پروفایل اسکورایز

تماس با اسکورایز

۰۲۱-۲۸۴۲۶۸۷۵

پروفایل اسکورایز

برای استفاده بهتر از خدمات مهاجرت و آموزش زبان اسکورایز وارد یا عضو شوید.

بعد از ورود به همین صفحه منتقل می‌شوید.

سبد خرید شما خالی است.

بهترین آموزش‌های زبان و مهاجرت را در محصولات اسکورایز بیابید

لیست محصولات

آزمون تومر چیست | مدارک ضروری آزمون تومر

99/10/18

 


آزمون تومر چیست | مدارک ضروری آزمون تومر
مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
حسن امامی


آزمون تومر که مخفف ترکی Türkçe Öğretim Merkezi می باشد به معنای مرکز آموزش زبان ترکی است. تومر و یوس 2 آزمون با اهمیت زبان ترکی برای افرادی هستند که تمایل دارند، دوره هایی را در دانشگاه های این کشور سپری کنند و یا به دنبال کار در کشور ترکیه می باشند. موسسه تومر برای آموزش زبان ترکی و بقیه زبان ها به اشخاص غیر بومی در سال 1984 تاسیس گردیده است و شعب آن در شهر هایی مانند: ازمیر، استانبول و سایر کشور ها هم فعالیت دارند.

افراد متقاضی تحصیل در ترکیه قبل از وارد شدن به دانشگاه مد نظر باید در این آزمون مشارکت داشته و در صورتی که دانشگاه آنان دوره هایی به انگلیسی هم داشته باشد افراد باید مدرک آیلتس و تافل هم اخد نمایند و در کنار دیپلم تومر ارایه بدهند. همچنین داشتن این مدرک برای بورسیه دولتی ترکیه ( ترکیه بورسلاری ) هم اهمیت بسیاری دارد.

بررسی ساختار آزمون تومر

آزمون تومر دارای 6 قسمت به عبارت زیر است:

  • درک مطلب
  • خواندن
  • مکالمه
  • توضیح شفاهی
  • توضیح کتبی

تعداد سوالات آزمون تومر 100 سوال است و 240 دقیقه فرصت پاسخ گویی به آن می باشد. جهت وارد شدن به دانشگاه های ترکیه حداقل نمره ای که باید کسب کنید، 60 می باشد.

انواع مدرک تومر و سطح های مختلف تومر

  • مدارک آزمون تومر در دو نوع متفاوت ارایه خواهند شد:
    • دیپلما (Diploma) یا دیپلم
    • سرتیفیکا (Sertifika) یا گواهی نامه

دیپلما

اعتبار این مدرک مادام العمر است و با یک بار شرکت در آزمون TOMER تسلط شما به زبان ترکی استانبولی برای همیشه تائید می شود. دانشگاه های سرتاسر ترکیه مدرک دیپلم TOMER را برای ادامه تحصیل قبول دارند. افراد متقاضی ادامه تحصیل در ترکیه باید حداقل نمره ی C1 را در این آزمون کسب کنند و افرادی که مایل به کار در ترکیه هستند، با کسب نمره ی C2 نیز می توانند در این کشور فعالیت کنند.

سرتیفیکا

اعتبار این مدرک بین 6 ماه تا 2 سال است و در دوسطح مقدماتی و متوسط برگزار می شود. اعتبار گواهینامه ی مقدماتی 6 ماه است و شرکت کننده در این آزمون باید نمره ی B2 را کسب کند تا بتواند گواهینامه ی متوسط را کسب کند که 2 سال اعتبار دارد و باید حداقل نمره ی B1 را کسب کند. پس از پایان مدت اعتبار گواهی نامه، متقاضی باید برای تمدید اعتبار آن مجدداً اقدام کند.

برگزاری آزمون تومر

طبق اطلاعات وب سایت رسمی تومر، دانشگاه آنکارا مجری مستقیم برگزاری آزمون تومر و سایر فعالیت های مرتبط با آن مثل ثبت‌نام، ارایه نتایج آزمون و مدارک تومر می باشد. باید گفت که مرکز تومر دارای شعباتی در بقیه نواحی این کشور مانند آنکارا (کیزلای)، آلانیا، آنتالیا، ازمیر، استانبول (کادیکوی، تکسیم) و بورسا هم می باشد. البته به جهت قرارگیری کشور ترکیه بهعنوان یکی از کشورهای برتر و معروف تحصیلی در جهان، هر ساله دانشجویان و متقاضیان بین‌المللی ادامه تحصیل در ترکیه در حال بیشتر شدن می باشند و به همین جهت این آزمون در بقیه نقاط دنیا از جمله ایران برگزار شده و دارای نمایندگی قانونی از دانشگاه آنکارا می باشد.

به همین جهت، ضروری نیست نیست تا مثل شرکت در آزمون‌های زبان انگلیسی تافل و آیلتس متحمل هزینه‌های فراوان سفر به کشورهای همسایه و پیگیری کارها بشوید بلکه شما می‌توانید با گذراندن کلاس‌های تومر در درون کشور خود را برای دریافت هر یک از مدارک این آزمون معروف ترکی آماده نمایید.

حتما بخوانید: آسان ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی

مدارک موردنیاز و مراحل ثبت‌نام در آزمون تومر

جهت ثبت‌نام و مشارکت در آزمون تومر، شخص متقاضی ملزم به ارایه 2 عکس پرسنلی، کپی پاسپورت و یا کپی شناسنامه ( ترجمه شده به زبان ترکی) می باشد. ولی برای ثبت‌نام در این آزمون شما بهتر است در کلاس‌های آمادگی زبان ترکی تومر در ایران ثبت‌نام نمایید و بعد از دریافت مهارت‌های ضروری، از طریق نمایندگی‌های مجاز آزمون زبان تومر در ایران، هزینه ثبت‌نام در آزمون را پرداخت نموده و در آن مشارکت داشته باشید. بهتر است بدانید که برای مشارکت در آزمون تومر نوع دیپلما ۱۵۰ یورو و برای آزمون تومر سرتیفیکا میبایست ۱۰۰ یورو بپردازید.

به همیت جهت شخص می تواند از طریق نمایندگی‌های مجاز کالج‌های معتبر ترکیه برای اخذ کارت اقامت تحصیلی و ثبت‌نام در کلاس‌های اصلی تومر (با ظرفیت ۱۵ تا ۲۵ نفر دانشجو) در شهرهای ترکیه اقدام کرده و با قرارگیری در محیط بومی، افزون بر امکان دریافت سریع‌تر مدرک تومر، خود را برای مراحل بعدی ادامه تحصیل در این کشور توریستی و رو به رشد آماده نمایند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟


اگر سوالی دارید در قسمت دیدگاه بنویسید تا به آن پاسخ داده شود.


از دست ندهید

 

اپلای کارشناسی ارشد کانادا

شنبه ۸ آبان | ساعت ۱۸:۰۰

سال آینده در کانادا کارشناسی ارشد بخوانید. صفر تا صد اپلای کارشناسی ارشد در وبینار جدید اسکورایز


اطلاعات بیشتر


دیدگاه ها

پاسخ به کامنت‌ها به صورت ایمیل ارسال میشود.

برای ثبت دیدگاه وارد شوید ورود به صفحه کاربری