house building
سال تأسیس دانشگاه
1969
user pen
میانگین تعداد دانشجویان خارجی
6200
donate
هزینه سالانه خوراک و مسکن دانشجویی
6,232.623 ( USD )
money bill wave
اپلیکیشن فی دانشگاه
130.0 ( USD )
دانشگاه شما

دانشگاه یورک بیشتر بشناسید

بیشتر با دانشگاه دانشگاه یورک آشنا شو
ویژگی های دانشگاه

دانشگاه یورک یکی از دانشگاه‌های بزرگ کانادا است. این دانشگاه هرساله به 25 درصد از درخواست دانشجویان دیگر کشورها برای ادامه تحصیل، پاسخ مثبت می‌دهد. در سال 2022 این دانشگاه میزبان بیش از ده هزار دانشجوی بین المللی از 140 کشور جهان بوده است. طراحی دوره‌های نوآورانه و حرفه‌ای، این دانشگاه دولتی و عمومی را از دیگر دانشگاه‌های کانادا و جهان متفاوت کرده است. اگر یک دانشجوی خلاق و ایده پرداز با تلاش مستمر هستید، شما آمادگی تحصیل در یورک را دارید. با مراجعه به گوگل و جستجوی نام این دانشگاه، می‌توانید در یک تور مجازی تمامی بخش‌های دانشگاه را به صورت آنلاین توسط گوگل، مشاهده کنید.

درباره دانشگاه یورک York

 • لوکیشن دانشگاه یورک

شهر تورنتو در ایالت انتاریو، میزبان این دانشگاه پرافتخار است. این دانشگاه دارای سه پردیس اصلی مارکهام، گلندون و کیل است.

هر سه این پردیس‌ها در کنار یکدیگر در شهر تورنتو قرار دارند. در قسمت جنوبی دانشگاه نیز رودخانه انتاریو قرار دارد.

 • تاریخچه دانشگاه یورک

این دانشگاه در اواخر سال 1950 میلادی با شعار زمانی برای تغییر در آموزش، تأسیس شده است. موری جی راس، اولین رییس این مؤسسه آموزش عالی بوده است. در وب سایت دانشگاه، عکس جالبی از وی موجود است که در محل احداث دانشگاه، تنها و پشت یک میز بزرگ نشسته است.

 • رنکینگ و افتخارات دانشگاه یورک

دانشکده بیزینس این دانشگاه، طبق رتبه بندی‌های کیو اس گلوبال ام بی ای و فایننشال تایمز، رتبه اول در کانادا را به دست آورده است. دانشگاه یورک به عنوان یکی از دانشگاه های پیشرو جهان در رتبه بندی تاثیر آموزش عالی تایمز در سال 2023 نامگذاری شده است. همچنین یورک، در رتبه‌بندی دانشگاه Maclean’s 2023 جزو پنج دانشگاه برتر قرار گرفته است.

لیست دپارتمان‌های دانشگاه یورک

 1. دانشکده مطالعات اداری
 2. دانشکده مردم شناسی
 3. دانشکده ارتباطات و مطالعات رسانه
 4. دانشکده اقتصاد
 5. دانشکده زبان انگلیسی
 6. دپارتمان مطالعات حقوق صاحبان سهام
 7. دانشکده مطالعات فرانسه
 8. دانشکده جنسیت، جنسیت و مطالعات زنان
 9. دانشکده تاریخ
 10. دانشکده علوم انسانی
 11. دانشکده مدیریت منابع انسانی
 12. دانشکده فناوری اطلاعات
 13. دانشکده زبان، ادبیات و زبان شناسی
 14. دانشکده فلسفه
 15. دانشکده علوم سیاسی
 16. دانشکده سیاست عمومی و مدیریت
 17. دانشکده علوم اجتماعی
 18. دانشکده جامعه شناسی
 19. دانشکده نگارش و نویسندگی
 20. دانشکده مددکاری اجتماعی

امکانات دانشگاه یورک

این دانشگاه دارای امکانات متعدد و گسترده‌ای است. برای ثبت نام در انواع انجمن‌ها و تشکل‌های دانشجویی می‌توانید به واری هال کیوسک مراجعه کنید تا برای شما فوق برنامه‌های متعددی ثبت شود. هر دانشجوی مقطع کارشناسی با ورود به یورک بر اساس دانشکده و برنامه تحصیلی (رشته) یا محل اقامتی که در آن زندگی می‌کند، به یک کالج منصوب می‌شود. برخی از این مکان ها مجهز به صندلی راحت، کامپیوتر، میز و دسترسی به وای فای هستند.

باشگاه‌های ورزشی در رشته‌های کریکت، فوتسال، هاکی، واترپلو، والیبال، بدمینتون، بسکتبال، بولینگ، بازی وسطی، فوتسال، راگبی، اسکواش و تنیس در این دانشگاه فعالیت دارند و مسابقات مختلفی را میان دانشکده‌ها و کالج‌ها، سازماندهی می‌کنند. خوابگاه‌های دانشجویی یورک معمولا در دو پردیس گلندون و کیل قرار دارند و مطابق با سلایق دانشجویان، سوییت یا اتاق سنتی ارائه می‌کنند. از دیگر امکانات یورک می‌توان به حمل و نقل دانشگاهی گسترده، رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها و ورک شاپ‌ها درکتابخانه‌ها اشاره کرد. کتاب‌خانه‌های معروف یورک، کتابخانه علوم و مهندسی، کتابخانه تجاری برونفمن، کتابخانه اسکات و کتابخانه فراست هستند.

اپلای تحصیلی کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا

محوطه‌های دانشگاه یورک

 • اکو کمپوس لاس نوبس

این اکو کمپوس که در کریدور زیستی الکساندر اسکوچ در جنوب کاستاریکا واقع شده است و در زمینی به وسعت 414 هکتار قرار دارد، شامل ساختمان برجسته مرکز لیلیان میگن رایت، کتابخانه جامع کازیتا آزال و چندین منطقه حفاظت شده از جمله ذخیره‌گاه زیستی لاس نوبس است.

 • پردیس حیدرآباد

این پردیس در هندوستان قرار دارد و در راستای تکمیل دانشکده تجارت دانشگاه یورک، ایجاد شده است.

 • مرکز توسعه حرفه ای اسگود

این مرکز درست در خیابان یونگه و میدان دونداس شهر تورنتو، در زمینه آموزش حقوق برای وکلا، حقوقدانان، متخصصان، شرکت ها و سازمان ها است.

 • مرکز مشارکت جامعه TD

این مجتمع، در مرکز خرید یورک گیت قرار دارد و برای نوآوری آکادمیک از طریق ایجاد جامعه و یادگیری تجربی، دستیابی به تحصیلات تکمیلی و ترویج تحقیقات و مشارکت های مشترک تلاش می کند.

 • وای اس اسپیس مارکهام

این مجتمع آموزشی که در مارکهام واقع شده است، جدیدترین مرکز نوآوری جامعه دانشگاه یورک است که از نوآوران بالقوه بالا برای ایجاد یک خط پررونق و قوی از استعدادها پشتیبانی می کند.

 • مرکز مدیریت مایلز اس نادال

این مرکز که در قلب منطقه مالی در برج ارنست و یانگ واقع شده است، به دانشجویان دانشکده کسب و کارهای بیزینس، فرصتی برای تکمیل کلاس ها در حین کار ارائه می دهد.

کمک هزینه‌های تحصیلی برای دانشجویان دانشگاه یورک

بورسیه تحصیلی ورودی به طور خودکار به دانشجویان بین المللی که با رتبه علمی برتر 90٪ یا بالاتر وارد دانشکده می شوند اعطا می شود. داوطلبان واجد شرایط با میانگین نمرات (GPA) بین 90٪ تا 94.9٪ 2000 دلار دریافت خواهند کرد. داوطلبانی که معدل 95 درصد یا بالاتر دارند، 3000 دلار دریافت خواهند کرد. هیچ درخواستی لازم نیست و این جایزه فقط یک بار در هنگام پذیرش دانشجو به وی اعطا می‌شود. انواع بورسیه و اسکالرشیپ و فاند در وبسایت دانشگاه یورک، برای دانشجویان بین المللی قابل مشاهده هستند. در صورت موافقت اساتید دانشگاه و جلب نظر آنان در مصاحبه‌های آنلاین اسکایپ و گوگل میت، می‌توانید کمک‌ هزینه‌های تحصیلی بیشتری نیز دریافت کنید. برای آمادگی در این جلسات، از اسکورایز و مشاوران باتجربه ما کمک بگیرید.

شرایط زندگی

زندگی دانشجویی

 • کتابخانه های متعدد این دانشگاه امکاناتی نظیر سیستم های کامپیوتری و اتاق های ملاقات را در اختیار دانشجویان قرار می دهند.
 • روزنامه مستقل دانشجویی این دانشگاه به نام اکسکالیبر از سال 1966 توسط دانشجویان این دانشگاه به چاپ می رسد که موضوع اصلی و همیشگی آن مسائل دانشگاهی و دانشجویی است.
 • محیط و جو دانشجویی این دانشگاه بسیار متفاوت و پویا است به شکلی که این دانشگاه بالغ بر 300 باشگاه و انجمن دانشجویی را در خود جای داده است.
 • انجمن های ورزشی این دانشگاه تحت عنوان YORK LIONS فعالیت می کنند و از سطح بالایی برخوردارند.

 

جزئیات خانه و خانه داری

دانشگاه یورک امکانات مربوط به اسکان نزدیک به 9500 دانشجو در ساختمان ها و آپارتمان های مختلف را ایجاد کرده است. امکاناتی نظیر تغذیه، دسترسی به اینترنت، باشگاه ها، انجمن های مرتبط با فعالیت های تفریحی و سرگرمی از جمله امکانات غالب برای دانشجویان خوابگاهی است که همه و همه به وسیله خود دانشگاه مهیا گردیده است.

 • خوابگاه ها مجهز به بهترین امکانات رفاهی لازم برای دانشجویان، هستند.
 • تمامی ساختمان ها از لحاظ تجهیزات کامل و مجهز به سیستم های دسترسی به اینترنت، تهویه عالی هوا و ... هستند.

 

جاذبه های کلیدی

 • دانشگاه به شکل موسسه ای فعال است که دانشجویان از اقصا نقاط جهان برای مطالعه در آن گرد هم می آیند. پارک ها و محیط های آرام و مناسب زیادی دانشگاه را احاطه کرده اند.
 • محوطه دانشگاه به قدری با شکوه و ریبا است که دانشجویان می توانند ساعت ها در آن پرسه بزنند و اوقات خوبی را به سر کنند.
 • امکانات دانشگاهی و خوابگاهی شرایط ایده آلی را برای اسکان و زندگی دانشجویان فراهم آورده است.
 • وضعیت کاریابی دانشگاه در سطح عالی قرار دارد و به دانشجویان شانس پیدا کردن کارهای ایده آلی را می دهد.
 • این دانشگاه یکی از دانشگاه های برتر شهر اونتاریو است و برای دانشجویان رشته هایی مانند علوم زیست محیطی، فیلم، هنر و بیومهندسی یکی از بهترین دانشگاه های دنیا به حساب می آید.

 

شرایط پذیرش

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه

مدرک MBA
نمره GRE : قابل قبول
نمره GMAT : 550.0
نمره IELTS : 7.0
مدرک MS
نمره TOEFL : 90.0
نمره IELTS : 7.0
مدرک BE/Btech
نمره IELTS : 6.5
نمره TOEFL : 83.0
مدرک Other Courses
نمره TOEFL : 83.0
نمره IELTS : 6.5
مدرک BBA
نمره IELTS : 6.5
نمره TOEFL : 83.0
مدرک MIM
نمره TOEFL : 88.0
نمره GRE : قابل قبول
نمره IELTS : 7.0
مدرک MFA
نمره IELTS : 7.5
نمره TOEFL : 100.0
مدرک MASc
نمره IELTS : 7.0
نمره TOEFL : 90.0
condition img
مشاهیر دانشگاه

افتخارات و مشاهیر برجسته دانشگاه دانشگاه یورک

رتبه‌بندی دانشگاه دانشگاه یورک

rank ranking name publisher name
83 Global MBA Ranking QS
416 Best Global Universities Rankings U.S. News & World Report
771 World University Ranking QS
176 Business & Management Studies QS
176 Accounting & Finance QS
626 Engineering and Technology Ranking QS
801 Universities Rankings Shanghai Ranking (ARWU)
651 University Ranking Times Higher Education (THE)
headphone and stuff
twenty four hour
رزرو مشاوره

مهاجرت موفق با یک مشاوره خوب شروع میشه

مشاوران اسکورایز به طور مداوم در جلسات آموزشی شرکت می‌کنند تا همواره اطلاعات خود را به‌روز نگه‌­دارند. به دلیل محدودیت تعداد مشاوره در روز، برای رزرو زمان مدنظر خود، همین حالا اقدام کنید.