house building
سال تأسیس دانشگاه
1663
user pen
میانگین تعداد دانشجویان خارجی
?!
donate
هزینه سالانه خوراک و مسکن دانشجویی
1,989.135 ( USD )
money bill wave
اپلیکیشن فی دانشگاه
20.3293448 ( USD )
دانشگاه شما

تحصیل در دانشگاه لاوال کانادا بیشتر بشناسید

بیشتر با دانشگاه تحصیل در دانشگاه لاوال کانادا آشنا شو
ویژگی های دانشگاه

Universite Laval یا به فارسی، دانشگاه لاوال، یکی از دانشگاه‌های برتر کانادا است. این دانشگاه یکی از بزرگ‌ترین مؤسسات آموزشی کانادا است. وسعت دانشگاه بالغ بر یک کیلومتر مربع است. هرساله دانشجویان زیادی از اروپا و آسیا به کانادا مهاجرت می‌کنند تا شانس خود را برای اخذ پذیرش از دانشگاه لاوال امتحان کنند. با داشتن رزومه خوب و نگارش اصولی صحیح انگیزه‌نامه، می‌توان به اخذ پذیرش از دانشگاه لاوال امیدوار بود. تحصیل در این دانشگاه بسیار مقرون به صرفه است. گفتنی است که در دانشگاه لاوال به هشت زبان زنده دنیا تدریس می‌شود. زبان‌های انگلیسی و فرانسوی در این دانشگاه به عنوان زبان اول در نظر گرفته ‌می‌شوند.

دانشگاه لاوال در کجا قرار دارد؟

شهر کبک، در ایالت کبک کانادا و در قسمت جنوبی خود، این دانشگاه را جای داده است. فاصله دانشگاه تا رودخانه سنت لارنس بسیار کم است. می‌توان برای رفع خستگی و تفریح از قلعه بولدت در این رودخانه بازدید کرد. آب و هوای شهر کبک، نسبتاً سرد است. میانگین دما در شهر کبک از -27 درجه سانتیگراد در ژانویه تا 24.7 درجه سانتیگراد در جولای است. میانگین سالانه دما 4.2 درجه سانتی گراد است.

عمده مردم در شهر کبک به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی مسلط هستند. تسلط به زبان فرانسوی برای تحصیل در دانشگاه الزامی نیست و بسیاری از رشته‌های تحصیلی در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. حقیقتی که از افراد کمی‌شنوید، این است که برای تحصیل موفق در دانشگاه لاوال و همین‌طور زندگی در شهر کبک، بایستی زبان فرانسوی را حداقل تا سطح A2 بلد باشید تا بتوانید برخی امور روزمره مثل معرفی کردن خودتان و یا نوشتن اطلاعات شخصی را انجام بدهید.

معرفی دانشگاه لاوال

دانشگاه لاوال بیش از سه قرن است که تأسیس شده است. معماری تمامی ساختمان‌های دانشگاه به خوبی گویای این نکته هستند. ریاست دانشگاه بر عهده خانوم سوفی دامورس است. تیم مدیریت ریاست دانشگاه لاوال، همواره تلاش کرده است دانشجویان را در سطح بالایی از تحقیق و پزوهش قرار بدهد. این مؤسسه آموزشی در سال 1663 میلادی توسط اسقف فرانسوی بنیان نهاده شده است.

برای قرن‌ها، این دانشگاه نخبگان زیادی را تعلیم داده است. تمامی ساختمان‌های دانشگاه در یک منطقه قرار دارند. یکی از پردیس‌های دانشگاه که در شهر مونترال قرار داشت، امروزه به صورت مستقل فعالیت می‌کند. هدف اصلی دانشگاه از زمان تأسیس، رفع کمبود مؤسسه آموزشی، برای فرانسوی زبانان بوده است. دانشگاه لاوال دارای چندین هدف عالی، از جمله تحقیقات گسترده، کارآفرینی و توسعه پایدار است.

65 درصد دانشجویان دانشگاه لاوال را دانشجویان مقطع کارشناسی و 28 درصد دیگر را دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تشکیل می‌دهند.

رتبه و رنکینگ دانشگاه لاوال

بر اساس رتبه بندی دانشگاه‌های پیشرو، این مؤسسه آموزش عالی، جزو 20 دانشگاه برتر فرانسوی زبان جهان است. این دانشگاه، در میان دوازده دانشگاه برتر کانادا است. در زمینه کیفیت آموزشی و استخدام فارغ التحصیلان نیز دانشگاه لاوال، اولین دانشگاه ایالت کبک است.

دانشکده‌های دانشگاه لاوال

 1. کشاورزی و علوم غذایی (FSAA)
 2. هنر و علوم انسانی (FLSH)
 3. مدیریت بازرگانی (FSA)
 4. دندانپزشکی (FMD)
 5. آموزش (FSE)
 6. جنگلداری، جغرافیا و ژئوماتیک (FFGG) 
 7. حقوق (FD)
 8. موسیقی (FMUS)
 9. پزشکی (FMED)
 10. پرستاری (FSI)
 11. داروسازی (FPHA)
 12. فلسفه (FP)
 13. برنامه ریزی، معماری، هنر و طراحی (FAAAD)
 14. علوم و مهندسی (FSG)
 15. علوم اجتماعی (FSS)
 16. الهیات و علوم دینی (FSTR)
 17. دانشکده تحصیلات تکمیلی مطالعات بین المللی (ESEI)

رشته‌های تحصیلی دانشگاه لاوال

تمامی رشته‌های تحصیلی در دانشگاه لاوال تدریس می‌شوند. این دانشگاه محدودیتی در ارائه رشته‌های تحصیلی ندارد. همین‌طور در مقاطع تحصیلی تکمیلی مثل ارشد و دکترا نیز می‌توانید تمامی گرایش‌های مورد نظر خود را در سایت دانشگاه پیدا کنید. این دانشگاه به دلیل قدمتی که دارد، تمامی پروگرم‌های تحصیلی را به خوبی ارائه می‌کند و در سراسر کانادا فارغ التحصیلان این دانشگاه سریعاً مشغول کار می‌شوند.

چندتن از اساتید این دانشگاه ایرانی و فارغ التحصیل این دانشگاه هستند. رشته‌های مهندسی، علوم صنعتی و صنایع مربوط به انرژی برای تمامی دانشجویان داخلی و بین المللی قابل اخذ هستند. تسلط بر زبان انگلیسی برای تمامی اساتید این دانشگاه فاقد اهیمت ویژه‌ای است. در هر رشته تحصیلی که باشید اگر در مکاتبه با اساتید و مصاحبه‌های آنلاین موفق شوید نظر استاد مورد نظر را جلب کنید، شانس دریافت کمک هزینه‌های تحصیلی مثل انواع فاندها را خواهید داشت.

نحوه اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه لاوال

 • زمان بندی

هم اکنون در چه مقطعی و در کدام نیمسال مشول به تحصیل هستید؟ ترم جدید تحصیلی در دانشگاه لاوال، با توجه به رشته و مقطع تحصیلی، در پاییز و زمستان شروع می‌شود. برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه لاوال کانادا باید زمان‌بندی درستی داشته باشید تا در مراحل اخذ ویزا و همین‌طور رسیدن به ترم جدید تحصیلی در دانشگاه لاوال به مشکل نخورید.

 • استفاده از تجربیات دانشجویان ایرانی دانشگاه لاوال

برخی از دانشجویان ایرانی، هر ساله موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه لاوال کانادا می‌شوند. صحبت با این افراد و استفاده از تجربیات آنها در مسیر اپلای، کمک به سزایی به شما که در ابتدای مسیر اپلای هستید، می‌کند. سراغ این دانشجویان موفق را از اسکورایز بگیرید.

 • دریافت مشاوره و راهنمایی از کارشناسان خبره

همان‌طور که در تمامی مسیرها، نیاز به یک راهنما دارید، در مسیر اپلای نیز به راهنمایی و مشاوره کارشناسانی نیاز دارید که مسیر را برای شما هموارتر کنند. پیدا کردن اطلاعات کافی و البته مناسب، مدت زمان زیادی را به خود اختصاص می‌دهد. در بسیاری اوقات نیز افراد به دلیل عدم توجه به این نکته، دچار زیان مالی و اتلاف زمان می‌شوند. با اسکورایز تماس بگیرید تا با اطمینان خاطر، برای اپلای اقدام کنید.

 • برآورد هزینه‌های اپلای

آزادسازی مدارک تحصیلی، ترجمه مدارک، تعیین وقت سفارت، مراجعه به سفارت کانادا در کشوری دیگر، شهریه‌های دانشگاه لاوال، ترجمه مدارک تحصیلی و اپلیکیشن فی، همگی برخی از هزینه‌هایی هستند که برای اپلای در دانشگاه لاوال باید در نظر بگیرید. متناسب با شرایطی که دارید ممکن است این هزینه‌ها کاهش یا افزایش پیدا کنند. برای مثال اگر رزومه مناسبی داشته باشید، ممکن است فاند به شما تعلق بگیرد و به این ترتیب هزینه‌های زندگی و اقامت شما توسط دانشگاه تأمین خواهد شد. هزینه‌های مرتبط با اپلای را برآورد کنید تا در صورت نیاز، فرصت کافی برای انجام اقدامات لازم را داشته باشید.

 • آزمون زبان انگلیسی

برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه لاوال و مهاجرت به کانادا بایستی در یکی از آزمون‌های زبان انگلیسی، اعم از تافل، آیلتس و دولینگو شرکت کنید. در سایت دانشگاه، حداقل نمره مورد نیاز در این آزمون‌ها برای هر رشته تحصیلی به صورت جداگانه بیان شده است. برای اطلاع از نحوه شرکت در این آزمون‌ها و همین‌طور تشخیص اینکه کدام یکی از این آزمون‌ها مناسب شما هستند، می‌توانید با کارشناسان اسکورایز ارتباط برقرار کنید.

سایت دانشگاه لاوال: www.ulaval.ca

رشته‌های دانشگاه

رشته‌هایی که توسط دانشگاه تحصیل در دانشگاه لاوال کانادا ارائه می‌شود

شما می‌توانید تعدادی از رشته‌های ارائه شده توسط این دانشگاه را در این قسمت مشاهده کنید.

شرایط پذیرش

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه

مدرک MBA
نمره GMAT : قابل قبول
نمره IELTS : قابل قبول
نمره TOEFL : 79.0
مدرک MS
نمره IELTS : قابل قبول
نمره TOEFL : 79.0
مدرک BE/Btech
نمره IELTS : قابل قبول
نمره TOEFL : قابل قبول
مدرک BSc
نمره IELTS : قابل قبول
مدرک MA
نمره IELTS : قابل قبول
مدرک Other Courses
نمره IELTS : قابل قبول
مدرک BBA
نمره TOEFL : 79.0
condition img

رتبه‌بندی دانشگاه تحصیل در دانشگاه لاوال کانادا

rank ranking name publisher name
416 World University Ranking QS
331 Engineering and Technology Ranking QS
315 Best Global Universities Rankings U.S. News & World Report
326 Accounting & Finance QS
551 Business & Management Studies QS
351 Universities Rankings Shanghai Ranking (ARWU)
401 University Ranking Times Higher Education (THE)
501 Business and Economics Ranking Times Higher Education (THE)
651 Computer Ranking Times Higher Education (THE)
651 Engineering and Technology Ranking Times Higher Education (THE)
headphone and stuff
twenty four hour
رزرو مشاوره

مهاجرت موفق با یک مشاوره خوب شروع میشه

مشاوران اسکورایز به طور مداوم در جلسات آموزشی شرکت می‌کنند تا همواره اطلاعات خود را به‌روز نگه‌­دارند. به دلیل محدودیت تعداد مشاوره در روز، برای رزرو زمان مدنظر خود، همین حالا اقدام کنید.