صفر تا صد اپلای به آلمان

کدام شهر های آلمان پول شما را بلاک می کنند؟

کدام شهر های آلمان پول شما را بلاک می کنند؟

محمدرضا طیران

1399 - 05 - 21

فهرست مطالب
  1. منتظر بمانید...

اگر برنامه دارید در کشور آلمان ادامه تحصیل بدهید باید بدانید که دولت آلمان از شما می‌خواهند تمکن مالی خودتان را ثابت کنید، تمکن مالی یعنی چه؟ دولت قصد دارد مطمئن شود که شما می‌توانید از پس هزینه‌های زندگی و غیره در طول مدتی که برای تحصیل در آلمان ساکن هستید برمی‌آیید. هر کشوری این کار را به نوع‌های مختلفی انجام میدهد آلمان برای این کار از شما می‌خواهد هزینه های زندگی را در حسابی بلاک کنید تا به مرور زمان از همان حساب خرج‌های زندگی را پرداخت کنیید، در این حال در بعضی مواقع و در بعضی شهر‌های این کشور نیاز به بلاک کردن پول برای اثبات تمکن مالی نیست که در جدول زیر این شهر‌ها را می‌توانید ببینید.

معمولا این هزینه معادل هزینه ی یکسال زندگی شماست که حدود ۱۰،۰۰۰ یورو می شود. دو برخی شهر ها این مبلغ دست بانک می ماند و شما هر ماه می توانید یک دوازدهم را بردارید یعنی ۸۵۳ یورو در ماه.

منظور از حساب بلوکه شده در آلمان چیست؟

این حساب به عنوان «حساب مسدود شده» شناخته می‌شود، زیرا پول واریز شده به حساب تا زمانی که صاحب حساب به آلمان نرسد قابل برداشت نیست.

حساب بانکی مسدود شده آلمان (Sperrkonto) برای ارائه خدمات به دانشجویان بین المللی و جویندگان کار به عنوان مدرکی برای اثبات منابع مالی برای اقامت در آلمان به مدت یک سال طراحی شده است و در هنگام درخواست ویزای دانشجویی آلمان یا مجوز اقامت دانشجویی الزامی است. اگرچه راه‌های دیگری برای نشان دادن وضعیت مالی فرد وجود دارد، حساب مسدود شده رایج‌ترین روش در بین دانشجویان بین‌المللی است.

با تخصیص مقدار مشخصی پول (که توسط دولت آلمان تعیین می شود) به حساب مسدود شده، فردی که مایل به اقامت در آلمان برای مدتی است شهادت می دهد که می تواند در این مدت هزینه های زندگی و سایر هزینه ها را بر عهده بگیرد.

کدام شهرهای آلمان پول دانشجویان را بلوکه می‌کنند؟

رنگ های نارنجی از سال دوم با فیش حقوقی بلاک نمی کنند

رنگ های آبی از سال دوم با گواهی تمکن والدین بلاک نمی کنند

 

بلاک می کنند بلاک نمی کنند
Aalen Aachen
Bayreuth         Berlin
Bochum Bonn
Braunschweig Bremen
Coburg Cheminz
Darmstadt Clausthal
Dortmund Cottbus
Dusseldorf Dresden
Duisburg Essen
Erlangen Farnkfurt
Flensburg Gottingen
Halle Hamburg
Hannover Hildesheim
Kassel Jena
Kleve Karlsruhe
Konstanz Kiel
Koln Koblenz
Magdegburg Mittweida
Mainz Osnabrick
Margburg Rostock
Munchen Stuttgart
Nordhausen Trier
Nurnberg Tubingen
Offenburg Ulm
Oldenburg Weimar
Paderborn Wismar
Passau Wuppertal
Saarbrucken  

 

نکات مهم درباره بلاک پول در بانک های آلمان

از 1 ژانویه 2021، نیاز سالانه ای که باید در هنگام درخواست ویزا به حساب مسدود شده پرداخت شود، 10332 یورو است.
مهم است که مبلغ مسدود شده درخواستی را با مقامات محلی آلمان بررسی کنید.
توجه داشته باشید که همه حساب ها به طور یکسان توسط همه مقامات پذیرفته نمی شوند. اطمینان حاصل کنید که ارائه دهنده ای که انتخاب می کنید همه نیازهای شما را پوشش می دهد.
امنیت و پذیرش باید اولویت بیشتری نسبت به صرفه جویی در مقدار کمی پول در کارمزد داشته باشند، زیرا در نهایت، اگر کارها مطابق انتظار پیش نرود، ممکن است صورتحساب بسیار بیشتری دریافت کنید.
فقط حساب های مسدود شده مبتنی بر یک بانک کاملاً دارای مجوز در آلمان محافظت کامل از سپرده و پذیرش جامع را ارائه می دهند.
فرآیندهای افتتاح حساب مسدود شده آلمانی کمی متفاوت است. بسته به زمانی که تا زمان تعیین وقت ویزای خود دارید، به شما توصیه می کنیم که گزینه سریعتر را انتخاب کنید.
اکثر ارائه دهندگان حساب های مسدود شده و بسته های بیمه درمانی را برای آماده سازی بی دغدغه ارائه می دهند.
به طور کلی، ترکیب عوامل ذکر شده در بالا، Fintiba را به عنوان رهبر بازار به انتخاب مورد علاقه دانشجویان بین المللی تبدیل می کند.

آیا تحصیل در آلمان بدون حساب کاربری مسدود شده امکان پذیر است؟

تحصیل در آلمان بدون حساب مسدود شده در صورتی امکان پذیر است که بتوانید با ارائه یکی از موارد زیر ثابت کنید که سرمایه کافی دارید:

سند درآمد و وضعیت مالی والدین شما.
گواهی بورسیه تحصیلی از یک ارائه دهنده بورس تحصیلی شناخته شده.
تعهدنامه (Verpflichtungserklärung): از طریق این سند، یک مقیم دائم آلمان (یکی از اقوام یا دوستان) می تواند تضمین کند که تمام هزینه های شما را در طول دوران دانشجویی پوشش می دهد.
ضمانت نامه بانکی

سوالات متداول

چرا بانک های آلمان پول دانشجویان را بلاک می‌کند؟

برای تحصیل در دانشگاه های آلمان دانشجو باید مبلغ تمکن مالی را به حساب بانکی در آلمان واریز کند. این حساب مسدود میشود و دانشجو می‌تواند به مرور از آن برای مخارج زندگی استفاده کند.

آیا میتوان بدون بلاک شدن حساب در آلمان تحصیل کرد؟

بله اما باید تمکن مالی به شیوه های دیگری ثابت شده یا بتوانید بورسیه بگیرید. داشتن یک قیم در آلمان که تعهد برای پرداخت هزینه‌های شما ارائه دهد نیز ممکن است.

اخبار و نوشته‌های اسکورایز

مشاهده همه

دیدگاه کاربران

ماریا

ماریا

26 - 04 - 1401

سلام پس با وجود جدولی که شمت قرار داده اید بلاک پول در همه ایالت ها اتفاق میفته ، بله؟!