house building
سال تأسیس دانشگاه
1853
user pen
میانگین تعداد دانشجویان خارجی
30000
donate
هزینه سالانه خوراک و مسکن دانشجویی
24,505.0 ( USD )
money bill wave
اپلیکیشن فی دانشگاه
100.0 ( USD )
دانشگاه شما

ملبورن بیشتر بشناسید

دانشگاه ملبورن در سال 1853 تأسیس شد و قدیمی‌ترین دانشگاه ویکتوریا و دومین دانشگاه قدیمی استرالیا است. این دانشگاه در ابتدای فعالیت خود در رشته‌های هنر، پزشکی، حقوق و موسیقی شروع کرد. دانشگاه ملبورن اغلب توسط دولت استرالیا تأمین مالی می‌شود. در سال 1857 دانشکده حقوق در پردیس پارک ویل تأسیس و به‌دنبال آن دانشکده‌های مهندسی، پزشکی، موسیقی به‌ترتیب در سال 1860، 1862 و 1895 تأسیس شدند. در سال‌های 1904 تا 1924 دانشکده‌های دندانپزشکی، کشاورزی، علوم دامپزشکی، معماری و بازرگانی اضافه شدند. این دانشگاه درحال‌حاضر یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور استرالیا بوده و در سال 2022 رتبه 37 دانشگاه‌های جهانی QS و رتبه 33 دانشگاه جهانی تایمز را کسب کرده است.

بیشتر با دانشگاه ملبورن آشنا شو
ویژگی های دانشگاه

 

دانشگاه ملبورن University of Melbourne)) یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در شهر ملبورن استرالیا است. این دانشگاه که در سال 1853 تأسیس شد، دومین دانشگاه قدیمی استرالیا و قدیمی‌ترین دانشگاه در ایالت ویکتوریا محسوب می‌شود. هنگامی‌که دانشگاه ملبورن افتتاح شد، تنها مجموعه‌ای از ساختمان‌ها در یک پارک بزرگ در حاشیه شهر با چهار استاد و 16 دانشجو بود. در حال حاضر این دانشگاه در قلب یکی از شهرهای بین‌المللی واقع است و به طور مداوم در بین دانشگاه‌های پیشرو در جهان و رتبه یک در استرالیا قرار دارد. پردیس اصلی این دانشگاه در حومه ملبورن پارک ویل با چندین پردیس دیگر در سراسر ویکتوریا واقع شده است. این دانشگاه شامل 10 دانشکده معماری، هنر تجارت و اقتصاد، مهندسی، هنرهای زیبا و موسیقی، پزشکی، دندانپزشکی و علوم بهداشتی، کشاورزی، حقوق و دامپزشکی است. 

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه ملبورن بر اساس رشته تحصیلی متفاوت بوده و دانشجویان خارجی شهریه بیشتری پرداخت می‌کنند. پرهزینه‌ترین رشته‌های این دانشگاه به دندانپزشکی، دامپزشکی و پزشکی اختصاص دارد. دانشگاه ملبورن هر سال بیش از 20000 دانشجوی خارجی جدید در سراسر دنیا پذیرش می‌کند. این دانشگاه دارای 7 پردیس در استرالیا است که 3 پردیس آن در کلانشهر ملبورن و باقی در منطقه ویکتوریا هستند. تحصیل در این دانشگاه تجربه‌ای متفاوت از زندگی در کشور استرالیا را ارائه می‌دهد. دانشگاه ملبورن دوره‌های بسیاری در زمینه‌های مختلف ارائه می‌دهد که شامل هنر، تجارت، مدیریت، موسیقی و حقوق می‌شود. دانشجویان خارجی، می‌توانند در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه ملبورن تحصیل نمایند. دوره‌های آموزشی برای افراد حرفه‌ای در دانشگاه ارائه می‌شود. این دانشگاه بیش از 100 رشته تحصیلی را در برمی‌گیرد که دانشجویان، می‌توانند براساس علاقه خود در یکی از رشته‌ها تحصیل نمایند.

 

 

شرایط زندگی

 

شرایط زندگی در شهر ملبورن استرالیا 

ملبورن یکی از مقاصد برتر برای دانشجویان خارجی است و زندگی در این شهر بسیار شگفت‌انگیز خواهد بود. کار و زندگی در ملبورن یک فرصت فوق‌العاده برای لذت‌بردن از سبک زندگی جدید به دلیل فرهنگ‌های متفاوت، امکانات بالای آموزشی، مراقبت‌های بهداشتی و زیرساخت‌های شهر است. شرایط زندگی در شهر ملبورن به عوامل مختلفی بستگی دارد و از دیدگاه افراد، می‌تواند متفاوت باشد. 

آب‌وهوا

ملبورن از نظر آب‌وهوایی به چهارفصل در یک روز معروف است. آب‌وهوای این شهر غیرقابل‌پیش‌بینی و در یک روز امکان تجربه هوای گرم و خشک، بارانی و سرد وجود دارد. در فصل تابستان دما تا 30 درجه سانتی‌گراد افزایش می‌یابد و در زمستان تا حدودی سرد می‌شود.

بازار کار 

شرایط شغلی و میزان بیکاری یکی از عوامل بسیار مهمی است که افراد قبل از مهاجرت باید به آن توجه نمایند. در شهر ملبورن نرخ بیکاری پایین و موقعیت‌های شغلی متنوعی وجود دارد و هر سال فرایند رشد مستمری مشاهده می‌شود. بر اساس آمار تعداد نیروهای کاری ملبورن در حال افزایش هستند و تا سال 2030 حدود 52600 نفر در این شهر مشغول به فعالیت خواهند بود. این انتظار می‌رود که شهر ملبورن و سایر حومه‌های آن تا چند سال آینده بیشترین تعداد مشاغل را داشته باشند. این شهر یکی از قوی‌ترین اقتصادهای کشور استرالیا است و نرخ رشد سالانه 3.1 درصد بهتر از سیدنی عمل می‌کند. 

مؤسسات آموزشی

ملبورن دارای مجموعه‌ای از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی مشهور در جهان است که به طور مداوم در بین دانشگاه‌های جهانی رتبه بالایی دارند. مهم‌ترین دانشگاه در این شهر، دانشگاه شناخته سده ملبورن است که همواره در بین مؤسسات برتر در سراسر جهان قرار می‌گیرد. این دانشگاه در بین دانشگاه‌های کشور استرالیا رتبه اول را به خود اختصاص داده و سیدنی، موناش و دیگر مؤسسات آموزشی در رتبه‌های بعدی قرار دارند. مؤسسات آموزشی در شهر ملبورن برنامه‌های مطالعاتی متنوع و فرصت‌های تحقیقاتی پیشرفته را ارائه می‌دهند و دانشجویان را با پیشینه‌ها و علایق مختلف جذب می‌کنند. 

هزینه های زندگی در شهر ملبورن

 در بین گران‌ترین شهرهای دنیا، ملبورن رتبه 59 را به خود اختصاص داده و مقصد مقرون‌به‌صرفه‌تری نسبت به سایر شهرهای جهان است. به‌طورکلی هزینه زندگی هر فرد متفاوت و به سبک زندگی افراد بستگی دارد. هزینه زندگی دانشجویان در سال چیزی حدود 24505 دلار استرالیا است. این هزینه‌ها می‌تواند شامل تحصیل، مسکن، غذا، پوشاک، حمل‌ونقل عمومی، کتاب، لوازم التحریر و هزینه‌های جانبی شود. 

 

عنوان

هزینه

1 لیتر شیر معمولی 

2.12 دلار

مک‌دونالد

130 دلار

اشتراک تلفن و اینترنت یک‌ماهه

132.92 دلار

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

2486.40 دلار

اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج شهر

2064.54 دلار

1 لیتر بنزین 

1.94 دلار

1 کیلو سیب زمینی

3.67 دلار

رشته‌های دانشگاه

رشته‌هایی که توسط دانشگاه ملبورن ارائه می‌شود

شما می‌توانید تعدادی از رشته‌های ارائه شده توسط این دانشگاه را در این قسمت مشاهده کنید.

شرایط پذیرش

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه

مدرک کارشناسی
نمره IELTS : 6.5
نمره TOEFL : 90.0
مدرک کارشناسی‌ارشد
نمره IELTS : 6.5
نمره IELTS : 90.0
مدرک دکتری
نمره IELTS : 7.0
نمره TOEFL : 100.0
condition img

رتبه‌بندی دانشگاه ملبورن

rank ranking name publisher name
34 Global MBA Ranking 2024 Financial Times (FT)
14 World University Ranking QS
33 University Ranking Times Higher Education (THE)
1 Best Australian Universities Rankings U.S. News & World Report
headphone and stuff
twenty four hour
رزرو مشاوره

مهاجرت موفق با یک مشاوره خوب شروع میشه

مشاوران اسکورایز به طور مداوم در جلسات آموزشی شرکت می‌کنند تا همواره اطلاعات خود را به‌روز نگه‌­دارند. به دلیل محدودیت تعداد مشاوره در روز، برای رزرو زمان مدنظر خود، همین حالا اقدام کنید.