پایتخت نفتی کانادا» داده است.

کارهای پاره‌وقت و دانشجویی نیز برای افرادی که قصد دارند زمان‌های آزاد خود را در طی روز، مشغول به کار شوند وجود دارد. این‌گونه مشاغلی اغلب درآمدی بین 20 تا 25 دلار در ساعت برای دانشجویان به همراه دارد.

 

 

رشته‌های دانشگاه

رشته‌هایی که توسط دانشگاه آلبرتا ارائه می‌شود

شما می‌توانید تعدادی از رشته‌های ارائه شده توسط این دانشگاه را در این قسمت مشاهده کنید.

شرایط پذیرش

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه

مدرک کارشناسی
نمره IELTS : 6.5
نمره TOEFL : 80.0
مدرک کارشناسی‌ارشد
نمره IELTS : 6.5
نمره TOEFL : 80.0
مدرک دکتری
نمره IELTS : 7.0
نمره TOEFL : 100.0
condition img

رتبه‌بندی دانشگاه آلبرتا

rank ranking name publisher name
110 World University Ranking QS
118 Universities Rankings Shanghai Ranking (ARWU)
5 Canada University Ranking Times Higher Education (THE)
136 Best Global Universities Rankings U.S. News & World Report
headphone and stuff
twenty four hour
رزرو مشاوره

مهاجرت موفق با یک مشاوره خوب شروع میشه

مشاوران اسکورایز به طور مداوم در جلسات آموزشی شرکت می‌کنند تا همواره اطلاعات خود را به‌روز نگه‌­دارند. به دلیل محدودیت تعداد مشاوره در روز، برای رزرو زمان مدنظر خود، همین حالا اقدام کنید.