پروفایل اسکورایز

تماس با اسکورایز

۰۲۱-۲۸۴۲۶۸۷۵

پروفایل اسکورایز

برای استفاده بهتر از خدمات مهاجرت و آموزش زبان اسکورایز وارد یا عضو شوید.

بعد از ورود به همین صفحه منتقل می‌شوید.

سبد خرید شما خالی است.

بهترین آموزش‌های زبان و مهاجرت را در محصولات اسکورایز بیابید

لیست محصولات

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری

00/07/11

 


مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری
مدت زمان مطالعه: 13 دقیقه
رضا‌ سپاس‌پور


حداقل یکبار هر انسانی در هر کجای جهان با هر طرز تفکر و اعتقادی در خیال خود با زندگی و مهاجرت به آمریکا رویاپردازی کرده است. گذراندن یک روز تعطیل در کنار خانواده در سکویا کالیفرنیا، ترشح آدرنالین در رودخانه‌های خروشان آیداهو، تنفس هوای پاک در طبیعت ساوتوث آیداهو، کوهنوردی در نیوهمپشایر و ... هر کسی را وسوسه می‌کند تا به زندگی در آمریکا فکر کند. در کنار طبیعت متنوع و بی‌نظیر، کشور آمریکا یکی از ابرقدرت‌های جهان در زمینه‌های نظامی و اقتصادی به حساب می‌آید. از جمله ویژگی‌های اقتصادی آمریکا می‌توان به منابع طبیعی بی‌شمار، تولید بالا و زیربنای توسعه‌یافته اشاره نمود.

کشور آمریکا اولین کشور واردکننده و سومین کشور صادرکننده در جهان می‌باشد. بهترین تاجر جهان، آمریکا، با تولید بیش از 20 درصد ناخالص جهان دارای قوی‌ترین اقتصاد جهان است. محصولات کشاورزی، تولیدات نفتی، صنایع فولادی، تجهیزات هوایی و ... به عنوان مهم‌ترین تولیدات کشور آمریکا به حساب می‌آیند. برای مهاجرت به آمریکا روش‌های مختلفی وجود دارد که یکی از این روش‌ها سرمایه‌گذاری در کشور آمریکا است.

همانطور که گفته شد، آمریکا دارای قوی‌ترین اقتصاد در جهان است که دارای پایین‌تر ریسک مصادره اموال اتباع خارجی، نرخ بیکاری پایین و ثبات اقتصادی بالا است. همانطور که مشخص است گرفتن هر تصمیمی می‌تواند مزایا و معایب خودش را داشته باشد. اگر شما تصمیم به زندگی و سرمایه‌گذاری در کشور آمریکا دارید، باید تمامی جوانب این تصمیم را بسنجید. با سرمایه‌گذاری در آمریکا، در کوتاه‌ترین زمان ممکن به اهداف کاری خود خواهید رسید، محصولات خود را می‌توانید به صورت گسترده و بدون محدودیت به مردم کشور آمریکا و کشورهای عضو توافق‌نامه تجاری با این کشور بفروشید و زندگی خانواده و فرزندان خود را تامین می‌کنید. در عوض سرمایه‌گذاری در کشور آمریکا نیازمند سرمایه بالایی است و برای افرادی که سرمایه کمتر و یا آشنایی کمتری با تجارت جهانی دارند، ممکن است سرمایه‌گذاری در آمریکا بسیار پرریسک باشد.

همچنین باید توجه داشته باشید که سرمایه‌گذاری در کشور آمریکا نیز روش‌ها و حالات متفاوتی دارد که برخی نیازمند سرمایه بیشتر هستند. همچنین باید بدانید که تمامی روش‌های سرمایه‌گذاری به آمریکا در نهایت به کسب اقامت دائم و اخذ گرین کارت نخواهند شد. پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید، تا با روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری در آمریکا، انواع ویزای سرمایه‌گذاری، شرایط و مراحل هر یک از این روش‌ها آشنا شوید.

روش‌های سرمایه‌گذاری در آمریکا

روش‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری در کشور آمریکا وجود دارد، اما مهم این است که کدام یک از این روش‌ها می‌تواند راهی برای کسب اقامت دائم این کشور باشد. در این بخش می‌خواهیم شما را با روش‌هایی که برای سرمایه‌گذاری در آمریکا وجود دارد، آشنا نماییم و شرایط مربوط به هر کدام از این روش‌ها را نیز بیان کنیم.

1. سرمایه‌گذاری در آمریکا با خرید ملک: یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در کشور آمریکا خرید ملک و زمین در این کشور است. نکته حائز اهمیت در این خصوص این است که با خرید ملک در کشور آمریکا چه سود و چه زیان‌هایی نصیب فرد متقاضی می‌شود. همانطور که مشخص است اکثر افرادی که علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در کشور آمریکا هستند، می‌خواهند از این طریق به این کشور مهاجرت کنند و اقامت دائم این کشور را کسب کنند. لازم به ذکر است که فردی که با خرید ملک در کشور آمریکا سرمایه‌گذاری می‌کند، نه اجازه کار خواهد داشت و نه در نهایت می‌تواند مجوز اقامت دائم در این کشور را کسب کند. در نتیجه افرادی که به دنبال مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری هستند، به هیچ وجه به فکر خرید ملک در این کشور نباشند.

ُسرمایه‌گذاری در آمریکا از طریق خرید ملک

در واقع برای مهاجرت به آمریکا، اگر تصمیم دارید با سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک اقدام نمایید، باید بگوییم نتیجه نخواهید گرفت. زیرا شرط خرید ملک در کشور آمریکا و سرمایه‌گذاری در این کشور، حضور در این کشور به هر روشی است. یعنی حتی اگر شما ویزای توریستی هم داشته باشید، می‌توانید ملکی را در این کشور خریداری کنید، اما باز به کسب اقامت دائم این کشور منجر نمی‌شود. از طرفی قیمت خرید ملک در کشور آمریکا در شهرهای ارزان‌تر مانند پترسون حدود 1500 دلار برای هر مترمربع، در شهرهای معمولی مانند اونتاریو حدود 3800 دلار برای هر مترمربع و در شهرهای گران مانند نیویورک حدود 15000 دلار برای هر مترمربع می‌باشد.

2. سرمایه‌گذاری در آمریکا با ثبت شرکت: نکته بسیار مهم در ثبت شرکت در کشور آمریکا این است که اگر یک فرد غیر آمریکایی بخواهد با سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت در این کشور اقدام نماید، باید بداند که نمی‌تواند صاحب تمامی کسب و کار باشد؛ زیرا افراد خارجی که اقامت دائم این کشور را ندارند، اجازه دریافت حقوق و مزایای کشور آمریکا را ندارند و باید ثبت این شرکت با مسئولیت محدود فرد متقاضی باشد.

البته یک روش نوین نیز برای سرمایه‌گذاری در آمریکا از طریق ثبت شرکت وجود دارد که می‌تواند با هزینه مناسب و کوتاه‌ترین زمان ممکن به کسب اقامت دائم این کشور منجر شود. این روش بدین صورت است که فرد متقاضی و دارای شرکت در کشور ایران، می‌تواند با تاسیس شعبه شرکت خود در کشور ترکیه و به تبع آن تجارت و سرما‌یه‌گذاری در آمریکا، مقدمات کسب اقامت دائم این کشور را فراهم نماید. برای این کار لازم است که فرد متقاضی با مدارک اثبات تمکن مالی خود برای تاسیس شعبه شرکت در ترکیه اقدام کند و در ادامه نیز به تجارت و سرمایه‌گذاری در آمریکا از طریق شعبه جدید خود بپردازد. مدت زمانی که فرآیند ثبت شرکت طول خواهد کشید حدود یک سال خواهد بود.

سرمایه‌گذاری در آمریکا از طریق ثبت شرکت

نکته قابل توجه دیگر برای مهاجرت به آمریکا از طریق ثبت شرکت بدین صورت است که می‌بایست حداقل یکسال از تاسیس شرکت گذشته باشد تا فرد بتواند شعبه جدیدی را در کشور آمریکا یا ترکیه تاسیس نماید. همچنین مدت زمانی که ویزای مربوط به کشور آمریکا صادر خواهد شد، 3 تا 5 ماه خواهد بود.

ابتدا متقاضی به مدت یکسال در کشور آمریکا مشغول خواهد بود، سپس با بررسی شرایط شرکت و در صورت گرفتن تایید دولت آمریکا، اقامت فرد به صورت 3 ساله و پس از آن به صورت 7 ساله تمدید می‌شود. در نهایت با گذراندن این روند، فرد متقاضی به عنوان یک مدیر سطح بین‌المللی شناخته می‌شود و برای ویزای EB1 اقدام می‌کند و در نهایت می‌تواند به اقامت دائم و گرین کارت دست پیدا کند.

3. سرمایه‌گذاری در آمریکا از طریق خرید سهام (بورس): یکی دیگر از روش‌های سرمایه‌گذاری در کشور آمریکا، خرید سهام و اوراق قرضه دولتی می‌باشد. شرط سرمایه‌گذاری از طریق بورس در کشور آمریکا این است که هویت شما توسط شرکت کارگزاری بررسی شود و مورد تایید دولت آمریکا باشد. مشکلی که وجود دارد این است که با توجه به تحریم‌های بین‌المللی و محدودیت‌های مالی کشور ایران، این امکان برای شهروندان ایرانی به صورت مستقیم وجود نخواهد داشت. در نتیجه با توجه به شرایط سیاسی بین کشور ایران و آمریکا و همچنین عدم دریافت اقامت دائم برای کسانی که به این روش در کشور آمریکا سرمایه‌گذاری کرده‌اند، ترجیحا برای سرمایه‌گذاری در کشور آمریکا سراغ این روش نروید که هیچ منفعتی برای شما نخواهد داشت.

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری

4. سرمایه‌گذاری در آمریکا از طریق کارآفرینی: بهترین و مطمئن‌ترین روش سرمایه‌گذاری در کشور آمریکا، سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی است. کارآفرینی در کشور آمریکا حالت‌های مختلف و متفاوتی دارد و برای هر کدام ویزای سرمایه‌گذاری متفاوتی از نوع EB5 و E2 نیز وجود دارد. امکان دارد فردی توان مالی آنچنان بالایی نداشته باشد و یا در ابتدا حاضر نباشد ریسک کند و ترجیح دهد با هزینه‌های پایین‌تری سرمایه‌گذاری خود در کشور آمریکا را شروع نماید. از طرفی فردی هم حاضر باشد، برای دستیابی به اقامت دائم و گرین کارت آمریکا، هر چقدر نیاز باشد هزینه کند. در نتیجه برای کارآفرینی در کشور آمریکا حالت‌های مختلفی وجود دارد که هر کدام نیز شرایط خاص خود را دارند. در ادامه این مطلب به صورت دقیق‌تر انواع سرمایه‌گذاری در آمریکا از طریق کارآفرینی را بررسی خواهیم کرد، زیرا می‌توان مطمئن‌ترین روش برای اخذ اقامت دائم کشور آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری را همین روش دانست.

سرمایه‌گذاری در آمریکا از نوع ویزای EB5

معمولا سرمایه‌گذاری از طریق ویزای EB5 به دو صورت 900 هزار دلاری و 1 میلیون و 800 هزار دلاری شناخته می‌شود. معمولا کسانی که مهاجرت به آمریکا از این طریق را انتخاب می‌نمایند، پس از 3 تا 5 سال موفق به دریافت اقامت دائم و گرین کارت آمریکا می‌شوند. حال در ادامه باید به بررسی دو حالت هزینه‌ای اقدام به این روش بپردازیم و شرایط هر کدام را نیز بررسی کنیم:

1. سرمایه‌گذاری بر مبنای 900 هزار دلار: فرد متقاضی در این حالت باید در مناطق خاصی از کشور آمریکا که ریسک سرمایه‌گذاری در آنها بالاتر بوده و همچنین مناطق محروم به حساب می‌آیند، به میزان 900 هزار دلار روی یک کسب و کار و یا تجارت سرمایه‌گذاری کند. شرط ایجاد این کسب و کار نیز این است که حداقل 10 نیروی کار آمریکایی به صورت تمام وقت مشغول به کار شوند.

2. سرمایه‌گذاری بر مبنای 1 میلیون و 800 هزار دلار: فرق این حالت با سرمایه‌گذاری 900 هزار دلاری در آن است که در این روش فرد متقاضی می‌تواند در مناطق کم‌ ریسک‌تر که دارای جمعیت بالا و نرخ بیکاری پایین‌تری هستند، سرمایه‌گذاری خود را انجام دهد. البته شرط مربوط به اشتغال حداقل 10 نیروی کار به صورت تمام وقت پابرجا خواهد بود.

البته دولت آمریکا نیز شرایط دیگری را نیز برای اخذ ویزای EB5 در نظر گرفته است که مهم‌ترین آنها به شرح زیر می‌باشد:

  • فعال بودن کسب و کار: فرد متقاضی باید سرمایه‌گذاری خود را در کسب و کاری انجام دهد که به صورت فعال باشد؛ به عنوان مثال خرید سهام و ملک جز سرمایه‌گذاری‌های غیرفعال به حساب می‌آید، اما ایجاد یه بیزینس و داشتن کارمند جز یه سرمایه‌گذاری فعال در نظر گرفته می‌شود.
  • نوین بودن کسب و کار: از نظر زمانی کسب و کاری که بر روی آن سرمایه‌گذاری می‌شود، باید از نظر زمانی جدیدتر از سال 1990 میلادی باشد و همچنین بهتر است نوآوری نیز در آن وجود داشته باشد.
  • تامین شدن مبلغ سرمایه‌گذاری توسط فرد متقاضی: در صورتی که هزینه سرمایه‌گذاری در این حالت توسط خود فرد متقاضی تامین نشود، کسب و کار ایجاد شده مشمول مالیات می‌شود.

سرمایه‌گذاری به روش EB5 مزایای زیادی دارد. از جمله مزیت‌های سرمایه‌گذاری به این روش نیز می‌توان به بازگشت سرمایه پس از 5 سال به همراه سود، عدم نیاز به مدرک تحصیلی و مدرک زبان اشاره نمود. همچنین پس از گذشت حدود 3 تا 5 سال فرد متقاضی می‌تواند به گرین کارت کشور آمریکا دست پیدا کند و به عنوان شهروند کشور آمریکا شناخته شود.

ویزای سرمایه‌گذاری آمریکا

سرمایه‌گذاری در آمریکا از نوع ویزای E2

معمولا خیلی از افراد سرمایه لازم برای سرمایه‌گذاری در کشور آمریکا از طریق ویزای EB5 را ندارند و یا حاضر نیستند به اندازه 900 هزار دلار تا 1 میلیون 800 هزار دلار بر روی سرمایه خود ریسک کنند و می‌خواهند با سرمایه‌گذاری کمتری در کشور آمریکا شروع کنند. یک روش دیگر سرمایه‌گذاری با سرمایه کمتر نیز وجود دارد که در نهایت منجر به اخذ ویزای E2 کشور آمریکا می‌شود. در این روش حداقل سرمایه لازم حدود 200 هزار دلار می‌باشد، البته با این شرط که در صورت خرید بیزینس، بیش از 50 درصد سهام آن متعلق به فرد متقاضی باشد و همچنین او توانایی و سابقه مدیریتی بالایی داشته باشد.

برای درخواست ویزای E2 آمریکا تنها کافی است که یک بیزینس موفق خریداری شود و یک برنامه قوی برای آن بیزینس ارائه گردد. معمولا مدت این نوع ویزای آمریکا به مدت 2 تا 5 سال صادر می‌گردد و به صورت مستقیم منجر به دریافت اقامت دائم آمریکا نمی‌شود. برای کسب اقامت دائم آمریکا به این روش نیاز است که در مهلت 2 تا 5 سال صادر ویزای E2 فرد متقاضی به گسترش کسب و کار خود بپردازد و پتانسیل اشتغال‌زایی کسب و کار خود را افزایش دهد. در این صورت فرد متقاضی می‌تواند برای کسب ویزای EB5 کشور آمریکا اقدام نماید. سرمایه‌گذاری از طریق ویزای E2 آمریکا نیز مزایای خاص خود را دارد. به عنوان مثال، اجازه کار، زندگی و تحصیل به همسر و فرزندان کوچکتر از 21 سال فرد متقاضی اعطا می‌شود و همانند ویزای EB5 نیازی به مدرک تحصیلی و زبان وجود ندارد.

در چند خط بخوانید ...

ما در این مطلب سعی کردیم شما را با مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری آشنا کنیم و همچنین روش‌های سرمایه‌گذاری در این کشور را نیز برایتان بیان نماییم. روش‌هایی همچون خرید ملک، ثبت شرکت، خرید سهام و اوراق قرضه و در نهایت کارآفرینی برای سرمایه‌گذاری در آمریکا وجود دارد که تنها با ثبت شرکت و یا کارآفرینی امکان اخذ اقامت دائم کشور آمریکا وجود خواهد داشت. پس شما نیز اگر به فکر مهاجرت به آمریکا هستید و می‌خواهید با سرمایه‌گذاری در این کشور راه اخذ گرین کارت آمریکا باز کنید، به فکر راه‌اندازی یک کسب و کار در کشور آمریکا باشید تا بتوانید از طریق ویزای EB5 یا E2 ابتدا اقامت موقت در این کشور را بدست بیاورید و در ادامه اقامت موقت خود را به اقامت دائم در آمریکا تبدیل کنید.

منابع:

https://www.forbes.com/sites/andyjsemotiuk/2014/07/18/5-best-ways-for-investors-to-immigrate-to-the-united-states/?sh=55e58e6c794d

https://immigrantinvest.com/en/blog/how-to-get-us-citizenship-by-investment
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟


اگر سوالی دارید در قسمت دیدگاه بنویسید تا به آن پاسخ داده شود.


از دست ندهید

 

اپلای کارشناسی ارشد کانادا

شنبه ۸ آبان | ساعت ۱۸:۰۰

سال آینده در کانادا کارشناسی ارشد بخوانید. صفر تا صد اپلای کارشناسی ارشد در وبینار جدید اسکورایز


اطلاعات بیشتر


دیدگاه ها

پاسخ به کامنت‌ها به صورت ایمیل ارسال میشود.

برای ثبت دیدگاه وارد شوید ورود به صفحه کاربری