سی‌هزار دلار بورسیه تحصیلی، با یک ایمیل اصولی | آموزش رایگان

تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان در سال 2022

تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان در سال 2022

مدت زمان مطالعه:

8 دقیقه

تاریخ ثبت:

00/10/11

نویسنده:

رضا‌ سپاس‌پور

سیستم آموزش عالی انعطاف‌پذیر آمریکا و کیفیت بالای زندگی برای ساکنان آن از جمله دلایل علاقه‌ی افراد برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا به شمار می‌رود. با اینکه برای تحصیل در آمریکا حتما به یادگیری زبان انگلیسی نیاز است ولی از آنجایی که گرفتن مدرک زبان مورد تایید مراکز آموزشی و دانشگاه‌های آمریکا کاری سخت و زمان‌بر است، افراد عمدتا بدنبال مهاجرت بدون مدرک زبان به آمریکا هستند.

آیا امکان تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان وجود دارد؟

یکی از انواع روش‌های اخذ ویزای تحصیلی آمریکا، پذیرش مشروط(Conditional Admission) نام دارد. این نوع ویزا برای افرادی که به هر دلیلی امکان دریافت مدرک زبان آیلتس یا تافل را ندارند این امکان را ایجاد می‌کند که بدون ارائه مدرک زبان نسبت به پذیرش در دانشگاه‌های آمریکا اقدام کنند.
به این صورت که شما همراه با ارائه درخواست پذیرش دانشگاه برای پذیرش در کالج‌های زبان انگلیسی آمریکا هم اقدام می‌کنید و در صورت قبولی، در کالج زبان دانشگاه مورد نظر یا کالج‌های وابسته به آن، در یک دوره‌ی یکساله به تحصیل زبان پرداخته و در نهایت با کسب نمره قبولی مورد تایید رشته و دانشگاه هدف، شروع به تحصیل در آن می‌کنید
.
البته باید توجه داشته باشید که همه‌ دانشگاه‌های آمریکا این امتیاز را در اختیار دانشجویان قرار نمی‌دهند پس لازم است از قبل درباره‌ی دانشگاه مقصد تحقیقات کامل انجام دهید.

 

پذیرش تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان

پذیرش مشروط آمریکا برای دانشجویان بین‌المللی که از نظر علمی واجد شرایط پذیرش دانشگاه مقصد بوده اما حداقل شرایط زبان انگلیسی برای پذیرش قطعی را ندارند، ارائه می‌شود و دانشجویان در مدت زمانی که در کشور مقصد حضور دارند، می‌توانند با موفقیت سطح زبان خود را ارتقا داده و بعد از آن وارد رشته و دانشگاه مورد نظر خود شوند.

پذیرش تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی:

مقطع کارشناسی(لیسانس) در آمریکا عموما بین ۳-۴ سال طول می‌کشد.
ارائه معدل و ریزنمرات دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل کارشناسی در آمریکا بدون مدرک زبان را دارند بسیار مهم است. همچنین داشتن گپ تحصیلی کمتر از ۳ سال برای دانشجویان مقطع کارشناسی (لیسانس) الزامی است.
علاوه بر پذیرش مشروط، دانشجویانی که از نظر علمی یا سطح زبان انگلیسی شرایط لازم برای ورود به مقطع لیسانس را ندارند، می توانند در دوره های «Pathway» که به عنوان دوره‌های آمادگی یا فاندیشن قبل از مقطع کارشناسی شناخته می‌شود، شرکت کنند.

ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان

پذیرش تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی ‌ارشد:

برای تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد بدون مدرک زبان در آمریکا، شما نیازمند داشتن مدرک لیسانس معتبر هستید.
دوره کارشناسی ارشد در آمریکا عموما ۲ سال طول می‌کشد و افراد حدود یکسال برای شرکت در دوره‌های زبان‌انگلیسی و دریافت مدرک مورد قبول دانشگاه مقصد فرصت دارند. همچنین داشتن گپ تحصیلی کمتر از ۵ سال برای تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد از الزامات است.

پذیرش تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان در مقطع دکترا:

تحصیل در مقطع دکترا در آمریکا عموما ۶ سال طول می‌کشد به طوری که ۴ سال به تحصیل آکادمیک پرداخته و ۲ سال برای ارائه پایان‌نامه وقت دارید به همین دلیل داشتن تسلط کامل به زبان انگلیسی در مقطع دکترا بسیار ضروری است. پس برای تحصیل در مقطع دکترا در آمریکا شما نیاز به ارائه مدرک زبان سطح بالا(عموما ایلتس بالای ۷) دارید.
در بعضی از موارد دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجو مصاحبه هم انجام داده و از دانشجو می‌خواهند در آزمون‌هایی همچون
GRE، GMAT شرکت کند.

اخذ ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان

دانشجویانی که قصد تحصیلات دانشگاهی بدون مدرک زبان در آمریکا را دارند برای حضور و تحصیل در دانشگاه‌‌‌ها، کالج‌ها و اکادمی‌های زبان آمریکا باید برای ویزای تایپ F درخواست دهند. همینطور ویزاهای دیگری مثل M ( برای دوره‌های غیرآکادمیک یا دوره‌های فنی‌حرفه‌ای) و J (برای برنامه تبادل دانشجو) هم  در این‌موارد پیشنهاد می‌شوند.

ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان

کدام دانشگاه‌های آمریکا امکان پذیرش دانشجو بدون مدرک زبان را دارند؟

از آنجایی که ممکن است امکان دریافت مدارک آیتلس و تافل به هر دلیلی برای همه‌ی افراد فراهم نباشد. بعضی از دانشگاه‌های امریکا به دانشجویان پذیرش مشروط (Conditional Admission) می‌دهند. به این معنا که فرد قبل از شروع تحصیل در آمریکا باید یک دوره‌(حدودا یکساله) زبان‌انگلیسی در دانشگاه مقصد بگذراند و در نهایت با کسب نمره‌قبولی مد نظر آن دانشگاه که عموما با آزمون سنجیده می‌شود امکان تحصیل برای او فراهم می‌شود.

چندی از دانشگاه‌های آمریکا برای پذیرش، بدون مدرک زبان عبارت اند از:

 1. دانشگاه کلرادو (University of Colorado)
 2. دانشگاه میسوری (University of Missouri–Kansas City)
 3. دانشگاه ایالتی کالیفرنیا (California State University)
 4. دانشگاه ایالتی نیویورک در آلبانی (State University of New York)
 5. دانشگاه آرکانزاس (University of Arkansas)
 6. دانشگاه درکسل (Drexel University)
 7. دانشگاه دایتون (University of Dayton)
 8. دانشگاه نیواورلئان (University of New Orleans)
 9. دانشگاه تگزاس شمالی (University of North Texas)
 10. دانشگاه دلاور ( University of Delaware)
 11. دانشگاه فلوریدا مرکزی (University of Central Florida)
 12. دانشگاه  UNO(The University of New Orleans)

بیشتر بخوانید:
بهترین دانشگاه های آمریکا برای تحصیل

تحصیل آمریکا بدون مدرک زبان

مدارک لازم برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان

برای تحصیل بدون مدرک زبان در آمریکا شما نیاز به گرفتن ویزای مشروط از طرف یکی از دانشگاهایی که امکان پذیرش دانشجو بدون مدرک زبان را دارند، دارید.

مهم‌ترین مدارک لازم برای دریافت پذیرش تحصیلی آمریکا عبارت اند از:

 • پاسپورت معتبر( با حداقل ۶ ماه اعتبار)
 • در دست داشتن آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات آن‌ها
 • توصیه نامه از اساتید
 • انگیزه‌نامه و رزومه قوی
 • داشتن مدرک و گواهی آزمون‌های مورد نیاز
 • تکمیل فرم‌های پذیرش

توجه داشته باشید که بعد از گرفتن پذیرش از دانشگاه مد نظر باید حتما فرم ۲۰ – I  که توسط دانشگاه مقصد ارائه می‌شود را تکمیل کنید. این فرم برای گرفتن ویزای آمریکا ضروری است.

آیا پذیرش مشروط آمریکا شانس اخذ ویزا را کاهش میدهد؟

درخواست تحصیل بدون مدرک زبان شانس افراد را برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا محدود می‌کند.
برای گذراندن دوره‌‌های زبان‌انگلیسی در آمریکا و کسب نمره قبولی مورد نظر دانشگاه مقصد و دوره‌تحصیلی مد نظر خود نیاز به دانش اولیه و پایه‌ای زبان انگلیسی دارید که گاهی با مصاحبه و گاهی با بررسی حداقل نمره آیلتس و تافل سنجیده می‌شود.

تحصیل در امریکا بدون مدرک زبان

کلام آخر

توجه داشته باشید که وجود دانشگاه‌هایی با امکان پذیرش دانشجو بدون مدرک زبان به منزله عدم نیاز فرد به تسلط بر زبان‌انگلیسی نیست، بلکه برای برقراری ارتباط و زندگی در آمریکا نیاز به تسلط ابتدایی و پایه به زبان انگلیسی دارید. همچنین در صورت عدم توانایی در گذراندن حداکثر یکساله دوره‌های آکادمیک زبان‌انگلیسی در دانشکده و کالج‌های مربوطه و کسب نمره مورد قبول آنها امکان تحصیل در آمریکا را نداشته و پذیرش اولیه شما کنسل خواهد شد.

سوالات متداول

در چه صورت امکان تحصیل بدون مدرک زبان در آمریکا وجود دارد؟
 دانشگاه‌ها متعددی امکان پذیرش دانشجو بدون مدرک زبان را برای دانشجویان بین‌المللی خود فراهم کردند. به این صورت که قبل از شروع تحصیل در یک دوره‌ی یکساله زبان انگلیسی در کالج‌های وابسته به دانشگاه مقصد شرکت کرده و بعد از کسب نمره قبولی مدنظر دانشگاه مقصد، شروع به تحصیل می‌کنید.

 

چه مدارکی برای تحصیل در آمریکا نیاز است؟
ترجمه ریز نمرات وآخرین مدارک تحصیلی ، فرم درخواست ویزای غیر مهاجرتی DS-160، پاسپورت(با حداقل ۶ ماه اعتبار)، دو قطعه عکس، تمکن مالی، فرم انگیزه نامه، برای مقطع کارشناسی حدود ۳ یا ۴ توصیه‌نامه و معرفی‌نامه از اساتید، فرم‌های تکمیل شده پذیرش دانشگاه هدف.

شرایط اولیه گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان چیست؟
داشتن بودجه مالی کافی برای تامین مخارج تحصیل، داشتن رزومه تحصیلی مطلوب و انگیزه‌نامه قوی، ارائه مدارک معتبر و ترجمه شده تحصیلی، ارائه فرم پذیرش دانشگاه هدف.

اخذ ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان چه مزایایی دارد؟
این امکان را برای افرادی که به هر دلیلی قادر به دریافت مدرک زبان آیتلس یا تافل نیستند فراهم میکند که بدون داشتن مدرک زبان معتبر برای پذیرش اقدام کنند. همینطور نداشتن شرط سنی و محدود زمانی کمتر در گرفتن پذیرش از دیگر مزایای ویزای مشروط آمریکا به شمار می‌رود.

در کالج‌هایی که بدون مدرک زبان پذیرش می دهند چه دوره هایی برگزار می شود؟
شامل یک دوره‌ی حداکثر یکساله آموزش زبان انگلیسی بوده که عموما بین ۱۴ ساعت در هفته برنامه ریزی می‌شود.

کدام دانشگاه های آمریکا امکان پذیرش دانشجو بدون مدرک زبان را دارند؟
دانشگاه میسوری - دانشگاه آیووا - دانشگاه ایالتی کالیفرنیا - دانشگاه کلرادو - دانشگاه میسوری - دانشگاه دایتون - دانشگاه آرکانزاس - دانشگاه نیواورلئان - دانشگاه  UNO - دانشگاه فلوریدا مرکزی - دانشگاه ایالتی نیویورک - و...

نظرات کاربران

برای ارسال نظر باید در سایت ثبت نام کنید.

حساب کاربری دارید؟ وارد شوید

تعداد محصولات 0
مبلغ کل: 0 تومان
اعتبار شما: