house building
سال تأسیس دانشگاه
1821
user pen
میانگین تعداد دانشجویان خارجی
9710
donate
هزینه سالانه خوراک و مسکن دانشجویی
28,000.0 ( USD )
money bill wave
اپلیکیشن فی دانشگاه
181.0 ( USD )
دانشگاه شما

مک گیل بیشتر بشناسید

در حال حاضر 32.000 دانشجو در دانشگاه مک گیل در حال تحصیل هستند که یک سوم از این تعداد را با طیفی وسیع از 150 کشور جهان، دانشجویان بین‌المللی به خود اختصاص داده‌اند. همچنین دو سوم از دانشجویان این دانشگاه، دانشجویان مقطع کارشناسی هستند. مک گیل با داشتن قدیمی‌ترین دانشکده پزشکی، با چندین بیمارستان آموزشی همکاری دارد و بیش از 40 مرکز تحقیقاتی نظیر مرکز بیوانفورماتیک در این دانشگاه واقع شده است. از دستاوردهای دانشگاه McGill می‌توان به اولین سلول خون مصنوعی ایجاد شده توسط این دانشگاه اشاره کرد.

بیشتر با دانشگاه مک گیل آشنا شو
ویژگی های دانشگاه

دانشگاه مک گیل

دانشگاه دولتی McGill در سال 1821 در استان کبک کشور کانادا تأسیس شد. این دانشگاه از دو پردیس بهتره می‌برد که پردیس اصلی آن در مرکز شهر مونترال قرار دارد و دیگری با فاصله‌ای 20 مایلی در Sainte-Anne-de-Bellevue واقع شده است. با اینکه بیش از نیمی از جمعیت مونترال، فرانسوی را زبان مادری خود می‌دانند، زبان رسمی آموزش در دانشگاه مک گیل انگلیسی است. این دانشگاه از 10 دانشکده نظیر، دانشکده موسیقی، علوم، دندان‌پزشکی، کشاورزی و هنر تشکیل شده است که تقریباً 300 برنامه مختلف تحصیلی را ارائه می‌دهند. جالب است بدانید، دانشکده پزشکی دانشگاه McGill قدیمی‌ترین دانشکده پزشکی کانادا به حساب می‌آید.

 

شرایط زندگی

شرایط زندگی در مونترال کانادا

در محل تلاقی رودخانه‌های سنت لارنس و اتاوا، با فاصله‌ای 70 کیلومتری از مرز ایالات متحده، شهر مونترال در جنوب غربی استان کبک قرار دارد. مونترال دومین شهر بزرگ کانادا و دومین شهر بزرگ عمدتاً فرانسوی زبان در جهان غرب، پس از پاریس است. مونترال شهری شلوغ با استانداردهای بین‌المللی است که به زیست شبانه خود شهرت دارد و به عنوان شهری در آمریکای شمالی، حس‌وحال اروپایی‌تری را القا می‌کند. به‌طورکلی زندگی در مونترال، به عنوان یک کلان شهر، مقرون‌به‌صرفه است. به صورتی که غالباً اجاره بهای خانه‌ها، منطقی‌تر از دیگر شهرهای مشابه است. اجاره ماهانه یک خانه یک‌خوابه در مرکز شهر را می‌توان تا ماهی 1.500 دلار برآورد کرد. برخی از هزینه‌های اقلام خوراکی را نیز می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

 

1 لیتر شیر

2.90 دلار

1 کیلو گوشت قرمز

18 دلار

1 کیلو موز

2.05 دلار

1 کیلو فیله مرغ

15.85 دلار

 

مدیریت هزینه‌های دیگر مانند قبوض برق، آب و گاز چندان سخت نیست و می‌توان میانگین 100 دلار ماهانه در نظر گرفت که این عدد برای خانه‌های کوچک‌تر دانشجویی به مراتب کمتر خواهد بود. 

کار دانشجویی در مونترال

کانادا این اجازه را برای دانشجویان بین‌المللی صادر کرده است که در محیط دانشگاه یا خارج از آن کار کنند. برای کار خارج از محوطه دانشگاه، مجوز تحصیل دانشجو باید نشان دهد که واجد شرایط کار خارج از دانشگاه خواهد بود. در چنین شرایطی، داوطلبان می‌توانند تا 20 ساعت در هفته در طول ترم‌های معمولی و در تعطیلات برنامه‌ریزی شده دانشگاه، به طور تمام وقت کار کنند. میانگین درآمد کار پاره‌وقت دانشجویی در شهر مونترال بین ساعتی 17 تا 22 دلار است که می‌تواند بخشی از هزینه‌های زندگی در این شهر را تأمین نماید.

 

رشته‌های دانشگاه

رشته‌هایی که توسط دانشگاه مک گیل ارائه می‌شود

شما می‌توانید تعدادی از رشته‌های ارائه شده توسط این دانشگاه را در این قسمت مشاهده کنید.

شرایط پذیرش

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه

مدرک کارشناسی
نمره IELTS : 6.5
نمره TOEFL : 86.0
مدرک کارشناسی‌ارشد
نمره IELTS : 6.5
نمره TOEFL : 86.0
مدرک دکتری
نمره IELTS : 7.0
نمره TOEFL : 95.0
condition img
مشاهیر دانشگاه

افتخارات و مشاهیر برجسته دانشگاه مک گیل

رتبه‌بندی دانشگاه مک گیل

rank ranking name publisher name
30 World University Ranking QS
4 Canadian University Ranking QS
70 Universities Rankings Shanghai Ranking (ARWU)
54 Best Global Universities Rankings U.S. News & World Report
headphone and stuff
twenty four hour
رزرو مشاوره

مهاجرت موفق با یک مشاوره خوب شروع میشه

مشاوران اسکورایز به طور مداوم در جلسات آموزشی شرکت می‌کنند تا همواره اطلاعات خود را به‌روز نگه‌­دارند. به دلیل محدودیت تعداد مشاوره در روز، برای رزرو زمان مدنظر خود، همین حالا اقدام کنید.