جشنواره تابستانی اسکورایز | ۵۰٪ تخفیف تا

مهلت تخفیف تمام شد.

  • روز
  • ساعت
  • دقیقه
  • ثانیه

بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار و تحصیل

بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار و تحصیل

مدت زمان مطالعه:

15 دقیقه

تاریخ ثبت:

00/10/11

نویسنده:

رضا‌ سپاس‌پور

زندگی در بهترین شهر آمریکا رویای همه افراد در کل جهان است. مردم ایران بخاطر تفاوت فرهنگی معمولاً از سطح رفاه و نوع زندگی در آمریکا اطلاعات دقیقی ندارند. اگر معیارهای زندگی در آمریکا را بررسی کنیم، به آمارهای جالبی می‌رسیم. طبق استانداردهای جهانی آمریکا در سال 2021 بین 73 کشور در رتبه 20 قرار گرفت این یعنی جایی در رتبه متوسط که 70 درصد از افراد بالای 15 سال دارای درآمد و شغل هستند. اما ارزان‌ترین شهرهای آمریکا برای زندگی کدام است؟ این سوال خوبی است تا آن را مورد بررسی قرار دهیم.

معیارهای استاندارد در بهترین شهر آمریکا

یکی از معیارهای زندگی خوب مردم یک کشور بررسی میزان افراد فقیر جامعه و افراد دارای درآمد جامعه است. در سال 2020 بسیاری از افرادی درآمد خود را از دست دادند و در پرداخت مخارج خود دچار مشکل شدند و دولت به این افراد کمک کرد تا در دوران قرنطینه از پس مخارج خود برآیند.

از نگاهی دیگر برای داشتن شغل در آمریکا سطح تحصیلات در جامعه مهم است. به قدری که حدود 91 درصد افراد در بازه سنی 25 تا 64 دارای مدرک فارغ‌التحصیلی از دانشگاه هستند. تحصیلات به این خاطر مهم است که با پیشرفت علم نوع مشاغل تغییر کرده است و داشتن مهارت‌های فنی و حرفه‌ای تنها عامل کافی برای ورود به بازار کار نیست.

 

سیستم آموزشی در این کشور در بهترین کیفیت ممکن بوده و تمام افراد از آموزش یکسان بهره‌مند هستند. با بررسی سطح تحصیل و افراد شاغل به این موضوع می‌رسیم که میزان افراد فقیر پایین است.

به لحاظ امنیتی، در آمریکا هم همانطور که می‌دانید دزدی و جرم مانند سایر کشورها وجود دارد اما 71 درصد از افراد گفته‌اند که موقع پیاده‌روی در شب مشکلی نداشته‌اند. پس امنیت به شکلی قابل قبول در آمریکا وجود دارد.

بهترین شهر آمریکا

اهمیت همدلی در جامعه

نکته مهم درباره بهترین شهر آمریکا شاید درباره نقطه جغرافیایی باشد، ولی نوع افراد جامعه در این معیار نقش مهم‌تری دارد. مثلاً افرادی که در مواقع سختی در کنار یکدیگر باشند و به هم‌نوع خود کمک کنند یک جامعه سالم را می‌سازند.

91 درصد از افراد می‌گویند در مشکلات و شرایط نامناسب فردی را دارند تا در کنار آن‌ها باشد. این شرایط در جامعه‌ای امکان‌پذیر است که در قدم اول افراد از لحاظ اقتصادی در حال تجربه مشکلات مالی نباشند. در این صورت قادر هستند زندگی خود را کنترل کرده و به افراد دیگر هم کمک کنند.

نکته بعدی در میزان تعامل افراد جامعه است. اگر شرایطی ایجاد شود که افراد از هم دور نشوند، از لحاظ اجتماعی به هم نزدیک می‌شوند. پس بهترین راه حل برای پیدا کردن بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار بررسی دو مورد است. در قدم اول معیار شما برای زندگی قرارگیری در جامعه‌ای اجتماعی است که افراد سعی می‌کنند با یکدیگر در ارتباط باشند یا معیار شما زندگی در جامعه‌ای است که بیشتر افراد تحصیل کرده هستند. با بررسی اولویت‌های خود به راحتی به جواب این سوال می‌رسید.

 

در جامعه‌ای که افراد برای پیشرفت یکدیگر تلاش می‌کنند اتفاقات خوبی رقم می‌خورد. این پیشرفت شاید همیشه در زمینه درس و یادگیری آکادمیک نباشد. با این حال تشویق افراد به یادگیری سایر مهارت‌های زندگی به اندازه مهارت‌های آکادمیک مهم است.

انتخاب بهترین شهر آمریکا برای زندگی

تا الان متوجه مواردی مثل همدلی و استانداردهای یک جامعه سالم شدیم ولی چه مواردی را باید بررسی شوند تا بتوان یک ایالت را برای زندگی انتخاب کرد؟ یا سوالی ساده‌تر اینکه بهترین شهر آمریکا کدام است؟

سبک زندگی در تگزاس

تگزاس شاید بهترین شهر آمریکا برای افراد گرما دوست باشد که بعد از کالیفرنیا دومین ایالت پرجمعیت محسوب می‌شود. جالب است بدانید حدود 35 درصد از ساکنین آن را افراد مهاجر تشکیل می‌دهند.

زندگی در تگزاس

تگزاس بخاطر نوع آب‌وهوای گرم خود باب دل همه نیست، ولی از خوبی‌های این ایالت نمی‌توان گذشت. به‌طور مثال، هزینه برق در آن کمی پایین‌تر از حد معمول است. پس در تابستان با دیدن قبض برق شوکه نمی‌شوید. به علاوه اکثر کالیفرنیایی‌ها به‌خاطر هزینه پایین‌تر مالیات به تگزاس مهاجرت می‌کنند تا صاحب خانه بهتری شوند.

هزینه‌ی زندگی در تگزاس به خصوص در ایالت هیوستن و آستین حدود 3 درصد بالاتر از حد معمول است. با این حال تگزاس دارای 15 شهر مختلف بوده پس انتخاب‌های شما محدود نیستند.

برای بررسی سطح تحصیلات باید گفت در تگزاس به درس و دانشگاه توجه زیادی می‌شود. سطح تدریس و تحصیلات در تگزاس بالا است و افراد به راحتی می‌توانند در آن رشد کنند. یکی از دانشگاه‌های معروف آن دانشگاه تگزاس است.

 

اگر در بهترین شهر آمریکا به دنبال درآمد خوب هستید، تگزاس جزو گزینه‌های مناسب است. میانگین سطح درآمد افراد از 56 هزار دلار تا 469 هزار دلار در سال متغیر است. این مقدار باتوجه به نوع مهارت و میزان تجربه تعیین می‌شود.

تگزاس در لیست بهترین شهر آمریکا در صدر قرار می‌گیرد. دلیل آن هم دو مورد زیر است:

  • بازار کار خوب
  • هزینه زندگی مناسب

 اما مثل هر شهر بزرگ دیگری ترافیک گریبان‌گیر تگزاس هم شده است. در کنار اولویت‌های خود ترافیک و گرما را در تگزاس در نظر بگیرید.

سبک زندگی در پورتلند

درهای پورتلند رو به همه باز است. این ایالت از اکثر کشورها به زبان‌های مختلف مهاجر می‌پذیرد. معمولاً ایالتی مثل تگزاس با کابوی‌ها شناخته می‌شود اما پورتلند چطور؟

پورتلند به سبز بودن معروف است و حجم زیادی از مساحت این ایالت را فضای سبز تشکیل می‌دهد. این موضوع باعث شده به شهر هیپی‌ها هم معروف باشد. این ایالت سبز آب‌وهوای بارانی هم دارد. معمولاً برای دریافت ویتامین D باید تا تابستان صبر کنید. پورتلند به لحاظ جمعیت با ایالت‌های کناری خود تفاوت چندانی ندارد ولی زندگی در پورتلند به نفع کیف پول شما تمام می‌شود.

 

هزینه‌های زندگی در این شهر کمتر از حالت معمول است و برای افراد جویای کار، فرصت‌های کاری زیادی وجود دارد اما در مقایسه با ایالت‌های کناری خود سطح درآمد آن پایین‌تر است.

سطح تحصیلات هر بخش در این ایالت مختلف است. به عنوان مثال 40 درصد از افراد تا دوره کارشناسی ارشد تحصیلات خود را ادامه داده‌اند و حدود 20 درصد از افراد مدرک تحصیلی دیپلم دارند.

زندگی در پورتلند

 

به لحاظ سبک فرهنگ، پورتلند بهترین شهر آمریکا به شمار می‌رود. افراد با روی خوش و رفتار دوستانه به شما خوش‌آمد می‌گویند. لباس پوشیدن در پورتلند راحت است. برای رفتن به سرکار لازم نیست همیشه رسمی بپوشید. در پورتلند درست مثل خانه خودتان راحت باشید!

سبک زندگی در واشنگتن

واشنگتن یکی از مهم‌ترین ایالت‌های سیاسی به شمار رفته و دارای جمعیت زیادی است. هزینه زندگی در این ایالت حدود 63 درصد بالاتر از حد عادی است. قدم زدن در واشنگتن برابر با قدم زدن در کوچه پس کوچه‌های تاریخ است. جایی که اتفاقات تاریخی زیادی در آن رخ داده است.

حدود 40 درصد از افراد در این ایالت، در بخش‌های دولتی مشغول به کار هستند بنابراین اگر به کار در فضایی دولتی علاقه مند هستید انتخاب این ایالت را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

به طور کلی واشنگتن بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار نیست. هزینه زندگی و مخارج خانه در این ایالت بالا است و حدود 15 درصد از افراد فقیر محسوب می‌شوند. همچنین نرخ فقر تا حدی در این ایالت بالا است.

ترافیک اینجا هم از شما دور نمی‌شود و شاید این سطح زندگی برای نیویورکی‌ها قابل قبول باشد. درنتیجه برای فردی که ساکن تهران بوده و به ترافیک عادت دارد هم قابل قبول است. و اما سطح تحصیلات در واشنگتن به خوبی بقیه ایالت‌ها نیست. با این حال دانشگاه‌های ‌خوبی در آن دیده می‌شود.

 

سبک زندگی در سیاتل

دو خبر خوب درباره سیاتل اینکه مالیات از درآمد شما کسر نمی‌شود و به لحاظ یافتن شغل، شما انتخاب‌های خوبی دارید. به علاوه اینکه کمپانی‌های معروفی به این ایالت آمده‌اند و باز هم فرصت شغلی و انتخاب‌های کاری شما بالاتر می‌رود. در این ایالت آرام، حدود 94 درصد از افراد مدرک دیپلم داشته و حدود 64 درصد از افراد هم مدرک دانشگاهی دارند.

باتوجه به شرایط شغلی، داشتن خانه در این شهر یک رویای گران قیمت است. به شکل کلی هزینه زندگی در سیاتل بالا است. با این حال در این ایالت هنری و فرهنگی حوصله شما سر نمی‌رود.

بهترین شهر امریکا

سبک زندگی در سن خوزه

سن خوزه بخاطر سبک زندگی جوان و پویا بهترین شهر آمریکا به نظر می‌رسد. در این ایالت سطح جمعیت بالا است و به همان میزان استفاده از وسایل عمومی مرسوم است. آب و هوای عالی به همراه ساحل‌های زیبا از ویژگی‌های خوب این شهر به شمار می‌روند. ولی باید گفت مخارج زندگی در سن خوزه بالا است.

در عین حال که زندگی در سن خوزه کمی لوکس به نظر می‌رسد، ولی پیدا کردن شغل و همکاری با برندهای محبوب در سطح جهانی در این ایالت امکان پذیر است. در سن خوزه بخاطر آب ‌و هوا و ارتباط عمیق با محیط حسابی به شما خوش می‌گذرد.

در کنار تمام این موارد زندگی در سن خوزه سبک زندگی شما را تغییر می‌دهد. به عنوان مثال سن خوزه به عنوان یک ایالت دوستدار طبیعت شما را به استفاده کمتر از کیسه‌های پلاستیکی دعوت می‌کند. ورود به سن خوزه یعنی قدم گذاشتن به جایی جدید برای زندگی که با تکنولوژی گره خاصی خورده است.

 

سبک زندگی در سان فرانسیسکو

سان فرانسیسکو مثل هر شهر بزرگ و پرجمعیت دیگری بخاطر ترافیک زیاد بهترین شهر آمریکا به شمار نمی‌رود. اما در سال 2019 عنوان شهر زیبا را گرفت. سان فرانسیسکو در نزدیکی دره سیلیکون قرار گرفته است و برای عاشقان دنیای تکنولوژی، بهشت محسوب می‌شود.

جایی که بیشتر افراد به قصد قرارگیری در موقعیت شغلی بهتر به آن نقل مکان می‌کنند. درنتیجه وضعیت شغلی در این شهر خوب است. تنها مسئله وضع ترافیک است که پس از مدتی با آن کنار می‌آیید. این نکته را فراموش نکنید که زندگی در سان فرانسیسکو بسیار گران تمام می‌شود و هزینه زندگی در آن بسیار بالا است.

بهترین شهرهای آمریکا

سبک زندگی در کلرادواسپیرینگ

زندگی در کلردواسپیرینگ با طبیعت و ورزش ارتباط نزدیکی دارد. این ایالت قهرمانان المپیکی زیادی را در خود پرورش داده است. خبر خوب دیگر اینکه سطح آموزشی در این ایالت بالا است.

هزینه‌های زندگی در اینجا تا حدی با میزان استاندارد متفاوت است. این هزینه‌ها کمی بیشتر از تگزاس بوده و تنها عامل شباهت این ایالت با تگزاس مساحت زیاد آن است. بهترین راه برای جابه‌جایی در آن استفاده از خودرو شخصی است که در کنار سایر مخارج هزینه بنزین هم اضافه می‌شود.

در این ایالت استفاده از وسایل نقلیه طرفداران زیادی ندارد. به علاوه بخاطر موقعیت جغرافیایی برای پیاده‌روی‌های طولانی مناسب نیست. در کنار این موارد می‌توان گفت به لحاظ هزینه‌های زندگی کلرادواسپیرینگ تا حدی متوسط و خوب است.

سبک زندگی در سن دیگو

آب و هوای سن دیگو آن را به بهترین شهر آمریکا تبدیل کرده است. ولی همین شهر خوب یکی از شهرهای گران قیمت به شمار می‌رود. به شکلی که نرخ افراد فقیر در آن بالا بوده و خبر بد اینکه نرخ مالیات در سن دیگو برخلاف بقیه شهرهای دیگر تا حدی بالا است.

با این وجود سطح آموزش و تحصیل برای تمام افراد خوب است. این ویژگی در کنار ترافیک و شلوغی سن دیگو یک نکته مثبت به شمار می‌رود. برای زندگی در سن دیگو، به عنوان شهری بزرگ برای رفت‌وآمد به ماشین شخصی نیاز دارید. سن دیگو به طور کلی برای زندگی مناسب است، ولی هزینه‌های زیادی دارد برای همین باید تمامی موارد را پیش از مهاجرت در نظر گرفت.

 

سبک زندگی در آتلانتا

درباره آتلانتا نکات مثبت زیادی برای گفتن وجود دارد. برای افرادی که به دنبال زندگی در بهترین شهر آمریکا هستند شاید آتلانتا گزینه خوبی باشد. این شهر خون‌گرم‌تر از سیاتل است و پیدا کردن دوست مراحل ساده‌تری دارد.

هزینه‌های زندگی در آتلانتا به شکلی معقول و منطقی است و با هزینه‌های زیاد شوکه نخواهید شد. به علاوه یافتن شغل و پیدا کردن کار در آن سخت نیست و موقعیت‌های شغلی زیادی منتظر شما هستند.

با این حال نبود وسایل نقلیه عمومی خوب در آتلانتا احساس می‌شود و ترافیک از چیزی که فکر می‌کنید بدتر است. برای زندگی در آتلانتا خرید ماشین را در لیست خریدهای ضروری خود قرار دهید.

بهترین شهرهای امریکا

سبک زندگی در بوستون

اگر سبک زندگی در تاریخ 1690 را دوست دارید، به احتمال زیاد بوستون محل مورد علاقه شما خواهد بود. زندگی در این موقعیت تاریخی یعنی تجربه لذت دیدن نمای‌های به شدت قدیمی که داستان‌های متفاوتی برای گفتن دارند. از طرفی زندگی در بوستون جابه‌جایی در آمریکا را برای شما آسان‌تر می‌کند. دلیل آن هم نوع موقعیت جغرافیایی این منطقه است. به عنوان شهری بزرگ مشکلاتی مثل کمبود وسایل نقیله عمومی در آن احساس نمی‌شود.

یکی از دلایلی که بوستون یک شهر معروف به شمار می‌رود، بخاطر سطح بالا سیستم آموزشی آن است. همچنین بخاطر افراد مشهوری که در این شهر تحصیل کرده‌اند. هزینه زندگی در بوستون بالا است اما بخاطر اقتصاد قوی آن،  نگران آینده نخواهید بود. همچنین با زندگی در این شهر، درگیر سطح درآمد و مخارج نمی‌شوید.

ارزان‌ترین و گران‌ترین ایالت آمریکا برای زندگی

در صدر گران قیمت‌ترین شهرها، نیویورک قرار دارد و بعد نوبت به سان فرانسیسکو می‌رسد. زندگی در نیویورک هزینه زیادی دارد. به قدری که حدود 154 درصد هزینه‌ها از حالت عادی گران‌تر است.

این اتفاق دقیقاً برای سان فرانسیسکو هم رخ داده است و هزینه زندگی در آن برای یک خانواده به حد چشم‌گیری بالا است. در زمان قرنطینه افراد زیادی درگیر مشکلات اقتصادی شدند و این شهر و با مخارج بالایی که دارد نتوانست به مردم کمک کند.

نام ایالت تگزاس در بین ارزان‌ترین شهرهای آمریکا به چشم می‌خورد. در این ایالت هزینه‌های زندگی پایین‌تر از سایر ایالت‌ها است و از طرفی مالیات تاحدی پایین‌تر از ایالت‌های سیاسی و مرکزی است. نرخ افراد بیکار در تگزاس برابر با 8 درصد است.

تگزاس بهترين ايالت آمريكا براي زندگي به شمار می‌آید. وجود مکان‌های تاریخی و هنری به زیبایی این شهر کمک کرده‌اند. در این ایالت به هنر آمریکای لاتین اهمیت زیادی داده می‌شود.

کلام پایانی

در لیست بهترین شهرهای آمریکا به لحاظ سطح درآمد و هزینه‌های زندگی انتخاب تگزاس عاقلانه است. اما تنها در صورتی که با گرما مشکلی نداشته باشید. به طور کلی، زندگی در آمریکا کم هزینه نیست و هر ایالت در کنار هزینه‌های مختلفی که دارد، شامل مالیات در بخش‌های مختلف هم می‌شود.

اینکه چطور یک شهر ایده‌آل را انتخاب کنیم تنها به کمک اولویت‌بندی شما امکان‌پذیر است. باید به شکلی انتخاب کنید که یا هزینه‌های زندگی بالاتر را بپذیرید و موقعیت‌های کاری بهتری را داشته باشید. همچنین با انتخاب هزینه‌های زندگی پایین‌تر به فرصت‌های شغلی دیگری فکر کنید. به هدف خود خوب فکر کرده و پس از آن خود را برای مهاجرت در بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار آماده کنید.

 

سوالات متداول

آیا خدمات درمانی رایگان است؟

نه! در آمریکا خدمات درمانی رایگان نیست. برای همین بعد از ورود به آمریکا اولین موردی که باید در نظر گرفت بیمه است تا وقتی استفاده از این خدمات لازم شد، نیاز شما و خانواده‌تان دچار دغدغه مالی نشوید.

آیا فرهنگ آمریکایی خاصی وجود دارد؟

بله، قبل از خروج از رستوران دادن انعام را فراموش نکنید. این کار به شکل اختیاری انجام می‌شود و بخشی از درآمد افراد محسوب می‌شود. برای این کار حدود 15 تا 20 درصد را برای پرداخت انعام در نظر گرفته می‌شود.

نظرات کاربران

برای ارسال نظر باید در سایت ثبت نام کنید.

حساب کاربری دارید؟ وارد شوید

تعداد محصولات 0
مبلغ کل: 0 تومان
اعتبار شما: