مشاوره اپلای

مشاوره تحصیلی برای اپلای

99/09/22

 


مشاوره تحصیلی برای اپلای
مدت زمان مطالعه: 7 دقیقه
حسن امامی


اپلای یک پروسه طولانی و زمان بر میباشد که حدودا 1 سال ممکن است به طول بیانجامد. افزون بر سرمایه گذاری عمر خود در این راه، هزینه های مورد نیاز در این امر نیز سبب میشود تا متقاضیان هر گام در این مسیر را با احتیاط بردارند چون در صورت خطا در این مسیر، سبب از بین رفت یک سال از عمر خود و سرمایه خود خواهند شد. اسکورایز در زمینه مشاوره تحصیلی برای اپلای مشاوره های متناسب با نیازهای شما را ارائه می‌دهد. 

چگونه اپلای کنیم؟

مراحل اپلای اغلب شامل چندین مرحله می باشد و یک داوطلب تحصیل در خارج از کشور باید با این مراحل آشنا باشد و تا آنجا که ممکن است حرفه ای عمل کند تا با موفقیت وارد دانشگاه مورد نظر خود شود. موارد زیر برای راهنمایی شما در مورد مهمترین مواردی که باید در مورد مشاوره تحصیلی برای اپلای بدانید در نظر گرفته شده است:

در قدم اول در مورد دانشگاه ها و رشته ایی که در آن می خواهید ادامه تحصیل بدهید تحقیق کنید

تحصیل در یک دانشگاه امری به نسبت طولانی است. شما باید دانشگاه و کشوری را انتخاب کنید که در آن راحت باشید. درباره دانشگاه های مد نظر خود تحقیقات بسیاری انجام بدهید و در مورد کشور هایی که دوست دارید در آن تحصیل کنید، تحقیق فرمایید.

با دانشگاه مقصد مکاتبه هایی داشته باشید

برای تماس با دانشگاه مورد نظر خود می توانید صفحه پذیرش ها را در بخش جستجوی وب سایت دانشگاه باز کرده و به دنبال گزینه های تماس یا ایمیل باشید. تقریباً کلیه بورس های تحصیلی و موقعیت های تحصیلی نیز فرصتی برای تعامل با اساتید حرفه ای و مسئولان پذیرش در بخش "تماس" فراهم می کند. حتماً از فرصت استفاده نموده و پیش از اقدام به اپلای با آنها تماس بگیرید.

مدارک مهم اپلای را آماده کنید

در حالت معمول، مدارک مورد نیاز برای اپلای از دانشگاه به دانشگاه و از موقعیت به موقعیت دیگر متفاوت است و اغلب شامل کپی مدارک تحصیلات تکمیلی قبلی، کارنامه، رزومه و غیره است.

آزمون های احتمالی وجود دارد

ممکن است بعضی از دانشگاه ها به عنوان قسمتی از فرم ثبت نام خود، آزمون هایی را داشته باشند،برای این امتحانات باید آماده باشید. البته این امتحان ها بیشتر امتحان هایی است که به مهارت های شما ارتباط دارد و نیاز به مطالعه ی سخت ندارد.

مواردی که گفته شد موارد کلی بود که باید در پروسه اپلای آن ها را در نظر داشت و انجام داد. اما اپلای کردن به این راحتی نیست. در ادامه قسمت های مختلف پروسه اپلای بررسی می شود که رعایت همه ی این نکات الزامی است.

این روز ها افراد بسیاری برای تحصیل به خارج از کشور می روند. یا در حال اقدام  برای گرفتن پذیرش در دانشگاه های خارج از کشور می باشند. اپلای کردن یک پروسه طولانی می باشد. که اقدام های مختلفی  را باید انجام داد تا فرآیند اپلای به پایان برسد و با موفقیت همراه باشد.

زمانبندی پروسه اپلای

اپلای کردن سختی های فراوانی دارد و برای اینکه این راه سخت را پشت سر گذاشت باید اراده و هدف قوی داشته باشید. یکی از موضوعات مهمی که در فرآیند اپلای اهمیت دارد زمان بندی پروسه اپلای میباشد. زیرا شما باید مدرک های مربوط به پذیرش را قبل از زمان مشخص شده از سوی دانشگاه (Deadline) برای دانشگاه آماده و ارسال کنید. بنابراین، لازم است که همه ی مراحل اپلای را با توجه به مهلت مشخص شده تنظیم کنید، که برای همه پذیرفته شدگان نیاز به یک جدول زمانی دقیق دارد.

یک زمانی که در پروسه اپلای مهم است، زمان «آخرین فرصت ارسال مدارک» یا  به اصطلاح ددلاین (Deadline) میباشد. رعایت این مورد در مشاوره تحصیلی برای اپلای اهمیت زیادی دارد.

این تاریخ مبنای برنامه ریزی های آینده است. ددلاین دانشگاه ها هر سال به طور معمول در ماه های دسامبر و ژانویه (آذر و دی) می باشد. طبیعتا باید مدارک را در اکتبر و نوامبر (مهر و آبان) آماده کنیم. البته آزمون هایی مانند آزمون های زبان خودشان زمان بندی مشخصی نیاز دارند اما در نهایت بهتر است که تمامی مدارک را حداکثر تا آخر تابستان یا تا مهر ماه آماده کنیم تا بعد از آن، با وقت مان را برای آماده سازی مدارکی مانند توصیه نامه ها، تکمیل CV، نوشتن SOP و … مصرف کنیم. نکته ایی که مهم است بدانید این است که  هر سالی تصمیم به اپلای کردن کنید، تابستان و پاییز آن سال برای شما بسیار شلوغ خواهد بود. پس از این فصل در بهار جواب دانشگاه ها خواهد آمد. چون دانشگاه ها به طور معمول بین فوریه و مارچ (اسفند و فروردین که گاهی اوقات تا اردیبهشت هم طول می کشد) نتیجه  بررسی در خواست ها را اعلام می کنند. زمانی که نتایج اعلام شد و مشخص شد شما هم جزو دانشجویان پذیرفته شده بودید کار بعدی این است که بعد از گرفتن نامه پذیرش(Admission letter) به وزارت علوم سری بزنید تا در صورتی که مشمول خدمت سربازی هستید «نامه معافیت موقت» را بگیرید و بعد ازآن، کارهای اداری برای دریافت گذرنامه را انجام دهید. البته به موازات این کار اخذ ویزا را نیز باید شروع کنید.

پذیرش اپلای برای رشته های پزشکی:

پزشکی در کشور ما یکی از رشته های پر متقاضی است. افرادی که در این زمینه تحصیل میکنند نیز اکثرا به دنبال تحصیل در دانشگاه های خارج کشور می باشند. به طور کلی اپلای پزشکی در کشور های مختلف شرایط مشابه دارد.در این قسمت این شرایط  را باهم بررسی می کنیم.

به طور کلی اپلای پزشکی به موارد زیر نیاز دارد:

 • داشتن دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی البته با معدل بالا و ترجمه رسمی مدارک
 • اسناد هویتی و ترجمه آنها
 • رزومه قوی یا CV
 • مقالاتی چاپ شده شما
 • متعهد به رشته پزشکی
 • ترجمه رسمی تمام نمرات
 • مسلط به زبان انگلیسی و مهارت داشتن در یکی از آزمون های انگلیسی مانند GRE ، TOEFLE ، IELTS
 • انگیزه نامه تحصیلی یا SOP
 • هنگام ثبت نام آنلاینApplication form را پر کنید
 • توصیه نامه استاد
 • هزینه پذیرش

بررسی کامل فرآیند اپلای در سال جدید

اپلای کردن فرآیندی زمان بر و طولانی است که اراده ایی قوی می خواهد. اپلای مراحل مختلفی دارد و این مراحل تقریبا هرساله یکسان است. اما در سال 2020 با وجود شیوع بیماری کرونا تمام دنیا دچار دگرگونی های فراوانی شد و زندگی انسان ها تغییرات فراوانی داشت. این تغییرات در تحصیل و مدارس و دانشگاه نیز کاملا مشهود است. در هر صورت برای اپلای کردن در سال جدید و مشاوره تحصیلی برای اپلای یعنی در سال 2021 باید نکاتی رادر نظر داشته باشید.

 • تاریخ اپلای 2021 را در نظر داشته باشید و با توجه به ددلاین ها مدارک را آماده کنید.
 • برای اپلای در سال جدید به سایت دانشگاه مورد نظر خودسری بزنید و شرایط پذیرش اپلای را مطالعه کنید.
 • پیج اینستگرام دانشگاه مقصد را دنبال کنید و با ادمین صفحه درباره سوالات خود، مکاتبه کنید.
 • حتما به صفحه اعضاء دانشکده (faculty members) بروید. فهرست اساتید را در دانشکده مورد نظر دانشگاه مقصد خود، بررسی کنید. استاد مورد علاقه خود را پیدا کنید. PDF رزومه آن ها را دانلود و مطالعه کنید. مقالات آن ها را پیدا کنید. اساتیدی که ببینند دانشجویان، قبلا مقالات آن ها را خوانده و امکان بحث و تبادل نظر درباره اش دارند،  نظر مثبتی به آن ها برای اعطای بورس و پذیرش دارند.
 • یک شرکت پرداخت مجازی معتبر را پیدا کنید که مبلغ اپلیکیشن فی application fee شما را با نرخ تبدیل منصفانه دلار به ریال پرداخت کند.
 • رزومه خود را اماده سازی کنید.توجه داشته باشید که برای تحصیل اپلای می کنید نه یک شغل.
 • در نظر داشته باشید در صورتی که متقاضی تحصیل رایگان در آمریکا می باشید، باید GRE یا GMAT‌ داشته باشید. 

رزرو مشاوره با تیم حرفه ای برای اپلای

جهت رزرو مشاوره با تیم حرفه ای برای اپلای در مجموعه اسکورایز کلیک کنید

خدمات مشاوره اپلای و اخذ پذیرش تحصیلیاپلای در تهرانرزرو مشاوره رایگان با تیم حرفه ای برای اپلای
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟


اگر سوالی دارید در قسمت دیدگاه بنویسید تا به آن پاسخ داده شود.


از دست ندهید

 

وبینار رزومه نویسی اسکورایز

چهارشنبه ۸ اردی‌بهشت | ساعت ۲۰:۰۰

مهم ترین مدرک در فرآیند اپلای شما، CV شماست. در این کلاس آنلاین همه ی نکاتی را که باید برای نوشتن CV بدانید قدم به قدم به شما یاد می دهیم.


اطلاعات بیشتر


دیدگاه ها

پاسخ به کامنت‌ها به صورت ایمیل ارسال میشود.

برای ثبت دیدگاه وارد شوید ورود به صفحه کاربری

کامنت

09131064742

99/12/12

سلام.آیا در وبینار دقیقا این که چه زور در خواست بدیم به دانشگاه آموزش داده می شه یا مشاوره بگیرم بهتره ؟


برای پاسخ وارد یا عضو شوید

کامنت

09131064742

99/12/12

سلام.آیا در وبینار دقیقا این که چه زور در خواست بدیم به دانشگاه آموزش داده می شه یا مشاوره بگیرم بهتره ؟


برای پاسخ وارد یا عضو شوید

تماس با اسکورایز

02122360230

با اسکورایز بمانید

شبکه‌های اجتمایی اسکوایز