تسهیلات ارزی و غیرارزی برای دانشجویان

96/09/23


مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
شایان زمانی


در مقاله گذشته درباره معافیت از پرداخت عوارض خروج از کشور برای دانشجویان برای دو بار در سال نوشتیم که می توانید این مقاله رادر اینجا بخوانید.

در این مقاله به شرح تمامی تسهیلاتی که برای دانشجویان محصل در خارج از کشور فراهم می شود اشاره کنیم.

این تسهیلات طبق اعلام سازمان مربوطه به دو بخش ارزی و غیرارزی تقسیم می شود.

تسهیلات ارزی

مطابق با این تسهیلات دانشجویانی که گواهی اشتغال به تحصیل در دانشگاه معتبر خارجی و مهر خروج از کشور و چند مدرک شناسایی دیگر را ارائه دهند می توانند با دریافت کد رهگیری ارز به نرخ دانشجویی دریافت کنند که سقف این ارز سالانه نزدیک به ۱۲۰۰۰ دلار آمریکاست.

تسهیلات غیرارزی

مواردی که به عنوان تسهیلات غیرارزی به دانشجویان داده می شود عبارت است از:

  1. استفاده از تخفيف هواپيمايي در سال يكبار كه توسط نمايندگي ‌هاي جمهوري اسلامي ايران در محل تحصيل قابل اقدام مي‌باشد. ( فقط بر روي شبكه هواپيمائي IRANAIR )
  2. معافيت از پرداخت عوارض خروج از كشور. تذكر : درسال دو نوبت مي‌توانند از معافيت استفاده نمايند بشرط آنكه فاصله دو ورود به كشور بيش از سه ماه باشد.
  3. عدم پرداخت مبلغ صدور گذرنامه لازم به ذكر است تسهيلات دانشجويي شامل همسر و فرزند دانشجو نيز مي‌باشد.
  4. صدور گواهي اشتغال به تحصيل مدارك مورد نياز : گواهي اشتغال به تحصيل و ريز نمرات به تاييد نمايندگي ايران در خارج از كشور جهت صدور گواهي اشتغال به تحصيل براي اداره راهنمايي رانندگي حضور شخص به همراه گذرنامه و يك قطعه عكس الزامي است.
  5. اعلام فراغت از تحصيل به سازمان وظيفه عمومي مدارك مورد نياز: گواهي ارزشيابي مدرك تحصيلي از اداره كل دانش اموختگان تذكر: حضور مشمول به همراه گذرنامه الزامي است
  6. اعلام انصراف از تحصيل مدارك مورد نياز: نامه از دانشگاه محل تحصيل كه اعلام انصراف دانشجو را تاييد كرده باشد،حضور شخص دانشجو به همراه گذرنامه، درخواست اعلام انصراف از تحصيل به اداره كل بورس و امور دانشجويان خارج

منبع این مطالب سایت سامانه نشا است و برای ثبت نام نیز باید به همین سایت مراجعه کنید.

گفتنی است تمام پسران مشمول خدمت سربازی باید برای اخذ مجوز خروج از کشور در این سامانه ثبت نام کنند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟


اگر سوالی دارید در قسمت دیدگاه بنویسید تا به آن پاسخ داده شود.


مقاله‌های مرتبط

 

 

عوارض خروج از کشور برای دانشجویان چگونه است؟

13 دسامبر 2017

در این مقاله سعی داریم جزییات معافیت دانشجویانی که برای ا...


فیلم وبینارهای مرتبط

 

بررسی اختصاصی اپلای برای رشته های انسانی

اپلای برای رشته های علوم انسانی مثل رشته های مهندسی متداول نیست، در نتیجه افراد بسیار کمتری در این رشته ها اپلای می کنند و هم اینکه اطلاعات کمتری در زیمنه اپلای برای دانشجویان این رشته ها وجود دارد.

آیا می‌دانید که فارغ از محل تحصیل و ...

سمینار اینترنتی ترفندهای اپلای

خیلی از دانشجویان که برای تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های خارج از کشور تمایل به ادامه تحصیل دارند، اطلاعات کاملی درباره چگونگی گرفتن پذیرش ندارند چرا که این موضوع مانند کنکور موضوع جاافتاده و تعریف شده ای نیست.

از طرف دیگر گرفتن پذیرش از ...

وبینار ترفند های اپلای

اپلای کردن کاری سخت، پر از ریزه کاری و پیچیده است ولی خوشبخانه افرادی این مسیر را رفته اند. پس چه بهتر به بجای آزمون و خطا از تجربیات این افراد استفاده کنیم. در وبینار، شایان زمانی دانشجوی دانشگاه کلگری کانادا ترفند های مهم اپلای که تجرب...دیدگاه ها

پاسخ به کامنت‌ها به صورت ایمیل ارسال میشود.

برای ثبت دیدگاه وارد شوید ورود به صفحه کاربری