house building
سال تأسیس دانشگاه
1967
user pen
میانگین تعداد دانشجویان خارجی
5583
donate
هزینه سالانه خوراک و مسکن دانشجویی
9,547.848 ( USD )
money bill wave
اپلیکیشن فی دانشگاه
110.0 ( USD )
دانشگاه شما

تحصیل در دانشگاه اتاوا University of Ottawa بیشتر بشناسید

بیشتر با دانشگاه تحصیل در دانشگاه اتاوا University of Ottawa آشنا شو
ویژگی های دانشگاه

تحصیلات عالی، یکی از بزرگ‌ترین آرزوهای هر فردی در زندگی است. داشتن تحصیلات عالی به ایجاد دیدگاه شخصی، کمک بسیار زیادی می‌کند. برای رسیدن به این هدف بزرگ بایستی انتخاب‌های درستی داشته‌ باشید. انتخاب رشته تحصیلی و بعد از آن، انتخاب دانشگاه محل تحصیل، یکی از این انتخاب‌ها است. این که در چه دانشگاهی تحصیل و مدرک تحصیلی خود را ازکدام موسسه دریافت کرده باشید، تاثیر بسیار زیادی بر آینده شغلی و زندگی شما خواهد داشت.

شناخت دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی مختلف، به شما کمک می‌کند تا انتخاب درستی داشته باشید. یکی از دانشگاه‌های منحصر به فرد دنیا، یعنی دانشگاه اتاوا (University of Ottawa) در کانادا قرار دارد. این دانشگاه، پوینت‌های مثبت بسیار زیادی برای دانشجویان بین المللی در نظر می‌گیرد. هر ساله ارقام بالایی از بودجه این دانشگاه به ایجاد رفاه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی، به خصوص دانشجویان آسیایی و آفریقایی اختصاص پیدا می‌کند.

دانشگاه اتاوا کجاست؟

این دانشگاه در شهر اتاوا قرار دارد. شهر اتاوا یکی از بزرگ‌ترین شهرهای کانادا، در ایالت انتاریو است. این شهر پایتخت کانادا است و همین نکته، امتیاز بزرگی برای تمامی دانشگاه‌هایی است که در این شهر قرار دارند. اتاوا کمتر از 60 دقیقه با ایالات متحده آمریکا فاصله دارد. نسبت به سایر شهرهای کانادا، اتاوا آب و هوای معتدل‌تری دارد. سرمای اتاوا، بر خلاف سایر شهرها، استخوان سوز نیست.

دانشگاه اتاوا در جنوب رودخانه اتاوا قرار دارد و با طی مسیر کوتاهی، می‌توان از این دانشگاه به رودخانه اتاوا رسید. با زندگی و تحصیل در اتاوا، دلتنگ فصل‌های چهارگانه نخواهید شد. می‌توانید کنار درختان بلوط رو به روی تالار تابارت (Tabaret) در پردیس اصلی دانشگاه، عکس بگیرید و برای دوستانتان ارسال کنید. فصل پاییز در پردیس اصلی دانشگاه اتاوا با برگ‌های زرد و نارنجی درختان، بسیار باشکوه و دل انگیز است.

مردم شهر اتاوا از ملل مختلفی هستند و فرهنگ‌های گوناگونی دارند. بسیاری از مهاجرین این شهر، اصالتا اهل یکی از کشورهای خاورمیانه هستند. تعداد مسلمانان اتاوا اندک است و بیشتر از نصف جمعیت شهر را مذاهب مسیحی تشکیل می‌دهند. این شهر، به دوزبانه بودن مردم خود شهرت دارد. تقریبا تمامی ساکنین شهر به دو زبان فرانسوی و انگلیسی تسلط دارند. به همین علت است که این دانشگاه، بزرگ‌ترین دانشگاه دوزبانه جهان است.

معرفی دانشگاه اتاوا

 • تاسیس دانشگاه اتاوا

دانشگاه اتاوا در قرن هجدهم میلادی و با حمایت یک فرد مذهبی تاسیس شد. این دانشگاه یک دانشگاه دولتی است و مجموع درآمد آن در سال 2021 بیش از یک میلیارد دلار بوده است.

 • پردیس‌های دانشگاه اتاوا

پردیس اتاوا در ایالت انتاریو

پردیس ویندزور در ایالت انتاریو

پردیس تورنتو در ایالت انتاریو

 • دانشکده‌ها و دپارتمان‌های دانشگاه اتاوا

 1. دانشکده حقوق با شعار :« کامن لا در زمینه حل و فصل اختلافات، حقوق محیط زیست، تجارت بین الملل، حقوق تجارت و حقوق بشر، عدالت اجتماعی، حقوق فناوری، حقوق عمومی و حقوق بومیان تخصص دارد.»
 2. دانشکده علوم بهداشت با شعار :« جایی که سلامتی اهمیت دارد.»
 3. دانشکده مهندسی با شعار :« آموزش مهندسی در طول نسل ها.»
 4. دانشکده تعلیم و تربیت با شعار :« یک دانشکده با رتبه برتر و برنامه های پیشرو.»
 5. دانشکده هنر با شعار :« ایده های ما جهان را متحول می کند.»
 6. دانشکده پزشکی با شعار :« ما به عنوان اولین و بزرگترین دانشکده پزشکی دوزبانه در کانادا، آموزش رقابتی را در یک محیط یادگیری پویا ارائه می دهیم.»
  • اساتید دانشگاه اتاوا

پروفسور ژاک فرومون

وی ریاست دانشگاه اتاوا را بر عهده دارد و سوابق اجرایی حقوقی مختلفی، مثل ریاست کمیسیون حقوق بشر و حقوق جوانان ایالت کبک و ریاست دانشکده حقوق دانشگاه مونترال را در کارنامه خود دارد.

دکتر مسعود خزابی

دکتر خزابی، فارغ التحصیل از دانشگاه اتاوا با دکترای تخصصی در رشته اقتصاد است. وی به عنوان استاد پاره وقت با دانشگاه اتاوا (از سال 2010) و به عنوان یک اقتصاددان ارشد با دولت کانادا (از سال 2005) کار می کند. دکتر خزابی نقش‌های زیادی در سازمان‌های مختلف از جمله عضو هیئت تحریریه مجله Canadian Economic Review، مجله تجارت و اقتصاد اروپای شرقی، مجله تحقیقات مدیریت بازرگانی و مجله علوم اقتصادی داشته است. مجموعه تحقیقاتی ایشان شامل کارهای نظری، تجربی و سیاست عمومی است که عمدتاً در زمینه‌های اقتصاد کار، اقتصاد سلامت، سازمان‌دهی صنعتی و اقتصاد حمل‌ونقل است.

پروفسور لوئیز بلانگر هاردی

پروفسور هاردی متخصص حقوق پزشکی و نویسنده کتاب‌های حقوقی در این دانشگاه است. وی همچنین وکیل شکایات کیفری در شهر اتاوا است.

 • دانشجویان دانشگاه اتاوا

ملیت دانشجویان دانشگاه اتاوا بسیار متنوع است. بیشتری دانشجویان بین المللی این دانشگاه در مرتبه اول، اهالی خاورمیانه و سپس چینی‌ها هستند. چند تن از اساتید برجسته دانشگاه اتاوا نیز چینی هستند. اکثر فارغ التحصیلان دانشگاه اتاوا هم اکنون جزء چهره‌های شاخص حوزه‌های پژوهشی هستند. فضای این دانشگاه بسیار رقابتی است و به همین دلیل، می‌توان رشد و موفقیت دانشجویان را مشاهده کرد.

رشته‌های تحصیلی دانشگاه اتاوا

دانشگاه اتاوا تمامی رشته‌های تحصیلی را ارائه می‌کند. نکته مهم در این زمینه، این است که بزرگ‌ترین دانشکده حقوق سراسر کانادا، در این دانشگاه مشغول فعالیت است. این بهترین فرصت برای دانشجویان رشته‌های علوم انسانی و به خصوص رشته حقوق، در ایران و سایر کشورهای فارسی زبان، مثل افغانستان است.

گفتنی است تمام رشته‌های تحصیلی این دانشگاه دارای زیرمجموعه‌های متعدد هستند. برای مثال رشته هنر در مقطع کارشناسی زیرشاخه‌هایی مثل جغرافیا و تاریخ دارد. هنگام جستجوی پروگرم موردنظر، باید به زیرشاخه‌ها نیز دقت کرد.

هزینه تحصیل در دانشگاه اتاوا

شهریه های دانشگاه اتاوا، برای تمامی رشته‌های تحصیلی برقرار هستند و با دلار کانادا محاسبه می‌شوند. شهریه‌ها با توجه به وضعیت دانشجو (تمام یا نیمه وقت)، مقطع تحصیل (لیسانس یا فوق لیسانس)، رشته تحصیلی و وضعیت قانونی و اقامت دانشجو در کانادا متفاوت هستند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید میزان شهریه برای دانشجویانی که شهروند انتاریو هستند، با دانشجویان دیگر ایالت‌ها نیز متفاوت است.

شهریه دانشجویان دکترا که تحصیلات خود را قبل از می 2023 آغاز کرده اند و بورسیه بین المللی دکترا را دریافت کرده اند، معادل شهریه دانشجویان کانادایی مقیم خارج از انتاریو برای حداکثر دوره زمانی، یعنی پنج سال است. همین‌طور شهریه دانشجویان دکترا که تحصیلات خود را در uOttawa قبل از سپتامبر 2021 شروع و معافیت تحصیلی متفاوتی دریافت کرده باشند، معادل شهریه دانشجویان کانادایی خواهد بود که در خارج از انتاریو اقامت دارند.

هزینه زندگی در کانادا بسته به استان و منطقه متفاوت است و حتی می تواند از شهری به شهر دیگر در همان منطقه کاملاً متفاوت باشد. هنگام بودجه بندی برای تحصیلات دانشگاهی، هزینه مسکن (هزینه اجاره یا اقامت)، کتاب های درسی، طرح تلفن همراه، دسترسی به اینترنت، غذا، پوشاک و موارد دیگر را در نظر بگیرید.

اپلای تحصیلی کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا

نحوه اپلای برای دانشگاه اتاوا

در قدم اول باید ددلاین و تاریخ پذیرش دانشگاه را بدانید. در سال 2023، آخرین مهلت پذیرش برای دانشجویان بین المللی متقاضی پذیرش در مقطع کارشناسی 1 آوریل برای ترم های پاییز و 15 اکتبر برای ترم های زمستانی است. مهلت های پذیرش فارغ التحصیلان در رشته‌های تحصیلی مختلف، متفاوت است. در قدم‌های بعدی با دریافت راهنمایی و مشاوره از کارشناسان خبره‌ای که سابقه اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه اتاوا را داشته‌اند، بایستی به آماده سازی سوابق تحصیلی و پژوهشی خود بپردازید.

برای مثال، یکی از الزامات تحصیل در این دانشگاه، اخذ حداقل نمره درخواستی دانشگاه در آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی است. دوتا از آزمون‌های معتبر که مورد پذیرش دانشگاه اتاوا هستند، آزمون تافل با کسب حداقل نمره 60 کتبی و 250 کامپیوتر بیس و آزمون آیلتس با حداقل نمره 7 هستند. البته همان طور که در طول مقاله بیان شد، با توجه به دوزبانه بودن شهر اتاوا و دانشگاه اتاوا بهتر است به فکر آموختن زبان فرانسوی نیز باشید، هرچند که برای تحصیل در دانشگاه، فراگیری زبان فرانسوی الزامی نیست.

شرایط زندگی

در ارتباط با زندگی دانشجویی دانشجویان دانشگاه اوتاوا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فیستیوال های متنوعی از جمله فستیوال های غذا و ... در همه ی فصول سال در این دانشگاه برگذار می گردد.
 • دانشگاه اوتاوا تعداد بسیار زیادی باشگاه و انجمن دانشجویی فعال دارد که دانشجویان می توانند قسمتی و عضوی از آنها باشند.
 • برنامه های فوق العاده ای مانند کنسرت ها و اجراهای متنوع در داخل دانشگاه برگذار می گردد.
 • تئاترهای دانشجویی و فیلم و سینما در این دانشگاه توسط تشکل های دذانشجویی اداره و برگزار می شود.
 • دانشجویان همچنین می توانند عضوی از یک تیم ورزشی و یا هر فعالیت تمرینی دیگری را انجام دهند و در مسابقات درون دانشگاهی شرکت کنند.

دانشجویان بین المللی

دانشگاه اوتاوا به دو زبان مجهز است که هم در آموزش دانشجویان و هم در پذیرش آنها از این دو زبان استفاده می شود. در نتیجه در این دانشگاه علاوه بر دانشجویان بین المللی که مهارت زبان انگلیسی را کسب کرده اند به کرات دانشجویان فرانسوی زبان را می توان مشاهده کرد. دانشجویان بین المللی نمایندگانی از 50 کشور مختلف هستند که در این دانشگاه گرد هم آمده اند.

رشته‌های دانشگاه

رشته‌هایی که توسط دانشگاه تحصیل در دانشگاه اتاوا University of Ottawa ارائه می‌شود

شما می‌توانید تعدادی از رشته‌های ارائه شده توسط این دانشگاه را در این قسمت مشاهده کنید.

رشته‌های موجود در دانشگاه

شرایط پذیرش

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه

مدرک MBA
نمره GRE : 310.0
نمره IELTS : قابل قبول
نمره GMAT : قابل قبول
مدرک MS
نمره IELTS : 6.5
نمره TOEFL : 88.0
مدرک BE/Btech
نمره TOEFL : 86.0
نمره PTE : 60.0
نمره IELTS : 6.5
مدرک Other Courses
نمره GRE : 310.0
نمره IELTS : 6.5
نمره TOEFL : 79.0
مدرک BBA
نمره IELTS : 6.5
نمره PTE : 60.0
نمره TOEFL : 86.0
مدرک MIM
نمره IELTS : قابل قبول
نمره GRE : 310.0
نمره TOEFL : 100.0
مدرک MEM
نمره IELTS : 6.5
نمره TOEFL : 79.0
مدرک MEng
نمره TOEFL : 79.0
نمره IELTS : 6.5
مدرک MFA
نمره IELTS : 6.5
نمره TOEFL : 92.0
condition img
مشاهیر دانشگاه

افتخارات و مشاهیر برجسته دانشگاه تحصیل در دانشگاه اتاوا University of Ottawa

رتبه‌بندی دانشگاه تحصیل در دانشگاه اتاوا University of Ottawa

rank ranking name publisher name
281 World University Ranking QS
256 Engineering and Technology Ranking QS
141 University Ranking Times Higher Education (THE)
198 Best Global Universities Rankings U.S. News & World Report
551 Business & Management Studies QS
251 Universities Rankings Shanghai Ranking (ARWU)
276 Computer Ranking Times Higher Education (THE)
501 Business and Economics Ranking Times Higher Education (THE)
501 Engineering and Technology Ranking Times Higher Education (THE)
headphone and stuff
twenty four hour
رزرو مشاوره

مهاجرت موفق با یک مشاوره خوب شروع میشه

مشاوران اسکورایز به طور مداوم در جلسات آموزشی شرکت می‌کنند تا همواره اطلاعات خود را به‌روز نگه‌­دارند. به دلیل محدودیت تعداد مشاوره در روز، برای رزرو زمان مدنظر خود، همین حالا اقدام کنید.