house building
سال تأسیس دانشگاه
1868
user pen
میانگین تعداد دانشجویان خارجی
9668
donate
هزینه سالانه خوراک و مسکن دانشجویی
12,000.0 ( USD )
money bill wave
اپلیکیشن فی دانشگاه
95.0 ( USD )
دانشگاه شما

کالیفرنیا ، برکلی بیشتر بشناسید

"دانشگاه UCB مکانی است که در آن باهوش‌ترین ذهن‌ها از سراسر جهان ‌گرد هم می‌آیند تا جهان را کاوش کنند، سؤال بپرسند و بهبود بخشند" این تعریفی است که وب‌سایت رسمی دانشگاه کالیفرنیا برکلی از این دانشگاه دارد که خلاف واقعیت نیست. بسیاری از برندگان جوایز معتبر علمی جهانی، از دانش‌آموختگان دانشگاه برکلی بوده‌اند که بر اعتبار این دانشگاه افزوده‌اند. در حال حاضر نزدیک به 10.000 دانشجوی بین‌المللی در دانشگاه UCB مشغول تحصیل هستند که عدد قابل ملاحظه‌ای است.

بیشتر با دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی آشنا شو
ویژگی های دانشگاه

تحصیل در دانشگاه کالیفرنیا برکلی – UCB

دانشگاه کالیفرنیا برکلی واقع در ایالت کالیفرنیا و شهر برکلی که به‌اختصار به آن UCB می‌گویند، با نام‌های دیگری مانند دانشگاه Berkeley یا Cal نیز شناخته می‌شود. این دانشگاه در سال 1868 تأسیس شد و امروزه در بین برترین دانشگاه‌های ایالات متحده و جهان قرار دارد. دانشگاه UCB با داشتن 14 دانشکده، بیش از 40 هزار نفر دانشجو دارد که 70% آن‌ها در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستند. برکلی یکی از 14 عضو مؤسس انجمن دانشگاه‌های آمریکا است و محل استقرار برخی مؤسسات تحقیقاتی مشهور جهان از جمله مؤسسه تحقیقاتی علوم ریاضی و آزمایشگاه علوم فضایی است.

 

دانشگاه UCB در کجا قرار دارد؟

همان‌طور که از نام این دانشگاه مشخص است، دانشگاه UCB در شهر برکلی ایالت کالیفرنیا، 15 مایلی سانفرانسیسکو و در ناحیه‌ای که به "خلیج" معروف است، قرار دارد. این شهر که نام آن برگرفته از یک اسقف و فیلسوف انگلیسی-ایرلندی است، حدود 130 هزار نفر جمعیت دارد. برکلی در همسایگی با اوکلند، امریویل و خلیج سانفرانسیسکو قرار دارد و کل مساحت آن به 46 کیلومتر مربع می‌رسد.

 

 

شرایط زندگی

شرایط زندگی در شهر برکلی آمریکا

از لحاظ آب‌وهوا، شهر برکلی یکی از معتدل‌ترین شهرهای آمریکا به‌حساب می‌آید. در فصل سرد، کمینه هوا عدد 2 درجه بالای صفر را نشان می‌دهد و در فصل گرم میانگین بیشینه دما 25 درجه است. از نظر شرایط اقتصادی، برکلی آمار چندان مطلوبی را به ثبت نرسانده است؛ نرخ فقر 17 درصدی و بیکاری 4 درصدی از 60.000 نیروی کار، آماری است که نشان می‌دهد این شهر کوچک شاید محل مناسبی برای زندگی و کسب درآمد پس از اتمام تحصیلات نباشد.

هزینه‌های زندگی نیز نسبت به امکاناتی که این شهر در اختیار شما قرار می‌دهد، قدری منصفانه نیست. به‌عنوان‌مثال میانگین نرخ اجاره‌خانه یک‌خوابه 2.200 دلار ماهانه است؛ خانه سه خوابه 4.800 دلار و میانیگن کلی اجاره خانه در این شهر 2.800 دلار برآورد می‌شود.

رشته‌های دانشگاه

رشته‌هایی که توسط دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی ارائه می‌شود

شما می‌توانید تعدادی از رشته‌های ارائه شده توسط این دانشگاه را در این قسمت مشاهده کنید.

شرایط پذیرش

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه

مدرک کارشناسی
نمره IELTS : 6.5
نمره TOEFL : 85.0
مدرک کارشناسی‌ارشد
نمره IELTS : 6.5
نمره TOEFL : 83.0
مدرک دکتری
نمره IELTS : 7.0
نمره TOEFL : 95.0
condition img

رتبه‌بندی دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی

rank ranking name publisher name
1 Chemistry studies Shanghai Ranking (ARWU)
5 Universities Rankings Shanghai Ranking (ARWU)
10 World University Ranking QS
headphone and stuff
twenty four hour
رزرو مشاوره

مهاجرت موفق با یک مشاوره خوب شروع میشه

مشاوران اسکورایز به طور مداوم در جلسات آموزشی شرکت می‌کنند تا همواره اطلاعات خود را به‌روز نگه‌­دارند. به دلیل محدودیت تعداد مشاوره در روز، برای رزرو زمان مدنظر خود، همین حالا اقدام کنید.