house building
سال تأسیس دانشگاه
1818
user pen
میانگین تعداد دانشجویان خارجی
3843
donate
هزینه سالانه خوراک و مسکن دانشجویی
6,232.623 ( USD )
money bill wave
اپلیکیشن فی دانشگاه
115.0 ( USD )
دانشگاه شما

تحصیل در دانشگاه دال هوس Dalhousie university بیشتر بشناسید

بیشتر با دانشگاه تحصیل در دانشگاه دال هوس Dalhousie university آشنا شو
ویژگی های دانشگاه

برای تحصیل، کدام کشور و کدام دانشگاه را انتخاب می‌کنید؟ چه معیارهایی برای انتخاب خود دارید؟ همیشه داشتن اطلاعات بیشتر به انتخاب بهتر کمک می‌کند. با دانستن مطالب بیشتر شاید حتی برخی از معیارهای شما تغییر کند. هر کشوری سیاست‌های خاصی برای پذیرش دانشجویان بین المللی دارد و کشور کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیست. معمولا کشورهایی که به ایالت‌های مختلف تقسیم می‌شوند و دارای سیستم حکومتی فدرال هستند، سیاست واحدی در زمینه پذیرش دانشجویان خارجی ندارند. معیارهای انتخاب در هر ایالت متفاوت است.

برای اخذ پذیرش تحصیلی در هر دانشگاه کانادا بایستی اطلاعات جامع و دقیقی درباره آن دانشگاه داشته باشید تا بتوانید با اطمینان بیشتری برای اپلای اقدام کنید. دانشگاه‌های معروف و پرافتخار بسیاری در کانادا قرار دارند که احتمالا آنها را می‌شناسید. در این میان به دانشگاه دال هوس کمتر پرداخته شده‌است. در این مطلب به دانشگاه دال هوس می‌پردازیم.

معرفی دانشگاه دال هوس

ایالت نوااسکوشیا، در شرق کانادا، این دانشگاه را در خود جای داده است. این ایالت از چندین شهر تشکیل شده‌است و آب و هوای مناسبی دارد. هنگام زندگی در این ایالت چه از نظر فیزیولوژی و چه از نظر روحی، سرمای زیادی را تجربه نمی‌کنید، چرا که دیگر دانشجویان بین المللی نیز در این ایالت کم‌شمار نیستند. همچنین ایرانی‌های مقیم این ایالت نیز از جمعیت خوبی برخوردار هستند. گفتنی است که دانشگاه دال هوس چندین پردیس در شهرهای مختلف ایالت نوااسکوشیا دارد. پردیس اصلی این دانشگاه در شهر هالیفکس است. این دانشگاه در سال1818 میلادی و توسط یکی از ارل‌های آن زمان بنیان نهاده شد. می‌توان گفت یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کانادا، دانشگاه دال هوس است.

دانشگاه دال هوس 13 دانشکده و 200 رشته تحصیلی دارد. سیاست این دانشگاه مبنی بر پذیرش دانشجویان بیشتر در تمامی رشته‌های تحصیلی است تا مورد استقبال بیشتری قرار بگیرد. رنکینگ جهانی این دانشگاه بین 250 تا 300 است و همین طور در کانادا، رتبه‌ای بین 10 تا 15 را داراست. مقایسه آمار رنکینگ دانشگاه دال هوس، در سال‌های گذشته، رشد و موفقیت این دانشگاه را نشان می‌دهد.

کشف. نوآوری. تأثیر. این سه مفهوم زیربنای تعریف دال هوس از تحقیق است. این مفاهیم از طریق تعامل متقابل مداوم بر یکدیگر تأثیر می گذارند و آنها را رشد می‌دهند. دالاهو در تمام اشکال اکتشاف، از تحقیقات بنیادی گرفته تا کشف ارتباطات جدید و اختراع دستگاه‌های جدید، از تحقیقات اکتشافی و خلاقیت استقبال می‌کند. کشف همچنین شامل انتشار دانش، از طریق انتشارات علمی، اجراها و تعامل با طیف وسیعی از جوامع و ذینفعان است.

همین‌طور، نوآوری کشف و خلاقیت است که به فرآیندها، نتایج و راه حل ها تبدیل می شود. این راه‌حل‌ها ممکن است با هدف حل چالش‌های صنعتی خاص باشند و یا در جهت پرداختن به مسائل اجتماعی گسترده‌تر باشند. همچنین ممکن است بر حل معماهای بعدی در زنجیره‌ای از معماهای تحقیقاتی متمرکز شوند که کاربردهای آنها ممکن است هنوز ناشناخته باشد. نوآوری توسط تفکر خلاق هدایت می شود و با تمایل به بهبود و پیشرفت تداوم می یابد.

اگر ایده‌های متعددی دارید و بستر مناسبی پیدا نمی‌کنید، روی دانشگاه دال هوس و دپارتمان‌های آن حساب باز کنید. تعداد بالای مقالات منتشرشده این دانشگاه در زمینه‌های مختلف، میزان فعالیت اساتید و دانشجویان را نشان می‌دهد. همین طور طبق آمار رسمی، این دانشگاه هرساله مهمانان بین المللی زیادی در سمینارها و همایش‌های بین رشته‌ای و دانشگاهی خود پذیراست.

وبسایت دانشگاه دال هوس: www.dal.ca

رشته‌های دانشگاهی دانشگاه دال هوس

بیش از 4000 رشته دانشگاهی متفاوت در این دانشگاه ارائه می‌شود. امکان تحصیل برای تمامی رشته‌ها در دال هوس وجود دارد و هیچ محدودیتی وجود ندارد. از جمله رشته‌های دانشگاهی شاخص دال هوس، می‌توان به بیوشیمی، زیست شناسی، شیمی، زمین شناسی، اقتصاد، ریاضی و آمار، علوم پزشکی، اقیانوس شناسی، میکروبیولوژی و ایمونولوژی، علوم کامپیوتری، روانشناسی و علوم اعصاب و فیزیک و علوم جوی اشاره کرد.

یکی از نکات مهم درباره رشته‌های دانشگاهی دال هوس، رشته‌های علوم انسانی این دانشگاه است. در چندسال گذشته سعی شده‌است رشته‌هایی مثل حقوق و علوم انسانی نیز در این دانشگاه مورد توسعه قرار بگیرند و به همین دلیل تعداد پذیرفته شدگان این رشته‌ها به خصوص در مقطع ارشد، رشد داشته است.

هر رشته دانشگاهی تعداد مشخصی جایزه، بورسیه و فاند تحصیلی به خود اختصاص می‌دهد.

اپلای تحصیلی کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا

شرایط پذیرش در دانشگاه دال هوس

ددلاین

متقاضیان غیرکانادایی برای پذیرش در ترم سپتامبر، از ابتدای آوریل و برای ترم ژانویه، از 31 اگوست باید اقدام کنند و برای تکمیل فرم و انجام فرایند اپلای زمان بندی خود را مشخص کنند. شرایط پذیرش دانشجویان مقطع لیسانس با دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا متفاوت است.

شرط سنی

شرط سنی برای اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه دال هوس، برای دانشجویان کارشناسی تا 25 سال و برای دانشجویان مقطع دکترا تا 38 سال است. هر فردی بایستی در خصوص رشته تحصیلی خود به صورت جداگانه، شرایط پذیرش را بررسی کند، زیرا برخی رشته‌ها دارای شرایط اضافی هستند.

هزینه‌ها

در خصوص هزینه‌ها، می‌توان برخی موارد را به صورت کلی بر شمارد. از جمله اینکه کشور کانادا، فعلا در ایران سفارت ندارد. به همین دلیل پس از دریافت پذیرش، برای انجام مراحل مقدماتی بایستی به کشوری مراجعه کنید که کانادا در آن کشور سفارت داشته باشد. همین طور دانشگاه دال هوس، اپ فی یا اپلیکیشن فی نیز دریافت می‌کند. این هزینه بر حساب دلار کانادا (CAD) است و برای هر رشته تحصیلی، متغیر است.

اعضای خانواده

در صورت دریافت پذیرش تحصیلی از این دانشگاه می‌توانید با اعضای خانواده خود مهاجرت کنید. البته برای این منظور بایستی محدودیت‌ها را در نظر داشته باشید. برای مثال به جز همسر، سایر افراد خانواده از جمله فرزندان نباید حداکثر شرط سنی را پشت سر گذاشته باشند.

نمره تافل و آیلتس

خوشبختانه دال هوس، تمامی تست‌های زبان انگلیسی معروف، مثل دولینگو، تافل و آیلتس را می‌پذیرد. جهت اخذ پذیرش تحصیلی در این دانشگاه، حداقل نمره تافل، 90، حداقل نمره آیلتس، 7 و حداقل نمره آزمون دولینگو، 115 است. اگر دانشجو، نتواند حداقل نمره زبان انگلیسی مورد نیاز در آزمون‌ها را به دست بیاورد، بایستی اقدامات جایگزین و تکمیلی، مثل سپری کردن آزمونی دیگر را انجام دهد.

نحوه اپلای برای دانشگاه دال هوس

در نخستین گام، بایستی پوزیشن و پروگرم مورد نظر خود را پیدا کنید. این دانشگاه، طیف گسترده ای از برنامه ها را برای ایجاد یک تجربه آموزشی که برای شما طراحی شده است ارائه می دهد. شما می توانید برای حداکثر سه برنامه درخواست دهید. اگر در انتخاب اول خود پذیرفته نشوید، فقط برای انتخاب دوم و سوم ارزیابی خواهید شد.

بعد از انتخاب پروگرم و برنامه تحصیلی موردنظر، شرایط رشته تحصیلی خود، اعم از ددلاین و موارد خاص را به دقت بررسی کنید. ددلاین دپارتمان‌های مختلف دال هوس، متفاوت است. برای اپلای تحصیلی در این دانشگاه، مطابق با رشته تحصیلی که دارید، بایستی از یک راهنما کمک بگیرید. ارزش این امر به خصوص در زمان نگارش رزومه و سی وی مشخص می‌شود، چرا که کم و زیاد شدن حتی یک کلمه ممکن است بر روند پذیرش شما تاثیر بگذارد.

شرایط زندگی

زندگی دانشجویی دانشگاه دال هوس Dalhousie university

در دانشگاه دال هوزی بالغ بر 200 انجمن، باشگاه و جامعه دانشجویی وجود دارد که دامنه گسترده ای از فعالیت های مختلف مانند فعالیت های دانشگاهی، تفریحی، اجتماعی، فرهنگی و مسائل مذهبی را در برمی گیرند. همچنین این دانشگاه برای خود روزنامه ای اختصاصی دارد که مسائلی پیرامون دانشجویان و مسائل مرتبط با آنها را مورد بررسی قرار می دهد. 5 رستوران، ورزشگاه، استخر و زمینی های مناسب تمرین ورزش های مختلف از دیگر امکانات این دانشگاه هستند. تیم های ورزشی مختلفی در این دانشگاه وجود دارد که دانشجویان متناسب با علایق خود می توانند در آنها به عضویت در آیند و در سطح حرفه ای فعالیت های ورزشی خود را ادامه دهند.

دانشجویان بین المللی دانشگاه دال هوس Dalhousie university

همانطور که اشاره شد در این دانشگاه تعداد زیادی انجمن دانشجویی وجود دارد که دانشجویان از اقصا نقاط دنیا می توانند در آنها عضو شوند. برنامه های درون دانشگاهی برای همه دانشجویان قسمت های جذاب و درگیر کننده ای دارند. این دانشگاه محیطی تحت عنوان Dal Plex را برای فعالیت های ورزشی و تندرستی دانشجویان در نظر گرفته است که یکی از با امکانات ترین مکان های ممکن برای دانشجویان است.

دانشگاه دال هوزی جامعه ای غنی از مشاهیر داردکه در سراسر جهان گسترده شده است.

در این دانشگاه برای هر دانشجو انجمن مخصوصی برای فعالیت های مورد نظر آنها در نظر گرفته شده است که دانشجویان می توانند متناسب با علایقشان در آنها عضو شوند. اگر دانشجویی انجمن مورد علاقه خود را پیدا نکند می تواند خود آن انجمن را تشکیل دهد.

جزئیات خانه و خانه داری

امکانات سکونتی برای دانشجویان در پردیس های هالیفکس و کشاورزی این دانشگاه تعبیه شده است.برای تمامی دانشجویان جدید الورود مقطع کارشناسی در این دانشگاه امکانات سکونتی در نظر گرفته شده است. دانشجویان می توانند متناسب با سلیقه خود یکی از محیط های خوابگاهی سنتی و یا مدرن را برگزینند. همچنین امکان انتخاب اتاق های تک نفره و یا دو نفره نیز برای آنها مهیا است.

جاذبه های کلیدی

هالیفکس علاوه بر اینکه پایتخت، نووا اسکوتیا است، مرکزیت تجاری شهرهای ساحلی کانادا نیز محسوب می شود. پارک های متنوع و زیبایی در اطراف پردیس اصلی این دانشگاه وجود دارد که دانشجویان می توانند برای قدم زدن و دوچرخه سواری از آنها بهره مند شوند.

رشته‌های دانشگاه

رشته‌هایی که توسط دانشگاه تحصیل در دانشگاه دال هوس Dalhousie university ارائه می‌شود

شما می‌توانید تعدادی از رشته‌های ارائه شده توسط این دانشگاه را در این قسمت مشاهده کنید.

رشته‌های موجود در دانشگاه

شرایط پذیرش

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه

مدرک MBA
نمره GMAT : 550.0
نمره IELTS : 8.0
نمره TOEFL : 100.0
مدرک MS
نمره GRE : قابل قبول
نمره IELTS : 7.0
نمره TOEFL : 92.0
مدرک BE/Btech
نمره IELTS : 6.5
نمره TOEFL : 90.0
نمره PTE : 61.0
مدرک BSc
نمره TOEFL : 90.0
نمره PTE : 61.0
نمره IELTS : 6.5
مدرک Other Courses
نمره SAT : 1190.0
نمره IELTS : 6.5
نمره TOEFL : 90.0
مدرک BBA
نمره IELTS : 6.5
نمره PTE : 61.0
نمره TOEFL : 90.0
مدرک MIM
نمره IELTS : 7.0
نمره GMAT : 550.0
نمره TOEFL : 92.0
مدرک MEng
نمره TOEFL : 92.0
نمره GRE : قابل قبول
نمره IELTS : 7.0
مدرک MASc
نمره IELTS : 7.0
نمره GRE : قابل قبول
نمره TOEFL : 92.0
condition img
مشاهیر دانشگاه

افتخارات و مشاهیر برجسته دانشگاه تحصیل در دانشگاه دال هوس Dalhousie university

رتبه‌بندی دانشگاه تحصیل در دانشگاه دال هوس Dalhousie university

rank ranking name publisher name
280 World University Ranking QS
322 Best Global Universities Rankings U.S. News & World Report
626 Engineering and Technology Ranking QS
351 Universities Rankings Shanghai Ranking (ARWU)
401 University Ranking Times Higher Education (THE)
501 Computer Ranking Times Higher Education (THE)
501 Engineering and Technology Ranking Times Higher Education (THE)
651 Business and Economics Ranking Times Higher Education (THE)
headphone and stuff
twenty four hour
رزرو مشاوره

مهاجرت موفق با یک مشاوره خوب شروع میشه

مشاوران اسکورایز به طور مداوم در جلسات آموزشی شرکت می‌کنند تا همواره اطلاعات خود را به‌روز نگه‌­دارند. به دلیل محدودیت تعداد مشاوره در روز، برای رزرو زمان مدنظر خود، همین حالا اقدام کنید.