house building
سال تأسیس دانشگاه
1810
user pen
میانگین تعداد دانشجویان خارجی
2176
donate
هزینه سالانه خوراک و مسکن دانشجویی
20,000.0 ( USD )
money bill wave
اپلیکیشن فی دانشگاه
None ( USD )
دانشگاه شما

کارولینسکا بیشتر بشناسید

مؤسسه کارولینسکا یک مؤسسه عمومی است که در سال 1810 تأسیس شد. این دانشگاه در سوئد واقع شده و پردیس Solna درست خارج از مرکز شهر استکهلم و پردیس Huddinge در جنوب قرار دارد. حدود یک پنجم دانشجویان مؤسسه کارولینسکا بین‌المللی هستند. دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس برای تحصیل در این دانشگاه شهریه پرداخت نمی‌کنند. این مؤسسه در زمینه‌های مختلف پزشکی و بهداشتی از جمله دندانپزشکی، بینایی سنجی و پرستاری دانشجویان را پذیرش می‌کند. زبان اصلی آموزش در این دانشگاه سوئدی است، اما چندین رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌های کارآفرینی زیستی، بهداشت جهانی و علوم بهداشت عمومی به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. این مؤسسه یک کلاس سه روزه فشرده زبان سوئدی را به همه دانشجویان بین‌المللی جدید ارائه می‌دهد. تحقیقات در مؤسسه کارولینسکا رایج است که شامل سرطان و هماتولوژی، اپیدمیولوژی و علوم بهداشت عمومی و علوم اعصاب می‌شود. بیش از 40 درصد تحقیقات پزشکی دانشگاهی انجام شده در سوئد در کارولینسکا انجام می‌گردد. از سال 1901، کمیته‌ای متشکل از 50 استاد مؤسسه کارولینسکا، دریافت‌کنندگان جایزه نوبل فیزیولوژی یا پزشکی را انتخاب کرده‌اند. این دانشگاه به‌طور سالیانه بیش از 6000 دانشجو پذیرش می‌کند.

بیشتر با دانشگاه کارولینسکا آشنا شو
ویژگی های دانشگاه

 

مؤسسه کارولینسکا (Karolinska Institutet) به‌عنوان یکی از برجسته‌ترین دانشگاه‌های پزشکی جهان که بیشترین سهم را از کل تحقیقات پزشکی دانشگاهی انجام شده در سوئد به خود اختصاص داده است. این دانشگاه وسیع‌ترین طیف آموزش کشور را در زمینه پزشکی و علوم بهداشتی ارائه می‌دهد. مؤسسه کارولینسکا، یک دانشگاه تک دانشکده‌ای است که به علوم پزشکی و بهداشت اختصاص دارد و به‌دلیل کیفیت بالای تحقیقات و نوآوری، شهرت دارد. این دانشگاه به‌طور مداوم در بین 50 دانشگاه برتر جهان و 10 دانشگاه برتر پزشکی در اروپا قرار دارد. تمام دوره‌های مؤسسه Karolinska به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. اساتید این دانشگاه اغلب علاوه‌بر تدریس واحدهای دانشگاهی به انجام تحقیقات می‌پردازند و تضمین می‌کنند که دانشجویان در حوزه پزشکی پیشرفت شگفت‌انگیزی داشته باشند. 

شرایط زندگی

شرایط زندگی در شهر استکهلم سوئد

شرایط زندگی در شهر استکهلم سوئد برای تمام افراد یکسان نیست و به عوامل مختلفی بستگی دارد. سبک زندگی، فرهنگ، اقلیم و هزینه‌های زندگی، می‌تواند در انتخاب یک شهر تأثیرگذار باشد. استکهلم همواره به‌دلیل کیفیت بالای زندگی در بین شهرهای برتر جهان قرار دارد. این شهر یک محیط پاک و ایمن‌، حمل‌و‌نقل عمومی کارآمد، مراقبت‌های بهداشتی عالی و یک سیستم رفاه اجتماعی قوی ارائه می‌دهد. 

امنیت

استکهلم یکی از امن‌ترین شهرها، نه تنها در اروپا، بلکه در جهان است. این شهر نرخ جرم و جنایت بسیار پایینی دارد، ساکنین و هم گردشگران در آن احساس امنیت می‌کنند. در سال 2017 این شهر به‌عنوان سومین شهر امن در جهان انتخاب شد. استکهلم از نظر امنیت شخصی، زیرساخت‌ها و بهداشت در بین 10 شهر برتر جهان قرار دارد. براساس نظرسنجی گردشگری مجمع جهانی اقتصاد، استکهلم به‌عنوان نوزدهمین کشور امن در جهان برای سفر گردشگران معرفی شد و بسیاری از کشورهایی که بالاتر از سوئد قرار دارند، کشورهای بسیار کوچکی مانند لوکزامبورگ و ایسلند بودند. به‌طورکلی، استکهلم یکی از امن‌ترین شهرهای بزرگ جهان برای سفر است.

 موقعیت جغرافیایی

استکهلم، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر سوئد در محل اتصال دریاچه مالار، خلیج نمک، ساحل دریای بالتیک و روبه‌روی خلیج فنلاند واقع شده است. این شهر به‌دلیل جزایر متعدد به‌عنوان یکی از زیباترین شهرهای جهان شناخته شده و یکی از مقاصد محبوب برای گردشگران به‌‌حساب می‌آید. استکهلم شهری زیبا، سرسبز و آرام است و از 14 جزیره تشکیل شده و یک چهارم جمعیت سوئد در آن قرار دارد. استکهلم یک سوم آب و یک سوم آن را فضای سبز تشکیل می‌دهد. پارک‌های فراوانی برای پیک‌نیک در تابستان و برای زمستان سورتمه سواری وجود دارد. از جاذبه‌های این شهر، می‌توان به جزایر کوچک ساحلی، طبیعت خیره‌کننده، معماری زیبا، رستوران‌ها وکافه‌ها اشاره کرد. لذت بردن از طبیعت درست در مرکز شهر و یافتن جنگلی آرام برای پیاده‌روی در فاصله بیش از 15 دقیقه از مرکز شهر میسر می‌شود.

مؤسسات آموزشی

استکهلم شهری که سیستم آموزشی قوی دارد و با توجه به امکانات بالا، استعدادها شکوفا می‌شوند. استکهلم به‌دلیل تعهد خود به پرورش تفکر و انتقادی و خلاقیت مشهور است. این شهر به‌عنوان چراغ آموزش استثنایی در اروپا محسوب می‌شود. این شهر تعداد بالایی از بهترین دانشگاه‌های کشور سوئد را به خود اختصاص داده است. مهم‌ترین دانشگاه‌های این شهر می‌توان به مؤسسه کارولینسکا، دانشگاه استکهلم، دانشکده اقتصاد استکهلم، دانشکده هنر، صنایع دستی و طراحی، مؤسسه سلطنتی فناوری، دانشگاه آلبانووا و کالج سلطنتی موسیقی اشاره کرد. مؤسسه کارولینسکا در بین مؤسسات آموزشی شهر استکهلم بالاترین رتبه را دارد. در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تقریباً 6000 دانشجو به‌صورت تمام وقت دوره‌های آموزشی را در این دانشگاه می‌گذرانند.

هزینه‌های زندگی در استکهلم سوئد

هزینه زندگی در استکهلم به‌شدت به سبک زندگی و عادات فردی شما بستگی دارد. میانگین هزینه زندگی در استکهلم 20 درصد گران‌ترین از شهرهای جهان بوده و در فهرست جهانی رتبه 1865 از 9294 کشور و در سوئد رتبه اول از 60 شهر به خود اختصاص داده است. در فهرست بهترین مکان‌های زندگی رتبه 24 در جهان و اولین شهر برای زندگی در سوئد است.

 

عنوان

هزینه

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

16001 کرون

اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر

10723 کرون

1 جفت کفش چرم مردانه

1498.04 کرون

هزینه یک ماه باشگاه بدنسازی

418.01 کرون

بلیط سینما

160 کرون

تعرفه یک ساعت تاکسی

565 کرون

1 کیلو موز

27.72 کرون

1 کیلو گوشت قرمز

201.93 کرون

1 کیلو گوشت مرغ

128.75 کرون

1 لیتر شیر معمولی

15.76 کرون

رشته‌های دانشگاه

رشته‌هایی که توسط دانشگاه کارولینسکا ارائه می‌شود

شما می‌توانید تعدادی از رشته‌های ارائه شده توسط این دانشگاه را در این قسمت مشاهده کنید.

شرایط پذیرش

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه

مدرک کارشناسی
نمره IELTS : 6.5
نمره TOEFL : 90.0
مدرک کارشناسی‌ارشد
نمره IELTS : 6.5
نمره TOEFL : 90.0
مدرک دکتری
نمره TOEFL : 100.0
نمره IELTS : 7.0
condition img

رتبه‌بندی دانشگاه کارولینسکا

rank ranking name publisher name
41 University Ranking Times Higher Education (THE)
51 Best Global Universities Rankings U.S. News & World Report
1 Best Sweden Universities Ranking U.S. News & World Report
37 None Shanghai Ranking (ARWU)
headphone and stuff
twenty four hour
رزرو مشاوره

مهاجرت موفق با یک مشاوره خوب شروع میشه

مشاوران اسکورایز به طور مداوم در جلسات آموزشی شرکت می‌کنند تا همواره اطلاعات خود را به‌روز نگه‌­دارند. به دلیل محدودیت تعداد مشاوره در روز، برای رزرو زمان مدنظر خود، همین حالا اقدام کنید.