house building
سال تأسیس دانشگاه
1969
user pen
میانگین تعداد دانشجویان خارجی
2539
donate
هزینه سالانه خوراک و مسکن دانشجویی
6,630.45 ( USD )
money bill wave
اپلیکیشن فی دانشگاه
150.0 ( USD )
دانشگاه شما

دانشگاه ونکوور آیلند بیشتر بشناسید

بیشتر با دانشگاه دانشگاه ونکوور آیلند آشنا شو
ویژگی های دانشگاه

این دانشگاه یک مؤسسه آموزش عالی عمومی و دولتی در کانادا است. 1200 دانشجو در ونکوور آیلند مشغول تحصیل هستند که از این تعداد 12 درصد یعنی حدود 1400 نفر، دانشجویان بین المللی هستند. VIU به عنوان مرکز آموزش جوانان استانی در سال 1938 شروع به کار کرد و در سال 1969 به کالج مالاسپینا تغییر نام داد. این تغییر نام به دلیل فراموش نشدن خاطره الساندرو مالاسپینا، فردی که جزیره ونکوور را کشف کرد انجام شد و هنوز هم افراد زیادی در کانادا این دانشگاه را با نام مالاسپینا می‌شناسند. این دانشگاه به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی، برنامه‌های تحصیلی متفاوتی ارائه می دهد.

 آوریل 2008 دانشگاه از محل قبلی خود به جزیره ونکوور منتقل شد. در حال حاضر این دانشگاه در زمینه‌های متعددی با دیگر دانشگاه‌های معتبر سراسر جهان، پروژه‌های تحقیقاتی مشترک دارد و اصل پژوهش و واکاوی را به عنوان زیربنای آموزش به دانشجویان در دستور کار خود قرار داده است. اخذ پذیرش از ونکوور آیلند نیازی به ارائه نمرات GRE و GMAT ندارد. همین طور در ونکوور آیلند، برای دانشجویان ایرانی مدرک تحصیلات دوره دوم و مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی هنگام اپلای قابل پذیرش است.

درباره دانشگاه ونکوور آیلند

 • دانشگاه ونکوور آیلند در کجا قرار دارد؟

ونکوور آیلند در شهر کوچک نانایمو در منطقه ونکوور ایالت بریتیش کلمبیا قرار دارد. شهر نانایمو جمعیت اندکی و دارد. ماهیت این شهر، تجاری و بندری است. این شهر برای مردم بریتیش کلمبیا از نظر تاریخی اهمیت زیادی دارد و دانشگاه ونکوور آیلند تنها دانشگاه نانایمو است.

 • رنکینگ دانشگاه ونکوور آیلند

رنک ونکوور آیلند میان دانشگاه های برتر در سطح جهانی بین 1000 تا 1200 و در کانادا 26 است. این دانشگاه به دلیل ماهیت منطقه‌ای که در آن قرار دارد حائز اهمیت است و مورد توجه دولت بریتیش کلمبیا قرار دارد.

 • امکانات دانشگاه ونکوور آیلند

این دانشگاه در هر سه پردیس خود، امکاناتی از قبیل کتابخانه، باشگاه‌های ورزشی، فروشگاه، خوابگاه و پارکینگ دارد. استفاده از برخی از این امکانات مانند کتابخانه و سالن مطالعه برای دانشجویان رایگان است و برخی دیگر مانند پارکینگ ممکن است شامل هزینه اضافی شود.

شهریه دانشگاه ونکوور آیلند

شرایط تحصیل یک دانشجوی بین الملل که از آنها با عنوان دانشجویان ESL نیز یاد می‌شود از هر نظر با دانشجویان داخلی کانادا متفاوت است. دوره‌های تحصیلی دانشگاه‌های کانادا به سمستر تقسیم بندی می شوند و هر سمستر چهار ماه است. طول دوره تحصیلی نیز برای تمامی دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد، به قسمت‌های LF1، LF2، LF3، UP4 و UP5 تقسیم می‌شود. اولین قسمت، یعنی LF1، 5 سمستر است و هزینه دوره LF1 نیز برای دانشجویان کارشناسی، 2900 دلار و برای دانشجویان کارشناسی ارشد، 3500 دلار است. در صورتی که مجوز کار همزمان با تحصیل دریافت کنید می توانید 20 ساعت در هفته کار دانشجویی بیرون از کمپ داشته باشید. در داخل کمپ ها و پردیس های دانشگاه نیز مشاغل مختلفی برای دانشجویان بین المللی قابل دسترسی است.

پردیس‌های دانشگاه ونکوور آیلند

سه پردیس اصلی دانشگاه در امتداد خط ساحلی کانادا قرار دارند و چشم اندازهای فوق العاده ای دارند. علاوه بر این سه پردیس، ونکور آیلند دارای یک سایت فرعی نیز می‌باشد. در این قسمت به معرفی پردیس‌ها و سایت فرعی می‌پردازیم.

 • پردیس نانیمو

وسعت این پردیس به اضافه مناظر اطراف نزدیک 92 هکتار است. چشم انداز اصلی پردیس، اقیانوس است و فاصله کمی با مرکز شهر نانیمو دارد.

 • پردیس کویچان

این پردیس، جدیدترین کمپ دانشگاه است. کویچان، طیف گسترده ای از برنامه ها و خدمات دانشجویی را در یک مرکز زیبا و مدرن دارای گواهی طلای LEED و در فاصله چند دقیقه با ماشین، در مرکز تجارت Cowichan ارائه می دهد. پردیس کویچان در قلب دانکن، در قلمرو سنتی قبایل کوویچان، چند قدمی رستوران‌ها، مراکز خرید و خدمات قرار دارد.

 • پردیس رودخانه پاول

این پردیس در میان مناطق و مناظر وحشی بکر قرار دارد.

 • مرکز پارکسویل-کوالیکوم

برنامه‌های تحصیلی و آمادگی شغلی متعددی در این پردیس ارائه می شود. این مرکز تنها 30 دقیقه با ماشین از پردیس اصلی VIU در Nanaimo فاصله دارد و مرکز مرکز استراحتگاه Oceanside است.

اخذ پذیرش از دانشگاه ونکوور آیلند

ددلاین دانشگاه: تاریخ آغاز پذیرش و ثبت درخواست ونکوور آیلند برای دوره پاییز یا فال، 15 آگوست است. این تاریخ برای بیشتر رشته‌های تحصیلی این دانشگاه در نظر گرفته می‌شود. برخی از رشته‌ها مانند رشته های زیر مجموعه آموزش، ددلاین متفاوتی در ماه جولای دارند. مدت زمان رسیدگی به درخواست بین 2 تا 8 هفته طول می کشد. این مدت برای دوره کارشناسی ارشد و دکترا بیشتر است.

نمره زبان: برای اخذ پذیرش دانشگاه بایستی به زبان انگلیسی مسلط باشید. حداقل نمرات زبان انگلیسی برای دانشجویان کارشناسی در آزمون تافل،88 و در آزمون آیلتس، 6.5 است. این نمرات برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دکترا متفاوت هستند و این دانشجویان بایستی در آزمون تافل، نمره 93 و در آزمون آیلتس نمره 7 را کسب کنند. آزمون‌های دیگری مانند آزمون پیرسون و آزمون CAEL نیز مورد پذیرش دانشگاه هستند که در صورت دسترسی می‌توانید آنها را نیز انتخاب کنید. همین طور IRCC ممکن است از دانشجویان بین المللی بخواهد که مدرکی دال بر مهارت زبان انگلیسی با استفاده از یک آزمون حضوری سنتی هنگام درخواست برای Study Permit ارائه دهند.

هزینه اپلای: هزینه پردازش درخواست غیرقابل استرداد 150 دلار کانادا است که می توانید از طریق ویزا، مسترکارت و امریکن اکسپرس پرداخت کنید. چک، حواله و انتقال الکترونیکی نیز پذیرفته می شوند. اگر پرداخت به درستی انجام شده باشد، یک ایمیل تأیید دریافت خواهید کرد.

مدارک مورد نیاز: کلیه مدارک باید توسط مترجم معتبر ترجمه شده و یا در صورتی که به زبانی غیر از انگلیسی باشد، به تایید محضری برسد. این مدارک عبارتند از رونوشت‌های رسمی، ترجمه مدارک هویتی و تحصیلی به انگلیسی، کپی پاسپورت، اثبات تسلط به زبان انگلیسی و مدارک مبتنی بر تمکن مالی.

شرایط زندگی

زندگی دانشجویی

 • نشریه ای تحت عنوان "portal" توسط دانشجویان این دانشگاه از سال 1991 به چاپ می رسد.
 • انجمن دانشجویی این دانشگاه مشارکت ویژه ای در فعالیت های مناسبتی و همچنین فوق برنامه ای دارد.
 • باشگاه ها و انجمن های نوینی مانند برنامه های سلامتی، مراقبت های دندانپزشکی و ... در این دانشگاه به صورت فعالانه ای مشغول به کار هستند.
 • این دانشگاه برنامه ای جذابی مانند کوه نوردی، صخره نوردی، قایقرانی و هاکی  را به عنوان برنامه های تفریحی برای دانشجویان برگذار می کند.

دانشجویان بین المللی

تعداد دانشجویان بین المللی این دانشگاه بالغ بر 2000 نفر است که از 85 کشور مختلف گرد هم آمده اند.

جزئیات خانه و خانه داری

دانشگاه ونکوور ایلند خدمات رفاهی و سکونتی ویژه ای برای تمامی دانشجویان، چه کسانی که در خوابگاه ها زندگی می کنند و چه در فضاهای خارج از خوابگاه ها، در نظر دارد:

 • ساختمان ها و اتاق های خوابگاهی این دانشگاه مجهز و کامل هستند. امکاناتی مانند اینترنت، تلویزیون، خدمات نظافتی و ... برای دانشجویان مهیا گردیده است.
 • در وبسایت رسمی دانشگاه، لیست قابل قبولی از آپارتمان های اطراف دانشگاه را می توان پیدا کرد که دانشگاه آنها را برای دانشجویانی که می خواهند در فضای بیرون از دانشگاه و خوابگاه زندگی کنند به عنوان پیشنهاد بهینه، ارائه داده است.
 • دانشگاه داشتن محیطی ارام و قابل زندگی را برای دانشجویان تضمین می کند.

جاذبه های کلیدی

 • دانشگاه ونکوور ایلند دارای جذابیت های خاص خود است که باعث شده دانشجویانی از اقصی نقاط دنیا برای ادامه تحصیل به آن مراجع کنند.
 • محوطه دانشگاهی بسیار زیبا و باشکوه است و دانشجویان می توانند در کنار چشم اندازی شگفت انگیز از دریا اوقات خود را سپری کنند.
 • وضعیت کاریابی فارغ التحصیلان و دانشجویان این دانشگاه در حد خوبی قرار دارد و فارغ التحصیلان پس از اتمام تحصیلات خود می توانند دوران کاری خوبی داشته باشند.
 • این دانشگاه یکی از دانشگاه های برتر ونکوور به حساب می آید و دانشگاه مناسبی برای کسانی که می خواهند در رشته هایی مانند هنر، علوم، بیو لوژِی و همچنین 166 برنامه درسی ارائه شده دیگر ادامه تحصیل داشته باشند، است.

 

رشته‌های دانشگاه

رشته‌هایی که توسط دانشگاه دانشگاه ونکوور آیلند ارائه می‌شود

شما می‌توانید تعدادی از رشته‌های ارائه شده توسط این دانشگاه را در این قسمت مشاهده کنید.

شرایط پذیرش

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه

مدرک MBA
نمره IELTS : 7.0
نمره TOEFL : 93.0
نمره PTE : 65.0
مدرک MS
نمره TOEFL : 93.0
نمره IELTS : 7.0
نمره PTE : 65.0
مدرک BE/Btech
نمره IELTS : 6.5
نمره TOEFL : 88.0
نمره PTE : 60.0
مدرک BSc
نمره TOEFL : 88.0
نمره IELTS : 6.5
نمره PTE : 60.0
مدرک Other Courses
نمره PTE : 60.0
نمره IELTS : 6.5
نمره TOEFL : 88.0
مدرک BBA
نمره TOEFL : 80.0
نمره PTE : 60.0
نمره IELTS : 6.5
مدرک MIM
نمره TOEFL : 93.0
نمره IELTS : 7.0
نمره PTE : 65.0
condition img
headphone and stuff
twenty four hour
رزرو مشاوره

مهاجرت موفق با یک مشاوره خوب شروع میشه

مشاوران اسکورایز به طور مداوم در جلسات آموزشی شرکت می‌کنند تا همواره اطلاعات خود را به‌روز نگه‌­دارند. به دلیل محدودیت تعداد مشاوره در روز، برای رزرو زمان مدنظر خود، همین حالا اقدام کنید.