house building
سال تأسیس دانشگاه
1954
user pen
میانگین تعداد دانشجویان خارجی
2559
donate
هزینه سالانه خوراک و مسکن دانشجویی
2,519.571 ( USD )
money bill wave
اپلیکیشن فی دانشگاه
0.0 ( USD )
دانشگاه شما

تحصیل در دانشگاه شربروک university de sherbrooke بیشتر بشناسید

بیشتر با دانشگاه تحصیل در دانشگاه شربروک university de sherbrooke آشنا شو
ویژگی های دانشگاه

دانشگاه شربروک یکی از ایده آل‌ترین دانشگاه‌های کانادا برای دانشجویان بین المللی است. اگر شرایط تحصیل در این دانشگاه منحصر به فرد را دارید در اپلای برای آن تردید نکنید. این دانشگاه با موفقیت‌های پی در پی مرکز توجه دانشجویان بسیاری در داخل و خارج کانادا است. در میان دانشگاه های کانادا، شربروک از اهمیت استراتژیک بالایی در زمینه تحصیلات آکادمیک برای دولت کبک برخوردار است. در حال حاضر، بیش از 2600 دانشجوی خارجی از 104 کشور در سراسر جهان در دانشگاه شربروک تحصیل می کنند. بیش از 85 درصد از دانشجویانی که در دانشگاه ثبت نام کرده اند از خارج از شربروک هستند. 7800 کارمند در دانشگاه شربروک وجود دارد که شامل 4100 استاد، مدرس و اساتید بالینی در دانشکده پزشکی و علوم بهداشتی است.

تأسیس شربروک به اوایل سال 1990 میلادی و زمانی که یک پروفسور کانادایی مشغول تحقیق روی دارویی برای کنترل مشکلات قلبی بود، بر می‌گردد. از آن زمان جرقه‌های تأسیس دانشگاه زده شدند و در نتیجه در سال 2008 این دانشگاه با چندین دانشکده آغاز به کار کرد. بر اساس داده‌های سایت us news رنک این دانشگاه در میان برترین دانشگاه‌های جهان، 789 و در میان برترین دانشگاه‌های کانادا، 24 است. همچنین در زمینه ارائه برخی رشته‌ها مانند علوم اعصاب و رفتار، شیمی و مهندسی در سطح جهانی رتبه ای بین 300 تا 500 را داراست. مهاجرت به کانادا از طریق اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه شربروک، یکی از بهترین شیوه‌ها است.

تخمین بودجه رسمی دانشگاه شربروک برای دانشجویان بین المللی

بیمه درمانی 324 دلار کانادا
مسکن (اجاره، برق، گرمایش) 2000 دلار کانادا
کتاب و وسایل مدرسه 400 دلار کانادا
مواد غذایی و بهداشتی 2000 دلار کانادا
تلفن، اینترنت، کابل (تلویزیون) 500 دلار کانادا
هزینه های شخصی (پوشاک، سرگرمی ها و غیره) 500 دلار کانادا
متفرقه (غیر قابل پیش بینی) 200 دلار کانادا
حمل و نقل شهری رایگان با کارت دانشجویی
حمل و نقل بین شهری بدون کارت دانشجویی 120 دلار کانادا

دانشگاه شربروک در کجا قرار دارد؟

این دانشگاه در منطقه شربروک در ایالت کبک قرار دارد. کبک دومین شهر بزرگ فرانسوی زبان در جهان است. دیگر همسایه‌های اکادمیک دانشگاه شربروک در کبک، دانشگاه لاوال و کالج بارت هستند. دانشگاه شربروک دارای سه پردیس است. اولین پردیس که پردیس اصلی دانشگاه است، شامل اکثر دانشکده ها و مراکز، مدیریت موسسه و خدمات پشتیبانی است. پردیس دوم که به پردیس سلامت شهرت دارد دانشکده‌های پزشکی و علوم بهداشتی و همین طور تحقیقات زیست پزشکی را در خود جای داده است. پردیس سوم یعنی Longueuil در Montérégie تمام مواد و پشتیبانی لجستیکی مورد نیاز برای صدها برنامه ارائه شده را ارائه می دهد.

پردیس اصلی دانشگاه در شربروک برای دانشجویان بین المللی امکانات خوابگاهی فراهم می‌کند. رزرو این اقامتگاه‌های دانشجویی فقط با مدت 8 ماه و پرداخت 370 دلار کانادا به عنوان یک مبلغ اولیه امکان پذیر است. همین‌طور رزرو اتاق به صلاحدید مدیریت خوابگاه است و دانشجوی بین المللی در این زمینه اختیاری ندارد. این امر به دلیل ازدیاد دانشجویان بین المللی و محدودیت پردیس شربروک است.

دانشکده‌های دانشگاه شربروک برای دانشجویان بین المللی

  • دانشکده مدیریت
  • دانشکده حقوق
  • دانشکده تعلیم و تربیت
  • دانشکده مهندسی
  • دانشکده ادبیات و علوم انسانی
  • دانشکده علوم
  • دانشکده سینتیک انسانی
  • مرکز دانشگاهی آموزش محیط زیست و توسعه پایدار

تاریخ‌های مهم دانشگاه شربروک برای اپلای

مهلت دریافت درخواست ها:
31 مارس 2023 در پاییز 2023 و یا زمستان 2024
تقویم عمومی تحصیلی:
فصل پاییز: شروع در هفته آخر آگوست و پایان در هفته سوم دسامبر
فصل زمستان: شروع در هفته اول ژانویه و پایان در هفته سوم آوریل
فصل تابستان: شروع در هفته آخر آوریل و پایان در هفته سوم آگوست

نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه شربروک

در حال حاضر این دانشگاه برای دانشجویان اوکراینی تسهیلات ویژه‌ای فراهم کرده است و به غیر از این دانشجویان، سایر دانشجویان بین المللی بایستی مراحل تعیین شده سابق را برای اخذ پذیرش از دانشگاه شربروک پشت سر بگذارند. هر فردی که مایل به مهاجرت تحصیلی به کانادا است باید هنگام ورود به کانادا مدارک خاصی را به افسر مهاجرت ارائه دهد. اگر برای تحصیل بیش از یک اقدام می کنید یا اگر در یک برنامه دو مدرک (شامل اقامت 4 ماهه) پذیرفته شده اید، باید گواهی پذیرش کبک CAQ صادر شده توسط دولت کبک و مجوز تحصیل از دولت کانادا را ارائه کنید. بعد از مشخص کردن برنامه تحصیلی خود، می‌توانید در سایت دانشگاه پروفایل ایجاد کنید و درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید. اگر دانشجوی دوره تحصیلات تکمیلی باشید ممکن است به ارائه توصیه نامه و پیدا کردن سوپروایزر نیاز داشته باشید. این موارد به رشته تحصیلی شما نیز بستگی دارند.

شرایط زبان آموزش در دانشگاه شربروک

تحصیل در دانشگاه شربروک فقط به زبان فرانسوی امکان‌پذیر است. برای دانشجویان بین المللی که زبان فرانسوی را بلد نیستند دوره هایی در دانشگاه ارائه می شود تا بتوانند به خوبی به زبان فرانسوی مسلط شوند. البته این دوره ها با تمرکز بر آموزش زبان فرانسوی برای تسهیل در جوامع فرانسوی زبان ارائه می شوند و تنها تحصیلات دانشگاهی را مد نظر ندارند. دوره های آموزش زبان فرانسوی دانشگاه شربروک طی 15 هفته و با 12 واحد درسی در فصل‌های پاییز و زمستان برگزار می‌شوند. اگر قصد فراگیری فرانسوی در این دوره ها را دارید باید نهایتاً در تاریخ 31 مارس برای فصل پاییز و 15 سپتامبر برای فصل زمستان درخواست خود را ارسال کنید. مدرک B2 زبان فرانسه برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد و مدرک C2 فرانسوی برای دانشجویان مقطع دکترا الزامی است. البته دانشجویان دوره دکترا می‌توانند حین تحصیل یا پژوهش با تأیید استاد راهنمای خود، دوره‌های زبان فرانسوی را طی کنند.

رشته‌های دانشگاه

رشته‌هایی که توسط دانشگاه تحصیل در دانشگاه شربروک university de sherbrooke ارائه می‌شود

شما می‌توانید تعدادی از رشته‌های ارائه شده توسط این دانشگاه را در این قسمت مشاهده کنید.

شرایط پذیرش

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه

مدرک MBA
نمره IELTS : قابل قبول
مدرک MS
نمره IELTS : قابل قبول
مدرک BE/Btech
نمره IELTS : قابل قبول
مدرک BSc
نمره IELTS : قابل قبول
مدرک Other Courses
نمره IELTS : قابل قبول
مدرک BBA
نمره IELTS : قابل قبول
condition img

رتبه‌بندی دانشگاه تحصیل در دانشگاه شربروک university de sherbrooke

rank ranking name publisher name
722 Best Global Universities Rankings U.S. News & World Report
1101 Universities Rankings Shanghai Ranking (ARWU)
headphone and stuff
twenty four hour
رزرو مشاوره

مهاجرت موفق با یک مشاوره خوب شروع میشه

مشاوران اسکورایز به طور مداوم در جلسات آموزشی شرکت می‌کنند تا همواره اطلاعات خود را به‌روز نگه‌­دارند. به دلیل محدودیت تعداد مشاوره در روز، برای رزرو زمان مدنظر خود، همین حالا اقدام کنید.