house building
سال تأسیس دانشگاه
1878
user pen
میانگین تعداد دانشجویان خارجی
10000
donate
هزینه سالانه خوراک و مسکن دانشجویی
2,784.789 ( USD )
money bill wave
اپلیکیشن فی دانشگاه
0.0 ( USD )
دانشگاه شما

تحصیل در دانشگاه مونترال بیشتر بشناسید

بیشتر با دانشگاه تحصیل در دانشگاه مونترال آشنا شو
ویژگی های دانشگاه

این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های دولتی و فرانسوی زبان در کانادا است که از طریق جذب دانشجویان خارجی تلاش زیادی در راستای ایجاد فرهنگ بین المللی در داخل دانشگاه بزرگ مونترال و استان کبک می‌کند. همین‌طور با اعطای کمک هزینه‌های تحصیلی مختلف در رشته‌های گوناگون از تمامی دانشجویان بدون تبعیض حمایت می‌کند.

دانشگاه مونترال یک دانشگاه 135 ساله است که در سال 1878 میلادی با سه دانشکده حقوق، الهیات و پزشکی شروع به کار کرد. در سال‌های بعد، چندین دانشکده دیگر به این دانشگاه اضافه شدند. سرانجام در سال 1943، دانشگاه محل قبلی خود یعنی کوارتیر لاتین را ترک و به مونت رویال، یعنی شهر فعلی دانشگاه نقل مکان کرد. آزادی بیان، برابری و شمول و حضور فعال دانشجویان در جامعه، شعارهای اصلی دانشگاه هستند.

هرساله دانشجویان زیادی به امید اخذ پذیرش از این دانشگاه اقدام به اپلای می‌کنند. در حال حاضر تعداد کل دانشجویان این دانشگاه بالغ بر 66 هزار نفر است. دانشگاه مونترال دارای 10000 دانشجوی خارجی است که طبق رتبه بندی آموزش عالی تایمز، سومین دانشگاه بین المللی کانادا است. 5500 مقیم دائم کانادا نیز هر ساله در UdeM شرکت می کنند. در سال 2022، 27 درصد از کل دانشجویان این دانشگاه برای تحصیلات تکمیلی ثبت نام کردند که یکی از بالاترین آمار در این زمینه در کشور کانادا است.

درباره دانشگاه مونترال

 • دانشگاه مونترال در کجا قرار دارد؟

ایالت کبک کانادا در شهر مونت رئال یا مونت رویال خود این دانشگاه را جای داده است. دیگر دانشگاه‌هایی که در این شهر و در همسایگی دانشگاه مونترال واقع شده‌اند، دانشگاه‌های مک گیل و کنکوردیا هستند. فضای شهر مونترال به دلیل وجود این سه دانشگاه مهم، بسیار آکادمیک و دانشجویی است. به همین دلیل خدمات تسهیلات مختلفی از جمله حمل و نقل رایگان، اقامتگاه و خوابگاه ارزان قیمت و انواع تفریحات و سرگرمی برای دانشجویان مونترال ایجاد شده است. این دانشگاه به دلیل تعداد بالای دانشجویان و تنوع رشته‌های تحصیلی دارای پردیس‌ها و سایت‌های متعددی در شهر مونترال و دیگر شهرهای کانادا است.

 • جایگاه علمی و افتخارات دانشگاه مونترال

این دانشگاه رتبه اول در مونترال، رتبه چهارم در کانادا و رتبه صد و یازدهم در جهان را داراست. همین‌طور 145 کرسی تحقیقاتی در کانادا متعلق به این دانشگاه است. 2300 پروفسور و محقق در دانشگاه مشغول به کار هستند. کتابخانه‌های دانشگاه مونترال در پردیس‌های مختلف، 3 میلیون جلد کتاب مختلف را در خود جای داده اند.

 • سیستم آموزشی دانشگاه

تحصیلات دانشگاه مونترال به سه دوره تحصیلی تقسیم می شود. سیکل اول پس از سه یا چهار سال تحصیل تمام وقت بسته به رشته تحصیلی به مدرک لیسانس منتهی می شود. مدرک لیسانس به دانشجو اجازه ورود به بازار کار یا ادامه تحصیلات تکمیلی را می دهد. برنامه های گواهی یک ساله نیز در مقطع کارشناسی ارائه می شود. اخذ سه گواهینامه در صورت رعایت چند شرط می تواند منجر به اخذ مدرک لیسانس شود. سیکل دوم پس از دو سال تحصیل تمام وقت و نگارش پایان نامه یا اتمام دوره کارآموزی منجر به اخذ مدرک کارشناسی ارشد می شود. برنامه‌های یک ساله منتهی به دیپلم تخصصی فارغ التحصیل یا گواهی فارغ التحصیلی را نیز می توان در سیکل دوم گذراند. چرخه سوم به ویژه برای یافتن شغل در تحقیق آماده می شود. دانشجویان پس از حدود سه سال تحصیل تمام وقت و نوشتن پایان نامه می توانند مدرک دکترا بگیرند و در نهایت، امکان تحصیلا پسادکتری نیز در این دانشگاه وجود دارد.

پردیس‌ها و سایت‌های اصلی دانشگاه مونترال

 • پردیس مونترال

این پردیس دارای 40 ساختمان است و 60 هکتار وسعت دارد. دسترسی به این پردیس از طریق سه متروی Édouard-Montpetit، Université de Montréal و Côte-des-Neiges ممکن است. پردیس مونترال، اصلی‌ترین پردیس دانشگاه است که مهم‌ترین رشته‌های تحصیلی را نیز ارائه می‌کند.

 • سایت بروسارد

سایت بروسارد دارای آزمایشگاه ها، فضاهای خلاقانه، دو آگورا و یک سالن است که در 3500 متر مربع در دو طبقه گسترده شده است. سایت منطقه ای Brossard درهای دانشگاه مونترال را به روی ساکنان ساحل جنوبی و Montérégie باز می کند. این پردیس کوچک تنها چند دقیقه از مرکز شهر مونترال در REM و دو قدمی یک پارک منطقه‌ای، در میان محله‌ای پرجنب‌وجوش قرار دارد.

 • پردیس لاوال

پردیس لاوال در شهر لاوال ایالت کبک، برخی از رشته‌های تحصیلی را با مشارکت پردیس مونترال و برخی دیگر از رشته‌های تحصیلی را نیز به تنهایی ارائه می‌کند. همین‌طور برای انتخاب رشته‌های تحصیلی در این پردیس بایستی به مقطع تحصیلی توجه کرد. این پردیس در سال 2011 تأسیس شد و دارای 23 کلاس درسی است.

 • پردیس سنت هیسینت

این پردیس به صورت اختصاصی به دوره‌های دامپزشکی می‌پردازد و در این زمینه بیش از 900 برنامه قابل دسترسی دارد. پردیس سنت هیسینت تنها پردیس دامپزشکی در سراسر آمریکای شمالی است.

 • سایت موریس

این پردیس که در Trois-Rivières واقع شده است، به رشته‌های پزشکی اختصاص دارد.

 • پردیس MIL

پردیس میل دارای چندین مجتمع در محله‌های مختلف شهر مونترال است. اولین مجتمع این پردیس در زمینه‌های علوم وهنر، رشته‌های تحصیلی شیمی، فیزیک، جغرافیا و علوم زیستی را ارائه می‌کند. دانشگاه مونترال در نظر دارد طی سال‌های آینده، بخش های ریاضی و آمار و علوم کامپیوتر و تحقیقات عملیات را نیز در این پردیس جای دهد.

 • پردیس Lanaudière

رشته‌های تحصیلی مدیریتی و آموزشی در این پردیس ارائه می‌شوند.

 • اداره آموزش و پرورش منطقه ای

این سایت بر سایر پردیس‌ها و عملکرد کلی آنها نظارت می‌کند.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه مونترال

تحصیل به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی در این دانشگاه امکان پذیر است، اما رشته‌هایی که به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند در این دانشگاه معدود هستند. همین‌طور تحصیل در برخی رشته‌ها در هر دو نوع فول تایم و پارت تایم ممکن است. برای اخذ پذیرش از دانشگاه مونترال بایستی استراتژی دقیقی ایجاد کنید. در قدم اول می‌توانید رشته‌های مورد نظر خود را تا ده مورد در سایت دانشگاه انتخاب کنید و اپلیکیشن خود را بسازید. یعنی درخواست خود را ثبت کنید.

نمرات دانشجوی بین المللی برای بررسی درخواست توسط دانشگاه مونترال بسیار مهم است. متقاضیان برخی رشته‌های پزشکی بایستی آزمون TECT را پشت سر بگذارند. دانشجویان دوره کارشناسی بایستی گواهی پایان دوره متوسطه دوم خود را دریافت کرده باشند و همین‌طور دانشجویان دوره کارشناسی ارشد نیز بایستی حداقل GPA 3 را اخذ کرده باشند. ماه‌های فوریه و سپتامبر زمان آغاز پذیرش این دانشگاه‌ هستند.

کسب حداقل نمره بالای 90 در آزمون تافل و نمره بالای 7 در آزمون آیلتس از الزامات پذیرش در دانشگاه مونترال برای دانشجویان بین المللی است.

شرایط پذیرش

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه

مدرک MS
نمره IELTS : قابل قبول
نمره TOEFL : قابل قبول
مدرک BE/Btech
نمره IELTS : قابل قبول
مدرک BSc
نمره IELTS : قابل قبول
مدرک Other Courses
نمره IELTS : قابل قبول
مدرک MIM
نمره IELTS : قابل قبول
condition img

رتبه‌بندی دانشگاه تحصیل در دانشگاه مونترال

rank ranking name publisher name
137 World University Ranking QS
85 University Ranking Times Higher Education (THE)
31 Computer Ranking Times Higher Education (THE)
139 Best Global Universities Rankings U.S. News & World Report
176 Accounting & Finance QS
251 Universities Rankings Shanghai Ranking (ARWU)
238 Business and Economics Ranking Times Higher Education (THE)
headphone and stuff
twenty four hour
رزرو مشاوره

مهاجرت موفق با یک مشاوره خوب شروع میشه

مشاوران اسکورایز به طور مداوم در جلسات آموزشی شرکت می‌کنند تا همواره اطلاعات خود را به‌روز نگه‌­دارند. به دلیل محدودیت تعداد مشاوره در روز، برای رزرو زمان مدنظر خود، همین حالا اقدام کنید.