خرید

دانلود فیلم

مقاله نویسی مقدماتی

 

توضیحات با اصول نوشتن مقالات معتبر و چاپ آنها در ویدئو مفصل دو ساعت و نیمه آشنا بشین. مقاله نوشتن کار آسونیه اگه فوت و فنشو بدونین
ارائه دهنده مهندس محمدعلی احمدی
رزومه ارائه دهنده
  • دانشجوی دکتری مهندسی نفت در دانشگاه کلگری
  • فارغ التحصیل دانشگاه مموریال کانادا و صنعت نفت اهواز
  • با نگارش بیش از ۱۴۰ مقاله پژوهشی در ژورنال های مطرح دنیا
  • داور چندین ژورنال خارجی
  • و h-index ۳۵
قیمت 199000تومان
اعتبار شما وارد شوید
مبلغ پرداختی وارد شوید
خرید برای خرید ابتدا وارد شوید

توضیحات رویداد

چرا دانشجویان و فارغ التحصیلان اساسا به داشتن مقاله با نگارش صحیح نیازمند هستند؟

این سوالی است که شاید در ابتدای مسیر تحصیلات دانشگاهی و همچنین تحصیلات تکمیلی به ذهن هر دانشجو متبادر گردد. پاسخ این سوال بسیار ساده است. در دنیای امروز جهت یافتن و یا ارتقاء موقعیت های شغلی و تحصیلی بخصوص در خارج از کشور نیازمند مدرکی می باشید که بیانگر توانایی شما در انجام یکسری امور خاص است, این مدرک در بیشتر مواقع مقالات چاپ شده به نام شماست. به عنوان مثال بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های مهندسی حتی با داشتن معدل های بسیار بالا به علت نداشتن مقاله قادر به دریافت بورسیه از دانشگاه های معتبر و یا همچنین پیسنهادهای شغلی مناسب نمی گردند.

خلاصه، تقریبا یکی از مهم ترین فاکتور های پذیرش دانشجویان در خارج از کشور تجربه انجام دادن کار علمی ست و این تجربه با هیچ چیز مثل یک مقاله حرفه ای قابل بازگو کردن نیست.

عمده دانشجویانی که همه ساله پذیرفته می شوند مقاله های معتبری دارند و میتوان با قاطعیت گفت برای اخذ پذیرش بعد از کارشناسی ارشدتان حتما باید مقاله ای داشته باشید.

باید بدانیم چگونه بنویسیم!

هرچقدر هم که مطالبی که توسط شما بدست آمده اند از ارزش علمی بالایی برخوردار باشند، اگر به شکل مناسب به رشته تحریر دراورده نشوند هرگز نمیتوانند عمق مطلب را به اندازه ای که شایسته است ادا کنند. درست مانند این که شما بهترین مواد غذایی رو تهیه کنید اعم از بهترین و باکیفیت ترین گوشت و خوش پخت ترین برنج اما همه بدون عمل آوری توی تشت جلوی مهمان گذاشته شود. تمام زحمت شما در تحقیقاتی که انجام داده اید در گرو نمایش صحیح و حرفه ای آن است. باید فکرشده، منطقی و علمی بنویسید.

مقاله نوشتن مگه چه نکته هایی داره؟

اما نوشتن مقاله دردسرهای خاص خودش رو داره. شاید این که مقاله ISI شما چه بخش هایی داره و هر بخش رو چطور باید بنویسیم، ساده ترین نکته نگارش مقاله باشه.

شما باید با تخلفات علمی مثل سرقت ادبی هم آشنا باشید و بدونید دقیقا چه مواردی مصداق سرقت ادبی محسوب میشه و این اشتباهات رو مرتکب نشید.

شما باید با نحوه تصمیم گیری داوران برای به انتشار رسیدن مقاله خود هم آشنا باشید. اگر بدونید دقیقا داره چه اتفاقی می افته قطعا میتونید با ذهنی بازتر تصمیم گیری کنید!

شما باید بدونید اگر پس از داوری مقاله بازگردانده شد چطور باید آن را اصلاح کنید و خطاهای آنرا تصحیح کنید.

یا اینکه مجله مورد نظرتون رو چطور باید انتخاب کنید شاید یکی از دغدغه های شما باشه.

چرا باید در این وبینار شرکت کنم؟

قطعا با شرکت در این وبینار اطلاعات خیلی خیلی مفیدی رو میتونید در زمان کوتاه از فردی باتجربه کسب کنید و با اطلاعات کافی در این زمینه یک قدم مثبت و رو به جلو در جهت به نگارش اوردن مقاله ای حرفه ای داشته باشید.

در دوره ی مقدماتی مقاله نویسی مطالب ذیل مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت: 
- هدف از مقاله نویسی 
- زمان مناسب برای نگارش مقاله 
- مفهوم ISI و غیر ISI 
- انتخاب صحیح ژورنال و یا کنفرانس جهت ارائه مقاله 
- انواع مقاله 
- انواع فرآیند های داوری مقاله 
- شاخص های اعتبارسنجی نویسنده 
- شاخص های اعتبارسنجی مجلات 
- اجزای تشکیل دهنده ی مقاله


دانستن این مطالب اولین قدم برای نگارش یک مقاله حرفه‌ای است.


این کارگاه برای دانشجویان و فارغ التحصیلان دوره ی کارشناسی و همچنین دانشجویان کارشناسی ارشد مورد استفاده خواهد بود. همچنین برای فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دانشجویان دکتری کارگاه پیشرفته مقاله نویسی که شامل سرفصل های ذیل می باشد توصیه می گردد:

دانلود فیلم آموزش مقاله نویسی (پیشرفته)

فیلم‌های مرتبط

 

مقاله نویسی پیشرفته

چرا دانش نوشتن مقاله صحیح یک مهارت ضروری برای دانشجویان و فارغ التحصیلان علی الخصوص در ایران است؟ ------------------------------------------------------------------------ داشتن تخصص، مهارت و دانش کافی برای موفقیت کافی نیست و همه ما می‌...

مقاله نویسی مقدماتی

چرا دانشجویان و فارغ التحصیلان اساسا به داشتن مقاله با نگارش صحیح نیازمند هستند؟ ------------------------------------------------------------------------ این سوالی است که شاید در ابتدای مسیر تحصیلات دانشگاهی و همچنین تحصیلات تکمیلی ...

تکنیک‌های مقاله نویسی

چرا مقاله خیلی مهمه؟ -------------------- تقریبا یکی از مهم ترین فاکتور های پذیرش دانشجویان در خارج از کشور تجربه انجام دادن کار علمی ست و این تجربه با هیچ چیز مثل یک مقاله حرفه ای قابل بازگو کردن نیست. عمده دانشجویانی که همه ساله...

مقاله‌های مرتبط

 

قوانین استفاده از کاما در زبان انگلیسی

در مقاله‌ی ‘چه متنی در تافل نمره کامل را می گیرد؟’ اشاره شد که نقطه گذاری در تافل و حتی آیلتس در نمره تاثر گذار است در این مقاله سعی بر بررسی قوانین استفاده از کاما را داریم.

یکی از مهم ترین مشکلات نوشتن متن های انگلی...


minoomh

خیلی مفید و عالی بود ممنون از شما

برای پاسخ نظر وارد یا عضو شوید


برای ارسال نظر وارد یا عضو شوید