یک ساعت مشاوره بگیر و مسیر مهاجرتت رو بشناس | رزرو مشاوره

The University of Alabama

دانشگاه آلاباما

سال تاسیس

1969

میانگین تعداد دانشجویان خارجی

1219

اپلیکیشن فی

80.0 USD

هزینه سالانه خوراک و مسکن دانشجویی

11139.156 USD

درباره دانشگاه

دانشگاه آلاباما در بیرمنگام در سال ۱۹۶۹ تاسیس شده و شامل ۲۰۴۴ هیات علمی و ۱۸۵۶۸ دانشجو می باشد . این دانشگاه دولتی در بیرمنگام درایالت آمریکا از آلابامااست .  که در سال ۱۹۳۶ تاسیس شده است.

نظام سلامت UAB، یکی از بزرگترین مراکز آکادمیک پزشکی در ایالات متحده است، که در واقع با این با دانشگاه وابسته است. بیمارستان UAB حمایت مالی برنامه های رزیدنتی در تخصص های پزشکی، از جمله طب داخلی ، مغز و اعصاب، جراحی، رادیولوژی ، وبیهوشی را بر عهده دارد . بیمارستان UAB تنها مرکز ACS  مورد تایید مرکز تروما در آلاباما، است که در واقع  به عنوان  جراحان کالج آمریکایی در برنامه تروما به این دانشگاه کمک می کنند .

این دانشگاه در سال ۱۹۳۶، در پاسخ به رشد سریع  منطقه شهری بیرمنگام و نیاز جمعیت به دسترسی به آموزش و پرورش تاسیس شد  .  دانشگاه آلاباما درتاسکالوسا مرکز بیرمنگام است .

 

حقایق دانشگاه

دانشگاه آلاباما در سیزده زمینه مطالعاتی و در تمامی مقاطع تحصیلی برنامه های درسی و آموزشی متنوعی را ارائه می دهد. برنامه های درسی ارائه شده در این دانشگاه مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را شامل می شود. تنها رشته تحصیلی حمایت شده به صورت عمومی در این ایالت برنامه های درسی مربوط به رشته حقوق این دانشگاه می باشد.

رشته ها و گرایش هایی که تحصیلات تکمیلی مربوط به آنها در دانشگاه های دیگر به سختی ارائه می شود در این دانشگاه به صورت عادی و همیشگی در حال برگزاری است. برای مثال می توان به مقطع دکتری انسان شناسی در این دانشگاه اشاره داشت که در دانشگاه دیگر به ندرت ارائه می گردد. رشته هایی مانند علوم ارتباطات و اطلاعات، مهندسی مواد، موسیقی و فعالیت های اجتماعی نیز از این قبیل هستند.

دانشگاه آلاباما در رده بندی دانشگاه های ملی آمریکا در رتبه 153 قرار دارد. همچنین این دانشگاه در رتبه 129 ام در تقسیم بندی دانشگاه های با ارزش آمریکا نیز قرار دارد.

 

زندگی در دانشگاه

زندگی دانشجویی

بیش از ۱۵۰ تشکل  دانشجویی در محوطه دانشگاه UAB وجود دارد.

در سال ۲۰۰۵، مرکز تفریح ​​و سرگرمی UAB در خدمت دانشجویان، استادان و فارغ التحصیلان از UAB و همچنین جامعه بیرمنگام قرار گرفته است . که در واقع زمینی به وسعت ۱۵۰،۰۰۰ فوت مربع (۱۴۰۰۰ متر ۲) را پوشش می دهد  . شامل زمین  بسکتبال / والیبال، بدمینتون و چهارسالن  ایروبیک و  سالن بدنسازی CenterCourtt مورد استفاده برای سالن فوتسال، هاکی روی زمین و صخره نوردی  می شود . همینطور شامل استخرهای شنا، کلاس های گروهی تناسب اندام، آموزش تغذیه و غیره است  .

در این مدرسه یک برنامه فوق اجرا می شود که در طول سال دانش آموزان و کارکنان برای شرکت در جام لیگ رقابت در ورزش هایی مانند بسکتبال، بولینگ، فوتبال امریکایی ، گلف، فوتبال، سافتبال، فریزبی نهایی، و والیبال، و یا بازی در مسابقات بیلیارد،  راکت بال، تنیس، و دیگر ورزش ها آماده می شوند.

هزینه تحصیل

تحصیلات در دانشگاه آلاباما  بیرمنگام  رایگان نبوده ودریافت بورس تحصیلی از مقطع کارشناسی ارشد امکان پذیر می باشد . دانشجویان بومی شانس دریافت وام تحصیل را دارند که این وام شامل حال دانشجویان خارجی نمی شود .

دانشجویانی که با معدل عالی از دانشگاههای معتبر فارغ التحصیل شده باشند و دارای مقالات جهانی باشند و  همچنین مدرک زبان تافل ایده ال را دارا باشند می توانند شانس خود را برای دریافت بورس تحصیلی امتحان کنند .

دوره های آموزشی

تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد ، دکترا، در این دانشگاه تدریس می شود . ر شته های تحصیلی شامل  دکترای حرفه ای   اجتماعیو علوم رفتاری ، هنرهای آزاد ، کسب و کار ، آموزش و پرورش ، مهندسی، و زمینه های مرتبط با سلامت مانند پزشکی، دندانپزشکی، بینایی سنجی، پرستاری و بهداشت عمومی می شود .

 

شروع دوره ها 

تقویم دانشگاهی بر اساس سیستم ترمی  است .  که  در واقع سال تحصیلی ، از اواسط ماه اوت  شروع شده و تا اوایل ماه مه ادامه دارد . و. ترم پاییز در اوایل ماه دسامبر به پایان می رسد و ترم بهاره در اوایل ژانویه آغاز می شود. یک جلسه ۱۲ هفته، ۳۳ هفته ای “مینی ترم” در ماه می، یک جلسه نه هفته در ماه ژوئن و ژوئیه، دارد .  ترم  تابستان، که از اواسط ماه مه تا اوت به طول می انجامد، مدارس پزشکی و دندانپزشکی در ماه ژوئیه آغازمی شود  و در اواخر ماه مه / اوایل ماه ژوئن به پایان می رسد .

شهریه در دانشگاه

مقطع طول دوره شهریه به دلار آمریکا
MS 18-24ماه 29162.16
MIM 1سال 29162.16
BBA 4سال 29162.16
MBA 24ماه 30148.32
BE/Btech 4سال 29162.16

شرایط پذیرش در دانشگاه

مدرک MBA
IELTS: 6.5
GRE: 300.0
GMAT: قابل قبول
مدرک MS
GRE: 300.0
IELTS: 6.5
TOEFL: 79.0
مدرک BE/Btech
IELTS: 6.0
TOEFL: 79.0
PTE: 54.0
مدرک BBA
IELTS: 6.0
TOEFL: 79.0
PTE: 54.0
مدرک MIM
TOEFL: 79.0
IELTS: 6.5
GRE: 300.0

رنکینگ دانشگاه

QS

اسم رنک سال
World University Ranking 1076 2020
Engineering and Technology Ranking 701 2020
Business & Management Studies 476 2020
Accounting & Finance 326 2020

Shanghai Ranking (ARWU)

اسم رنک سال
Universities Rankings 801 2019

Times Higher Education (THE)

اسم رنک سال
Computer Ranking 651 2020
University Ranking 651 2020
Business and Economics Ranking 501 2020

U.S. News & World Report

اسم رنک سال
Best Business School Ranking - PG Level 50 2020
UG Business Program Rankings 43 2020
Best Global Universities Rankings 419 2020
National University Ranking 153 2020
Best Engineering School Ranking - PG Level 124 2020
UG Engineering Program Rankings 93 2020

مشاهیر دانشگاه

نام دلیل شهرت

مدارک مورد نیاز برای پذیرش

SOP برای همه برنامه‌ها لازم است
LOR برای همه برنامه‌ها لازم است
Essays لازم نیست.
Additional documents لازم است.
CV برای همه برنامه‌ها لازم است

ارتباط با دانشگاه

ایمیل
gradschool@ua.edu
آدرس سایت
http://www.uah.edu/
آدرس
The University of AlabamaTuscaloosa, AL 35487

دانشگاه های مشابه

تعداد محصولات 0
مبلغ کل: 0 تومان
اعتبار شما: