مشاوره اپلای

شرایط تحصیل در اتریش و اخذ ویزای تحصیلی در اتریش

99/09/28

 


شرایط تحصیل در اتریش و اخذ ویزای تحصیلی در اتریش
مدت زمان مطالعه: 6 دقیقه
حسن امامی


شرایط تحصیل در اتریش در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری، هزینه های تحصیل در کشور اتریش و قوانین اخذ اقامت اتریش از طریق تحصیل در این کشور و اخذ بورسیه تحصیلی کشور اتریش را در این بخش بررسی خواهیم نمود. اتریش به علت رایگان بودن تحصیل در اتریش و شرایط اخذ بورسیه تحصیلی یکی از برترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی قلمداد می شود. طی سال های گذشته مهاجران بسیاری از طریق شرایط تحصیل در اتریش که توسط دولت این کشور ارایه شده به اتریش مهاجرت نموده اند و اشخاص بسیاری هم در فکر اقدام به آن میباشند. به همین جهت تصمیم گرفتیم برای پاسخگویی به سوالات شما در زمینه شرایط تحصیل در اتریش این مطلب را آماده کنیم و این شرایط را مورد تحلیل و بررسی بیشتر قرار بدهیم.

مقدمه ای درباره اتریش

اتریش در مرکز اروپا قرار دارد و از طریق هوا، جاده یا راه آهن به کشورهای همسایه خود دسترسی آسان دارد. اتریش با جمعیت 8.7 میلیون نفری کشوری نسبتاً کوچک است اما چه از منظره های دیدنی و جذاب آلپ لذت ببرید و چه از زندگی شهرهای آن استفاده کنید، چیزی مناسب همه است. اتریش خود بخاطر صحنه های باشکوه ورزش های زمستانی در منطقه آرلبرگ، محل تولد اسکی آلپاین مدرن و اینسبروک ، در دامنه کوه های آلپ مشهور است. با این حال کل اتریش بیشتر کوهستانی است که مناظر خیره کننده ای را ایجاد می کند و امکان پیاده روی بی پایان را در طول سال فراهم می کند. شهرهای اصلی مانند وین و گراتس خانه بسیاری از قلعه ها، کاخ ها و باغ های باروک و موزه هایی هستند که بخشی را که اتریش باید در تاریخ موسیقی و روانشناسی بازی کند، ترسیم می کنند. موسیقی دانان و آهنگسازان مشهور اتریشی شامل هایدن، مالر، لیست و البته موتزارت هستند در حالی که زیگموند فروید بنیانگذار روانکاوی نیز در اینجا متولد شد.

شرایط تحصیل در اتریش

کمتر کشوری به اندازه اتریش برای تحصیل در خارج از کشور جذاب است. دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در سراسر جهان مورد احترام هستند. با داشتن یک صنعت پر رونق و نسبت اشتغال بالا، فرصت های فارغ التحصیلان بسیار زیاد و متنوع است. وین قدیمی ترین و شناخته شده ترین شهرهای دانشگاه اتریش است اما شما همچنین می توانید در گراتس، اینسبروک، لینز یا سالزبورگ تحصیل کنید. همه از معماری شگفت انگیز و فرهنگ غنی که اتریش به خاطر آن شهرت دارد بهره مند می شوند.

حتما بخوانید: آزمون آیلتس چیست؟

برتری دانشگاه های اتریش و تقاضا برای اخذ ویزای تحصیلی در اتریش سراسر جهان شناخته شده است. بسیاری از آنها دارای رتبه بالایی در رتبه بندی دانشگاه های بین المللی هستند. اگر تصمیم بگیرید که در اینجا تحصیل کنید، اطمینان از داشتن یک آموزش با کیفیت خوب را به شما می دهد علاوه بر آن، پاداش دانشجویان متقاضی سایر نقاط اتحادیه اروپا رایگان بودن شهریه در هر یک از دانشگاه های دولتی است. حتی اگر از کشوری خارج از اتحادیه اروپا می آیید، هزینه ها بسیار معقول و کمتر از سایر کشورهای اروپایی است (با حدود 1500 یورو در سال). دانشگاه های خصوصی می توانند نرخ های خود را تعیین کنند که می تواند به طور قابل توجهی بالاتر باشد اما دانشجویان بین المللی بسیار انتخاب دارند. مطمئنا یکی از موارد مناسب بودجه و آرزوی آموزشی خود را پیدا خواهید کرد.

دانشگاه وین قدیمی ترین دانشگاه در جهان آلمانی زبان است که در سال 1365 تاسیس شده است و کاملا در شهری معروف به فرهنگ و همچنین زندگی شبانه قرار دارد. با 15 برنده جایزه نوبل در ارتباط است و تقریباً 200 رشته مختلف را برای انتخاب برنامه دارد. بسیاری از آنها به زبان انگلیسی تدریس می کنند.

اخذ ویزای تحصیلی در اتریش

برای اخذ ویزای تحصیلی در اتریش دانشجویان از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا با ویزای دانشجویی می توانند تا 6 ماه در اتریش تحصیل کنند. 2 نوع ویزای دانشجویی برای اتریش وجود دارد:

●ویزا C: به دارنده اجازه می دهد تا 90 روز بماند

●ویزا D: به دارنده اجازه می دهد تا 91 روز تا 6 ماه بماند.

دانشجویانی که نیاز به ویزا برای اتریش دارند، قبل از سفر به این کشور باید برای یک مورد در سفارت یا کنسولگری اتریش اقدام کنند. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا که قصد دارند بیش از 6 ماه در اتریش تحصیل کنند باید برای "اجازه اقامت - دانشجو" اقدام کنند. پس از تأیید این امر، آنها باید برای ورود به کشور Visa D نیز درخواست دهند و سپس اجازه اقامت خود را در اتریش از مرجع مربوطه بگیرند. اگر دانشگاه یا موسسه شرایط ورود به سیستم خود یا یک آزمون ورودی را داشته باشد ابتدا باید نتایج این نتایج بدست آید و پیشنهاد پذیرش به عنوان بخشی از ویزای دانشجویی و یا درخواست اجازه اقامت ارائه شود.

- هنگام درخواست ویزا یا اجازه اقامت، مقامات اتریشی مدارک زیر را درخواست می کنند:

●فرم درخواست ویزا تکمیل شده و امضا شده

●فرم درخواست اجازه اقامت تکمیل شده و امضا شده

●نامه ثبت نام از دانشگاه شما

●عکس های اصلی صورت شما در پس زمینه سفید

●گذرنامه یا اسناد مسافرتی که حداقل 3 ماه بیش از تاریخ عزیمت شما معتبر هستند

●اثبات مالی

●اثبات بیمه درمانی

●اثبات بیمه سفر با حداقل 30،000 یورو

●جلد نامه (نامه ای که دلیل شما برای بازدید از اتریش را ذکر می کند).

●تاریخ های پرواز

●شماره های ورود و خروج شما از کشور

چه مدت طول می کشد تا ویزای تحصیلی اتریش را دریافت کنید؟

بسته به تقاضا برای قرار ملاقات، گرفتن وقت مصاحبه در سفارت اتریش ممکن است 6 هفته طول بکشد. پردازش درخواست ویزا ممکن است 1-4 هفته بیشتر طول بکشد.

تحصیل در اتریش به عنوان یک شهروند اتحادیه اروپا

اتریش به عنوان عضوی از اتحادیه اروپا به شهروندان کشورهای همکار اتحادیه اروپا اجازه می دهد بدون ویزا بیایند و تحصیل کنند. برای ورود به کشور یک سند مسافرتی معتبر (کارت شناسایی یا گذرنامه) لازم است. برای دانش آموزانی که حداکثر 3 ماه اقامت دارند هیچگونه مدارکی لازم نیست.  کسانی که بیش از 3 ماه تحصیل می کنند باید شخصاً در مرجع ذی صلاح شهرداری ثبت نام کنند. از دانشجویان اتحادیه اروپا هزینه پذیرش بالاتری دریافت نمی شود و برای دریافت حمایت مالی همانند دانشجویان اتریشی باید واجد شرایط اقامت باشند.

حتما بخوانید: نکات کلیدی در نوشتن رزومه تحصیلی برای اپلای

آیا می توانم با ویزای تحصیلی در اتریش کار کنم؟

دانشجویان بین المللی می توانند هنگام تحصیل در اتریش کار کنند. شرایط و ضوابط بسته به ملیت دانشجو متفاوت است. دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا، سوئیس، نروژ، ایسلند و لیختن اشتاین می توانند بدون نیاز به اجازه کار آزادانه در اتریش کار کنند. با این حال دانشگاه ممکن است ترجیح دهد ساعت کار به نفع تحصیل محدود باشد. دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا و کشورهای فوق الذکر باید علاوه بر اجازه اقامت، مجوز کار نیز بگیرند. در بیشتر موارد، کارفرمای احتمالی درخواست را از طرف آنها انجام می دهد. مجوزهای کار دانشجویی معمولاً محدودیتهایی در ساعات کار دارد با این حال کارآموزی و کارمزد پرداخت نشده به مجوز احتیاج ندارد و ساعتی است که برای دانشجویان دارای اجازه کار می کند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟


اگر سوالی دارید در قسمت دیدگاه بنویسید تا به آن پاسخ داده شود.


از دست ندهید

 

وبینار رزومه نویسی اسکورایز

چهارشنبه ۸ اردی‌بهشت | ساعت ۲۰:۰۰

مهم ترین مدرک در فرآیند اپلای شما، CV شماست. در این کلاس آنلاین همه ی نکاتی را که باید برای نوشتن CV بدانید قدم به قدم به شما یاد می دهیم.


اطلاعات بیشتر


دیدگاه ها

پاسخ به کامنت‌ها به صورت ایمیل ارسال میشود.

برای ثبت دیدگاه وارد شوید ورود به صفحه کاربری

تماس با اسکورایز

02122360230

با اسکورایز بمانید

شبکه‌های اجتمایی اسکوایز