house building
سال تأسیس دانشگاه
1832
user pen
میانگین تعداد دانشجویان خارجی
4500
donate
هزینه سالانه خوراک و مسکن دانشجویی
9,415.239 ( USD )
money bill wave
اپلیکیشن فی دانشگاه
75.0 ( USD )
دانشگاه شما

دانشگاه دورهام بیشتر بشناسید

بیشتر با دانشگاه دانشگاه دورهام آشنا شو
ویژگی های دانشگاه

دانشگاه دورام در انگلستان دانشگاهی ممتاز است که هم از لحاظ تاریخی و سنتی پیشینه قوی و غنی دارد و هم از لحاظ فناوری ها و تجهیزات به صورت مدرن و پیشرفته در آمده است. دانشگاه دورام در تمامی مقاطع زمانی و در تمامی رشته ها و گرایشات تحقیقاتی به دنبال موفقیت و ممتاز بودن گام برداشته است. این دانشگاه در مواردی مانند ارائه ی بورسیه تحصیلی، جنبه های مختلف آموزشی و انتقال و گسترش هر چه بهتر علوم سعی و تلاش خود را کرده است.

 

شرایط زندگی

  • فعالیت های انجمن ها و اتحادیه های دانشجویی در دانشگاه دورام به شکلی است که مهارت ها و همچنین توانایی های لازمی را که دانشجویان به آنها نیاز دارند را رشد و پرورش دهد. به نوعی این دانشگاه هدف خود از فعالیت های تشکل های دانشجویی را رفع خلاهای دانشجویان در زمینه های غیر درسی می داند.
  • دانشگاه دورام تجهیزات و امکانات لازم را برای دانشجویان در دانشگاه و محیط های خوابگاهی ایجاد کرده است. برای مثال می توان به فعالیت ها و امکانات مربوط به زمینه های ورزشی، تفریحی و همچنین سلامتی و تندرستی اشاره کرد.
  • از لحاظ وسعت این دانشگاه دارای فضاهای بسیار بزرگی است که به فرآیندهای آموزشی و ... تخصیص داده شده اند. کتابخانه های بزرگ این دانشگاه، ساختمان های چند طبقه هستند که تعداد بسیار زیادی از دانشجویان را در خود جای می دهند که این کتابخانه ها مخزنی از کتاب های علوم مختلف را در بر دارند.
  • در پردیس اوشاوا این دانشگاه دارای تجهیزات ورزشی و تمرینی بسیار ویژه ای است، به نحوی که وسعت اختصاص داده شده به این تجهیزات بالغ بر 10000 متر مربع می باشد.

 

سکونت در دانشگاه دورام

دانشگاه دورام دارای ساختمان های خوابگاهی متعدد، آپارتمان های ویژه برای علاقه مندان و متقاضیان زندگی خارج از دانشگاه وخوابگاه ها است.

  • ساختمان های خوابگاهی دانشگاه دورام از لحاظ امکانات رفاهی و مربوط به زندگی در سطح بسیار خوبی قرار دارند و امکاناتی نظیر اینترنت، وسایل ورزشی و ... همیشه در اختیار دانشجویان قرار داده شده است.

 

دانشجویان بین المللی

تعداد دانشجویان بین المللی دانشگاه دورام بسیار بالاست به نحوی که تخمین اولیه از تعداد دانشجویان بین المللی این دانشگاه بالغ بر 12000 دانشجو است که از بیش از 60 کشور مختلف در دنیا گرد هم آمده اند.

 

جاذبه های کلیدی دانشگاه دورام

  • دانشگاه دورام به عنوان یک مرکز تحقیقاتی پیشرفته و بزرگ در انگلستان شناخته می شود که دانشجویان از اقصی نفاط دنیا برای ادامه تحصیل به آن مراجعه می کنند.
  • همانطور که اشاره شد این دانشگاه دارای محیطی عالی و فوق العاده است، از این رو دانشجویان می توانند اوقات شگفت انگیزی را در دانشگاه به سر ببرند.
  • امکانات سکونتی مهیا شده توسط دانشگاه برای دانشجویان، این دانشگاه را تبدیل به محلی ایده آل برای مطالعه چه در فضاهای خوابگاهی و چه در فضاهای خارج از دانشگاه کرده است.
  • قسمت تحقیقات و پژوهش دانشگاه امکانات ایده آلی را برای دانشجویان ایجاد کرده است تا تمامی دانشجویان در جهت دستیابی به نتایخ تحقیقات و پروژه های خود مشکلی نداشته باشند.
  • تمرکز برنامه های درسی ارائه شده در دانشگاه دورام بر هر چه بیشتر مهارت آموزی دانشجویان در کنار رشد شخصیتی آنها قرار گرفته است.

 

شرایط پذیرش

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه

مدرک MBA
نمره IELTS : 7.0
مدرک MS
نمره IELTS : 6.5
نمره PTE : 62.0
مدرک BE/Btech
نمره PTE : 62.0
نمره IELTS : 6.5
نمره TOEFL : 92.0
مدرک BSc
نمره PTE : 62.0
نمره IELTS : 6.5
مدرک BBA
نمره IELTS : 6.5
نمره PTE : 62.0
مدرک MIM
نمره PTE : 62.0
نمره IELTS : 6.5
condition img

رتبه‌بندی دانشگاه دانشگاه دورهام

rank ranking name publisher name
43 Global MBA Ranking 2019 Financial Times (FT)
50 Master in Management Ranking 2019 Financial Times (FT)
78 World University Ranking QS
74 Global MBA Ranking QS
240 Engineering and Technology Ranking QS
6 University Ranking (UK) The Complete University Guide
8 Computer Science Ranking The Complete University Guide
9 Business & Management Studies Ranking (UK) The Complete University Guide
5 University Rankings The Guardian
17 Business, Management & Marketing The Guardian
133 University Ranking Times Higher Education (THE)
210 Best Global Universities Rankings U.S. News & World Report
176 Business & Management Studies QS
351 Universities Rankings Shanghai Ranking (ARWU)
276 Computer Ranking Times Higher Education (THE)
326 Business and Economics Ranking Times Higher Education (THE)
501 Engineering and Technology Ranking Times Higher Education (THE)
headphone and stuff
twenty four hour
رزرو مشاوره

مهاجرت موفق با یک مشاوره خوب شروع میشه

مشاوران اسکورایز به طور مداوم در جلسات آموزشی شرکت می‌کنند تا همواره اطلاعات خود را به‌روز نگه‌­دارند. به دلیل محدودیت تعداد مشاوره در روز، برای رزرو زمان مدنظر خود، همین حالا اقدام کنید.