house building
سال تأسیس دانشگاه
1636
user pen
میانگین تعداد دانشجویان خارجی
6000
donate
هزینه سالانه خوراک و مسکن دانشجویی
20,000.0 ( USD )
money bill wave
اپلیکیشن فی دانشگاه
105.0 ( USD )
دانشگاه شما

هاروارد بیشتر بشناسید

اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه هاروارد را دارید، جالب است بدانید تا کنون 7 تن از رؤسای جمهور کشور آمریکا از جمله، جان اف. کندی، باراک اوباما و تئودور روزولت از دانش‌آموختگان این دانشگاه بوده‌اند. همچنین سیاست‌مدارن و چهره‌های ادبی مطرح دیگری نیز تحصیلات خود را در دانشگاه هاروارد گذرانده‌اند.  دانشگاه هاروارد که همواره در بالای فهرست برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد، به‌عنوان یک مؤسسه آموزش عالی تراز اول در جهان میزبان دانشجویان بین‌المللی از سراسر جهان بوده و هست. طبق آمار منتشر شده، هر ساله بیش از 6 هزار دانشجوی غیر بومی موفق به ثبت‌نام و ادامه تحصیل در این دانشگاه می‌شوند.

بیشتر با دانشگاه هاروارد آشنا شو
ویژگی های دانشگاه

دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد که در سال 1636 میلادی تأسیس شد، به عنوان قدیمی‌ترین مؤسسه آموزش عالی در ایالات متحده آمریکا شناخته می‌شود که سالانه حدود 23.000 دانشجو از سراسر دنیا در آن مشغول تحصیل هستند. سه سال پس از تأسیس، کشیش جوانی چند صد جلد کتاب، مقادیری پول و سهم بزرگی از زمین‌های خود را به این دانشگاه اهدا کرد. آن کشیش جان هاروارد نام داشت که نام او از سال 1639 بر این دانشگاه که تا آن زمان "دانشگاه نو" نام داشت، نهاده شد. امروزه دانشگاه هاروارد با ثروتی چند میلیارد دلاری، جزء ثروت‌مندترین دانشگاه‌های جهان به حساب می‌آید.

دانشگاه هاروارد در کجا قرار دارد؟

دانشگاه هاروارد در شهر کمبریج ایالت ماساچوست آمریکا واقع شده است که فاصله‌ای چند مایلی با شهر بوستون، مرکز این ایالت دارد.

با اینکه کمبریج با داشتن میدان‌های مشهور، به شهر میدان‌ها شهرت دارد، اما شاید بهتر باشد این شهر را به شهر علم بشناسیم. این شهر به‌افتخار دانشگاه کمبریج انگلستان نام‌گذاری شده است و شاید به همین علت است که دو دانشگاه بسیار مهم کشور آمریکا در آن قرار دارد. قرارگیری دانشگاه هاروارد و ام‌آی‌تی در این شهر سبب شده است تا بخش بزرگی از جمعیت 120 هزار نفری این شهر را دانشجویان و کارکنان دانشگاه تشکیل دهند. 

 

 

شرایط زندگی

شرایط زندگی در شهر کمبریج آمریکا

این شهر آب‌وهوایی چهارفصل دارد که از این نظر می‌توان گفت گزینه‌ای خوبی برای ایرانیان است. میزان سردی و گرمی هوا در فصل‌ها گرم و سرد سال به نحوی خواهد بود که می‌توانید به‌راحتی با آن سازگار شوید. از نظر جوانی جمعیت باید گفت 48% جمعیت شهر را افراد 18 تا 34 سال تشکیل می‌دهند که این نشان‌دهنده شهری جوان و پویا است.

جالب است بدانید 80% افراد این شهر از تحصیلات کارشناسی و بالاتر برخوردارند. مانند دیگر شهرها و ایالت‌های مختلف آمریکا، میزان جرم و جرایم در این شهر چندان کم نیست و البته علت آن که ما از این آمارها مطلع هستیم، وجود رسانه‌هایی است که آزادانه این آمارها را نشر می‌دهند. 

متوسط اجاره‌خانه در این شهر 2.400 دلار است و 67% افراد ساکن در کمبریج در خانه‌های اجاره‌ای زندگی می‌کنند.

کار دانشجویی در شهر کمبریج

ازآنجایی‌که برای بسیاری از دانشجویان بین‌المللی مسئله کار نیمه‌وقت از اهمیت بالایی برخوردار است، باید گفت موقعیت شغلی برای دانشجویان در این شهر مناسب است. میانگین درآمد دانشجویان به‌ازای هفته‌ای 20 ساعت کار، حدود 2.800 دلار است که می‌تواند قسمت عمده‌ای از مخارج یک دانشجو را تأمین کند. گفتنی است ایالت ماساچوست که شهر کمبریج و دانشگاه هاروارد در آن قرار دارد، سومین ایالت از لحاظ میانگین درآمد شغل دانشجویی است. 

 

 

شرایط پذیرش

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه

مدرک کارشناسی
نمره IELTS : 7.0
نمره SAT : 1490.0
نمره TOEFL : 90.0
مدرک کارشناسی‌ارشد
نمره TOEFL : 90.0
نمره IELTS : 7.0
مدرک دکتری
نمره TOEFL : 108.0
نمره IELTS : 7.5
condition img

رتبه‌بندی دانشگاه هاروارد

rank ranking name publisher name
4 U.S Best Business School Financial Times (FT)
4 World University Ranking QS
1 United states universities QS
2 Architecture Times Higher Education (THE)
1 Best Global Universities Rankings U.S. News & World Report
headphone and stuff
twenty four hour
رزرو مشاوره

مهاجرت موفق با یک مشاوره خوب شروع میشه

مشاوران اسکورایز به طور مداوم در جلسات آموزشی شرکت می‌کنند تا همواره اطلاعات خود را به‌روز نگه‌­دارند. به دلیل محدودیت تعداد مشاوره در روز، برای رزرو زمان مدنظر خود، همین حالا اقدام کنید.