پروفایل اسکورایز

تماس با اسکورایز

021-91018457

پروفایل اسکورایز

برای استفاده بهتر از خدمات مهاجرت و آموزش زبان اسکورایز وارد یا عضو شوید.

بعد از ورود به همین صفحه منتقل می‌شوید.

سبد خرید شما خالی است.

بهترین آموزش‌های زبان و مهاجرت را در محصولات اسکورایز بیابید

لیست محصولات

کاربرد When در زبان انگلیسی

• پرسیده شده در: 3 ماه،2 هفته پیش
  • تعداد بازدید: 0 بار
آواتار

tatschoolonline2020

When در زبان انگلیسی

When در زبان انگلیسی جزو کلمات wh محسوب شده و برای پرسش از زمان انجام کار به کار می­رود. کلمات wh یا wh-words کلماتی هستند که که با حروف wh شروع می­شوند و برای پرسش به کار می­روند و یا در ابتدای بندها (clause) قرار می­گیرند.

کلمه when در جملات پرسشی به معنای “چه زمانی” یا “کی” به کار می­رود. برای مثال:

When are you going to check the list?

کی می­خواهی لیست را چک کنی؟

When did you eat last?

آخرین بار کی غذا خوردی؟

When will she buy a new car?

کی یک ماشین جدید می­خرد؟

When do we celebrate our success?

کی پیروزی­مان را جشن می­گیریم؟

When is her birthday?

تولدش کی هست؟

When should we leave?

چه زمانی می­رویم؟

When can you lend me that money?

کی می­توان آن پول را به من قرض دهی؟

سایر کاربردهای when

When علاوه بر این که در جملات پرسشی به کار می­رود، در موقعیت­های دیگری نیز کاربرد دارد:

• When می­تواند به عنوان حرف ربط زمان (conjunction of time) به کار رود. When در این حالت آغازگر یک بند قیدی است که زمان انجام کاری را نشان می­دهد. در این حالت when سه معنا می­تواند داشته باشد؛

• When در معنای while :

I was doing my homework, when my roommate was talking loudly.

زمانی که هم­اتاقی­ام داشت با صدای بلند صحبت می­کرد، من داشتم تکلیفم را انجام می­دادم.

When Tom arrived, I was cleaning the house.

زمانی که تام رسید من داشتم خانه را تمیز می­کردم.

• When در معنای after یا just after:

I will pay the price when you deliver the box.

وقتی (بعد ازاین که) جعبه را تحویل دهید، هزینه آن را پرداخت می­کنم.

I played with the baby, when he woke up.

وقتی (بعد از این که) بچه بیدار شد، با او بازی کردم.

• When در معنای whenever که یک شرایط را نشان می­دهد:

I’ll go shopping when it stops raining.

وقتی (هر موقع) باران قطع شود، می­روم خرید.

I’ll send you the email when I get the documents.

وقتی (هر موقع) مدارک را بگیرم، برایت ایمیل می­فرستم.

• When می­تواند به عنوان حرف ربط وابسته­ساز(subordinating conjunction) به کار رود. در این حالت when یک بند قیدی را آغاز می­کند که این بند یکی از سه حالت تفاوت، تضاد و دلیل را می­تواند داشته باشد:

• وقتی when تفاوت را نشان می­دهد: در این حالت when معادل کلمات although و though است و بند وابسته معنای  تفاوت یا غافلگیری را می­رساند. برای مثال:

I have to work hard every day when I like to stay at home and rest.

من هر روز مجبورم سخت کار کنم، هر چند دوست دارم خانه بمانم و استرحت کنم.

I tried to help her when I myself was not in good mood.

من تلاش کردم به او کمک کنم با این که خودم حال خوبی نداشتم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کاربردهای when در زبان انگلیسی، گرامر آن و دریافت مثال های مختلف در این باره می توانید به مقاله کاربرد When در زبان انگلیسی که توسط آکادمی تات منتشر شده است، سر بزنید .

منبع: https://tatschool.ir/education/when/

آواتار

ay7644975
پاسخ داده شده در: 3 ماه،2 هفته پیش

مهاجرت به مجارستان و تحصیل در این کشور ممکن است یک گزینه جذاب برای برخی افراد باشد. در زیر به چند مرحله برای مهاجرت و تحصیل در مجارستان اشاره شده است:1. **انتخاب دوره تحصیلی:* - ابتدا باید تصمیم بگیرید که در چه رشته‌ای می‌خواهید تحصیل کنید. مجارستان دارای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی متعددی است که در اکثر رشته‌ها برنامه‌های تحصیلی ارائه می‌دهند.2. **آموزش زبان:**- برخی از دوره‌ها به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند، اما ممکن است بخواهید زبان مجاری یا زبان مورد نظر دیگر را یاد بگیرید. برخی از دانشگاه‌ها ممکن است از شما آزمون زبان مثل IELTS یا TOEFL بخواهند.3. **انتخاب دانشگاه:**- قبل از انتخاب دانشگاه، به شرایط پذیرش، سطح شهرت، و تسهیلات آموزشی دانشگاه توجه کنید. برخی از دانشگاه‌ها در برنامه‌های تحصیلی خاص و نواحی مختلف متخصص هستند.4. **درخواست پذیرش:** - پس از انتخاب دانشگاه و دوره تحصیلی، درخواست پذیرش را به دانشگاه ارسال کنید. مدارک مورد نیاز ممکن است شامل مدارک تحصیلی، نامه توصیه، و بیانیه هدف باشد.5. **ویزای تحصیلی:**- پس از دریافت پذیرش، برای مهاجرت به مجارستان نیاز به ویزای تحصیلی دارید. شما باید با سفارت یا کنسولگری مجارستان در کشور خود تماس بگیرید و اطلاعات در مورد فرآیند ویزا را بدست آورید.6. **آمادگی برای زندگی در مجارستان:** - مطالعه درباره فرهنگ، سیستم آموزشی، و زندگی روزمره در مجارستان اهمیت دارد. همچنین باید مسائل مالی، مسکن، و بیمه را مدیریت کنید.همچنین، ممکن است در مراحل مختلف از خدمات مشاوره مراکز معتبر یا دفاتر مهاجرت بهره‌مند شوید تا بهترین تصمیمات را برای مهاجرت و تحصیل در مجارستان بگیرید.

پاسخ شما

پاسخ خود را با جزییات اینجا بنویسید
ثبت

سوالات مرتبط

تمام سوالات