پروفایل اسکورایز

تماس با اسکورایز

۰۲۱-۲۸۴۲۶۸۷۵

پروفایل اسکورایز

برای استفاده بهتر از خدمات مهاجرت و آموزش زبان اسکورایز وارد یا عضو شوید.

بعد از ورود به همین صفحه منتقل می‌شوید.

سبد خرید شما خالی است.

بهترین آموزش‌های زبان و مهاجرت را در محصولات اسکورایز بیابید

لیست محصولات

هزینه های تحصیل در رشته پزشکی در روسیه

99/10/14

 


هزینه های تحصیل در رشته پزشکی در روسیه
مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
حسن امامی


تحصیل پزشکی در روسیه یکی از معروف ترین و مناسبترین گزینه ها، برای علاقه مندان به تحصیل در رشته های علوم پزشکی در خارج از کشور می باشد. دانشگاه های پزشکی روسیه همه ساله تعداد زیادی از دانشجویان پزشکی دیگر کشورها را به ویژه از کشورهای آسیایی و خاورمیانه جذب می نمایند.  در این بخش به بررسی هزینه های تحصیل در رشته پزشکی در روسیه می پردازیم. 

در کشور ما هم افرادی هستند که بنابر دلایل مختلفی می خواهند در یکی از رشته پزشکی در کشوری دیگر مثل روسیه، با شرایط بهتر و بدون کنکور ادامه تحصیل دهند. هزینه های تحصیل در رشته پزشکی در روسیه شرایط بهتری دارد؛ زیرا که برخلاف تحصیل پزشکی در دیگر کشورهای غربی مانند آمریکا و کانادا که هزینه بسیار دارد، دانشگاه های روسیه به جهت سیاست دولت این کشور در جهت پرداخت سوبسید برای جذب دانشجویان دیگر کشورها، شهریه پایین تری از دانشجویان اخذ می شود که این تنها یکی از مزیت های تحصیل پزشکی بدون کنکور در روسیه میباشد.

در صورتی که هزینه ها برای شما اهمیت زیادی دارد باید اطلاع داشته باشید که هزینه های تحصیل بستگی به شهر و دانشگاه دارد. بعنوان نمونه هزینه تحصیل پزشکی در سن پترزبورگ با هزینه تحصیل پزشکی در کازان تفاوت دارد.

شرایط اخذ پذیرش پزشکی و دندان پزشکی از روسیه

پذیرش دانشجو در رشته پزشکی و دندان پزشکی روسیه برعکس شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان بدون آزمون بوده و شخص متقاضی تحصیل در رشته پزشکی یا دندان پزشکی بایستی مدرک دیپلم ریاضی یا تجربی، با معدل حداقل 17 را دارا باشد. تدریس در روسیه به دو زبان روسی و انگلیسی انجام خواهد شد. در صورتی که شخص متقاضی دارای مدرک زبان است با ارایه دادن آن به دانشگاه دیگر نیازی به مشارکت در کلاس های زبان نیست و در صورت نبود این شرایط باید در دوره ی کالج زبان ( پاتفک ) شرکت نماید که در انتها مقاله هم درباره آن صحبت شده است. 

دانشگاه های روسی مورد تایید وزارت بهداشت ایران

  • دانشگاه دوستی ملل ( RUDN )
  • دانشگاه کازان ( Kazan )
  • دانشگاه ملی سنت پطرزبورگ
  • دانشگاه نووسیبرسک

لیست دانشگاههای معتبر برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه

  • آکادمی پزشکی سچینوا در مسکو ( Moscow i.m.sechenov medical institute )
  • دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی رودن یا دوستی ملل  روسیه در مسکو ( peoples friendship university )
  • دانشگاه پاولوف در سن پترزبورگ ( sp pavlov medical state university )
  • آکادمی پزشکی سن پترزبورگ ( st. peterburg state medical academy )
  • انستیتو دندانپزشکی در مسکو ( moscow medical stomatology institute n.a )
  • انستیتو چشم پزشکی فیدروف ( the s.n fyodorov eye microsurgery state institution )

اطلاعاتی درباره پاتفک پزشکی روسیه

پرسشی که برای اغلب متقاضیان ایجاد می شود این است که دوره پاتفک چیست؟ دوره پاتفک در حقیقت یک دوره آمادگی جهت وارد شدن به دانشگاه های روسیه است و اغلب پاتفک یک دوره یکساله تحصیلی می باشد و متقاضی در این دوره با زبان و همچنین نسبت به اینکه چه رشته ای می خواهد در دانشگاه بخواند دروسی را که در حد دبیرستان ما است می گذراند. طی کردن دوره پاتفک یا پادفک چندان ضروری نمی باشد و در صورتی که فرد از نظر زبان روسی یا انگلیسی مشکلی نداشته باشد شاید بتواند بدون گذراندن دوره پاتفک هم از دانشگاه های این کشور پذیرش دریافت کند.

اغلب کلاس های پاتفک ها از ترم سپتامبر تا اکتبر و نوامبر آغاز شده یعنی به تاریخ خودمان تاریخ های شهریور تا حدود آذر ماه اما بعضی پاتفک ها مثل پاتفک دانشگاه سچینوا در ماه حدود فوریه که حدود بهمن ما می شود هم پذیرش دانشجو دارند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟


اگر سوالی دارید در قسمت دیدگاه بنویسید تا به آن پاسخ داده شود.
دیدگاه ها

پاسخ به کامنت‌ها به صورت ایمیل ارسال میشود.

برای ثبت دیدگاه وارد شوید ورود به صفحه کاربری