house building
سال تأسیس دانشگاه
1921
user pen
میانگین تعداد دانشجویان خارجی
7000
donate
هزینه سالانه خوراک و مسکن دانشجویی
9,000.0 ( USD )
money bill wave
اپلیکیشن فی دانشگاه
27.0 ( USD )
دانشگاه شما

دانشگاه لستر بیشتر بشناسید

دانشگاه لستر با داشتن 4 دانشکده، نزدیک به 300 رشته تحصیلی را پوشش میدهد. پردیس اصلی این دانشگاه با وسعت 69 هکتار، اغلب به عنوان "باغ پشتی" دانشگاه شناخته میشود. پردیس اصلی در یک مایلی جنوب مرکز شهر، در مجاورت پارک ویکتوریا و کالج ملکه الیزابت اول قرار دارد. دورههای دانشگاه لستر شامل بیش از 200 دوره کارشناسی و کارشناسیارشد است که برای همه دانشجویان بینالمللی در دسترس قرار دارد. برخی از دورههای محبوب در دانشگاه لستر عبارتاند از: حقوق، مهندسی مکانیک، بازاریابی، پزشکی و روانشناسی.

بیشتر با دانشگاه دانشگاه لستر آشنا شو
ویژگی های دانشگاه

تحصیل در دانشگاه لستر

دانشگاه لستر که در سال 1921 و پس از جنگ جهانی اول در بریتانیا تأسیس شد. این دانشگاه با هدف ایجاد یک یادبود برای کسانی که در جریان درگیریها جان خود را از دست داده بودند، ساخته شد. شعار Ut Vitam Habeant (تا آنها زندگی کنند) منعکس کننده این اعتقاد است که از طریق تحقیق و آموزش، دانشگاه به عنوان نور امیدی برای آیندگان عمل میکند. 

 

دانشگاه لستر در کجا قرار دارد؟

دانشگاه لستر در شهری به همین نام در انگلستان قرار دارد. با اینکه شهر لستر، دهمین شهر بزرگ بریتانیا به‌حساب میآید، بااین‌حال هنوز از فضای سبز و هوای پاک چندان فاصله نگرفته است. همه ساختمانهای آموزشی دانشگاه در فاصله کمی از یکدیگر در محوطه جمع و جوری قرار گرفتهاند. ایستگاه قطار لستر در چندقدمی پردیس است، درحالی‌که سوپرمارکت‌ها، مجتمع سینمایی، فروشگاه‌های محلی، بارها و رستوران‌ها در نزدیکی آن قرار دارند. دانشگاه لستر کمی بیش از یک ساعت با قطار از لندن فاصله دارد که تنها با یک‌بار تعویض قطار شما را به پاریس یا بروکسل متصل میکند. 

ساختمانهای دانشگاه لستر بیش از یک قرن سبک معماری را نشان میدهند. اولین ساختمان دانشگاه؛ فیلدینگ جانسون، به سال 1837 برمیگردد و نمونه خوبی از معماری متأخر گرجستان به‌حساب میآید.

 

   
   
   
 

 

 

شرایط زندگی

شرایط زندگی در شهر لستر انگلستان

شهر لستر که در شهرستان میدلندز واقع شده است، یکی از قدیمی‌ترین شهرهای بریتانیا محسوب میشود که قدمت آن به عصر آهن برمی‌گردد.

امروزه لستر اغلب به‌عنوان یکی از بهترین شهرهای انگلستان برای زندگی و کار شناخته میشود و شهرهایی مانند لندن، بیرمنگام و ناتینگهام را پشت سر میگذارد.

این شهر در 40 مایلی شمال غربی بیرمنگام و حدود 28 مایلی جنوب ناتینگهام قرار دارد. به عبارتی از لستر میتوان به عنوان مرکز انگلستان از لحاظ جغرافیایی یاد کرد. 

امنیت

بهطورکلی میتوان لستر را شهری نسبتاً امن در نظر گرفت. موضوع امنیت، ارتباط مستقیمی با میزان مهاجران قانونی و غیرقانونی یک شهر یا کشور دارد.

بر اساس آخرین گزارشهای پلیس، میزان جرم و جنایت در لستر برای شهرهایی با وسعت مشابه در بریتانیا، متوسط است. 

آموزش

شهر لستر علاوه بر دانشگاه لستر، میزبان دانشگاه De Montfort نیز هست. این شهر همچنین دارای 13 مدرسه ابتدایی و 6 مدرسه متوسطه است که توسط Ofsted با درجه "ممتاز" معرفی شدهاند.

سرگرمی و تفریح 

با وجود باشگاه فوتبال مطرحی به نام "لسترسیتی" در این شهر، بدیهی است که بیشتر سرگرمی مردم، پرداختن به بازیهای لیگ فوتبال انگلستان باشد. برای طرفداران اتومبیل‌رانی، باشگاه "لستر لاینز" در شهر قرار دارد. همچنین درحالی‌که دوستداران راگبی میتوانند در مسابقات لیگ برتر در لستر تایگرز شرکت کنند. این شهر همچنین میزبان چندین جشنواره در طول سال از جمله کارناوال لستر کارائیب و جشنواره تابستانی غذا و نوشیدنی است.

هزینه های زندگی در شهر لستر انگلستان

هزینه زندگی در لستر به عوامل مختلفی مانند سبک زندگی، ترجیحات و نیازهای شما بستگی دارد. بااین‌حال، در اینجا برخی از هزینههای زندگی که به‌عنوان یک دانشجوی بینالمللی در لستر باید بپردازید، قابل‌مشاهده است:

هزینه های خوراک 

یک وعده‌غذا در رستوران ارزان

15 پوند

یک وعده مک دونالد

7 پوند

کاپوچینو

2.83 پوند

بطری آب کوچک

0.99 پوند

یک کیلو برنج

1.76 پوند

12 عدد تخم مرغ

2.78 پوند

1 کیلو فیله مرغ

7.33 پوند

1 کیلو گوشت قرمز

8.47 پوند

هزینه حمل ونقل

بلیت تک‌سفره اتوبوس و مترو

3.10 پوند

بلیت ماهانه اتوبوس و مترو

54 پوند

هزینه ورودیه تاکسی

3.20 پوند

هر کیلومتر تاکسی

1.09 پوند

هر لیتر بنزین

1.47 پوند

قبوض

برق، سرمایش، گرمایش، آب و...

387.50 پوند

بسته ماهانه موبایل با 10 گیگ اینترنت

13.22 پوند

اینترنت ADSL

36.75 پوند

سکونت

اجاره آپارتمان یکخوابه در مرکز شهر

815 پوند

اجاره آپارتمان یکخوابه در حومه شهر

766 پوند

اجاره آپارتمان سهخوابه در مرکز شهر

1.266.67 پوند

اجاره آپارتمان سهخوابه در حومه شهر

1.100.00 پوند

 

هزینه های مختلف دانشگاه لستر

میانگین شهریه: 20.000 پوند سالانه

خوابگاه و غذا: 9.000 پوند سالانه

مخارج جانبی: 700 پوند سالانه

 

 

شرایط پذیرش

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه

مدرک کارشناسی
نمره IELTS : 6.0
نمره None : 80.0
مدرک کارشناسی‌ارشد
نمره IELTS : 6.5
نمره None : 90.0
مدرک دکتری
نمره IELTS : 7.0
نمره None : 100.0
condition img
headphone and stuff
twenty four hour
رزرو مشاوره

مهاجرت موفق با یک مشاوره خوب شروع میشه

مشاوران اسکورایز به طور مداوم در جلسات آموزشی شرکت می‌کنند تا همواره اطلاعات خود را به‌روز نگه‌­دارند. به دلیل محدودیت تعداد مشاوره در روز، برای رزرو زمان مدنظر خود، همین حالا اقدام کنید.