خرید

دانلود فیلم

مقاله نویسی پیشرفته

 

توضیحات نوشتن مقاله برای ژورنال های ISI و غیر ISI و یا جهت ارائه در کنفرانس ها ترفند خاصی را طلب می کند تا از سرقت ادبی جلوگیری شود. همچنین دانستن نوع داوری مقاله تاثیر به سزایی جهت قبولی در مجلات علمی دارد.
ارائه دهنده مهندس محمدعلی احمدی
رزومه ارائه دهنده

مهندس محمدعلی احمدی، دانشجوی دکتری مهندسی نفت در دانشگاه کلگری کانادا هستند. ایشان تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را تحت تعلیم اساتید مطرح دانشگاه صنعت نفت اهواز گذراندند و پس از فارغ التحصیلی در مقطع ارشد وارد صنعت شدند.

سپس مدتی به عنوان کارشناس ارشد تحقیق و توسعه در پروژه های علمی صنعت نفت مشغول بوده اند و در همین مدت با کسب مهارت های لازم تعداد بسیار قابل توجهی مقاله های بسیار ارزنده در حوزه های مختلف این صنعت در مطرح ترین نشریات به چاپ رساندند.

ایشان مجددا در دانشگاه مموریال کانادا موفق به کسب دومین مدرک کارشناسی ارشد خود با درجه ممتاز شدند و پس از آن هم اکنون در دانشگاه کلگری کانادا مشغول به گذراندن مقطع دکتری خود هستند.

در این مدت اندک ایشان با توجه به پشتکار فراوان ایشان در کسب مهارت های لازم برای نگارش مقاله بیش از 140 مقاله علمی و پژوهشی از خود منتشر کرده اند و دارای شاخص h-index بسیار عالی 35 هستند.

قیمت 199000تومان
اعتبار شما وارد شوید
مبلغ پرداختی وارد شوید
خرید برای خرید ابتدا وارد شوید

توضیحات رویداد

چرا دانش نوشتن مقاله صحیح یک مهارت ضروری برای دانشجویان و فارغ التحصیلان علی الخصوص در ایران است؟

داشتن تخصص، مهارت و دانش کافی برای موفقیت کافی نیست و همه ما می‌دانیم که حتی اگر ایده‌ها، تولیدات و توانمندی‌های فوق‌العاده‌ای داشته باشیم اما بلد نباشیم آن را با بیان خود به دیگران ارائه کنیم، نتیجه‌ای نخواهیم گرفت.

در دنیای امروز جهت یافتن و یا ارتقاء موقعیت های شغلی و تحصیلی بخصوص در خارج از کشور نیازمند مدرکی می باشید که بیانگر توانایی شما در انجام یکسری امور خاص است, این مدرک در بیشتر مواقع مقالات چاپ شده به نام شماست. به عنوان مثال بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های مهندسی حتی با داشتن معدل های بسیار بالا به علت نداشتن مقاله قادر به دریافت بورسیه از دانشگاه های معتبر و یا همچنین پیسنهادهای شغلی مناسب نمی گردند.

خلاصه، تقریبا یکی از مهم ترین فاکتور های پذیرش دانشجویان در خارج از کشور تجربه انجام دادن کار علمی ست و این تجربه با هیچ چیز مثل یک مقاله حرفه ای قابل بازگو کردن نیست.

عمده دانشجویانی که همه ساله پذیرفته می شوند مقاله های معتبری دارند و میتوان با قاطعیت گفت برای اخذ پذیرش بعد از کارشناسی ارشدتان حتما باید مقاله ای داشته باشید.

چرا داشتن این مهارت برای ایرانی ها ضروری تر است؟

دنیای علم دنیایی بدون مرز است. زبان ها واحد و قواعد واحد و یکسان است. ما باید به عرف بین المللی که در جهان علم وجود دارد پایبند باشیم چرا که اولا یکی از اصول ورود به این جهان است و دوم این که در غیر این صورت ممکن است تبعات بسیار سنگینی برای آینده ما داشته باشد. ضمن این که ما به زبان فارسی حرف می زنیم و می نویسیم و زبان انگلیسی زبان دوم ما محسوب می شود و در نگارش به زبان انگلیسی تسلط کافی نداریم.

شرایط عجیبی در کشور ما حاکم است!

خیلی از بدیهیات در کشور ما نادیده گرفته می شوند. چیزی به نام کپی رایت را نادیده می گیریم و با قوانین آن آشنا نیستیم. همین باعث می شود که خیلی از کارهایی که به صورت روتین انجام می دهیم ممکن است در فرهنگ های دیگر و البته جهان علم امری پذیرفته نباشد!

آیا میدانستید اگر عین جمله را از یک مقاله حتی با ذکر نام کپی کنید مرتکب دزدی ادبی شده اید؟

مقاله نوشتن مگه چه نکته هایی داره؟

نوشتن مقاله دردسرهای خاص خودش رو داره. شاید این که مقاله ISI شما چه بخش هایی داره و هر بخش رو چطور باید بنویسیم، ساده ترین نکته نگارش مقاله باشه.

شما باید با تخلفات علمی مثل سرقت ادبی هم آشنا باشید و بدونید دقیقا چه مواردی مصداق سرقت ادبی محسوب میشه و این اشتباهات رو مرتکب نشید.

شما باید با نحوه تصمیم گیری داوران برای به انتشار رسیدن مقاله خود هم آشنا باشید. اگر بدونید دقیقا داره چه اتفاقی می افته قطعا میتونید با ذهنی بازتر تصمیم گیری کنید!

شما باید بدونید اگر پس از داوری مقاله بازگردانده شد چطور باید آن را اصلاح کنید و خطاهای آنرا تصحیح کنید.

یا اینکه مجله مورد نظرتون رو چطور باید انتخاب کنید شاید یکی از دغدغه های شما باشه.

چرا باید در این وبینار شرکت کنم؟

قطعا با شرکت در این وبینار اطلاعات خیلی خیلی مفیدی رو میتونید در زمان کوتاه از فردی باتجربه کسب کنید و با اطلاعات کافی در این زمینه یک قدم مثبت و رو به جلو در جهت به نگارش اوردن مقاله ای حرفه ای داشته باشید.

در دوره ی مقدماتی مقاله نویسی مطالب ذیل مورد بحث و بررسی قرار گرفته است: 
- هدف از مقاله نویسی 
- زمان مناسب برای نگارش مقاله 
- مفهوم ISI و غیر ISI 
- انتخاب صحیح ژورنال و یا کنفرانس جهت ارائه مقاله 
- انواع مقاله 
- انواع فرآیند های داوری مقاله 
- شاخص های اعتبارسنجی نویسنده 
- شاخص های اعتبارسنجی مجلات 
- اجزای تشکیل دهنده ی مقاله

دانلود فیلم آموزش مقاله نویسی (مقدماتی)

.


دانستن این مطالب اولین قدم برای نگارش یک مقاله حرفه‌ای است.


این کارگاه برای دانشجویان و فارغ التحصیلان دوره ی کارشناسی و همچنین دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری مورد استفاده خواهد بود.

چه مطالبی در این وبینار گفته می شود؟

نگارش صحیح Cover Letter

نحوه ی صحیح انتخاب داور مقاله در صورت نیاز

نکات مهم در نگارش چکیده مقاله

Graphical Abstract

مفهوم کپی رایت و دزدی ادبی به همراه مثال های کاربردی

نکات مهم در نگارش مقدمه

راه های جلوگیری از دزدی ادبی و نرم افزارهای مرتبط

نکات در اصلاحیه مقاله بعد از داوری

فیلم‌های مرتبط

 

مقاله نویسی پیشرفته

چرا دانش نوشتن مقاله صحیح یک مهارت ضروری برای دانشجویان و فارغ التحصیلان علی الخصوص در ایران است؟ ------------------------------------------------------------------------ داشتن تخصص، مهارت و دانش کافی برای موفقیت کافی نیست و همه ما می‌...

مقاله نویسی مقدماتی

چرا دانشجویان و فارغ التحصیلان اساسا به داشتن مقاله با نگارش صحیح نیازمند هستند؟ ------------------------------------------------------------------------ این سوالی است که شاید در ابتدای مسیر تحصیلات دانشگاهی و همچنین تحصیلات تکمیلی ...

تکنیک‌های مقاله نویسی

چرا مقاله خیلی مهمه؟ -------------------- تقریبا یکی از مهم ترین فاکتور های پذیرش دانشجویان در خارج از کشور تجربه انجام دادن کار علمی ست و این تجربه با هیچ چیز مثل یک مقاله حرفه ای قابل بازگو کردن نیست. عمده دانشجویانی که همه ساله...

مقاله‌های مرتبط

 

قوانین استفاده از کاما در زبان انگلیسی

در مقاله‌ی ‘چه متنی در تافل نمره کامل را می گیرد؟’ اشاره شد که نقطه گذاری در تافل و حتی آیلتس در نمره تاثر گذار است در این مقاله سعی بر بررسی قوانین استفاده از کاما را داریم.

یکی از مهم ترین مشکلات نوشتن متن های انگلی...


برای ارسال نظر وارد یا عضو شوید