چگونه اپلای کنم؟

96/09/27


مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
شایان زمانی


سوال خیلی از افرادی که دنبال اقدام کردن برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور هستند این است که نمی دانند باید از کجا شروع کنند. در این مقاله پروسه کلی نحوه اپلای کردن برای یک دانشگاه خارجی در مقطع تحصیلات تکمیلی یعنی برای کارشناسی ارشد یا دکترا در کشور های مختلف را توضیح می دهیم.

اولین گام، دقیقا بدونید چی میخواید

اول باید بدونید که چی میخواید! باید در ابتدا مشخص کنید که دوست دارید در چه رشته ای، در چه دانشگاهی و حتی در چه شهر و کشوری تحصیل کنید و دلیل انتخاب تون رو بنویسید. بعد با توجه به رشته و دانشگاه مورد نظر که در شهر و کشور دلخواه پیدا کرده اید به وبسایت آن رشته خاص رفته که شرایط پذیرفته شدن را می بینید.

تمامی وبسایت ها شرایط پذیرش خود اعم از نمره زبان، معدل و ... را برای هر رشته مشخص می کنند. اگر شرایط اولیه را داشتید می توانید برای اخذ پذیرش به صورت آنلاین اقدام کنید.

پر کردن فرم اپلیکیشن

در همان وبسایت معمولا لینکی برای پر کردن فرم درخواست پذیرش دارند که با وارد شدن در آن و ایجاد یک حساب کاربری به فرم خود دسترسی پیدا می کنید و از آنجا با پر کردن اطلاعات شخصی و آپلود کردن مدارک مورد نیاز و البته معمولا پرداخت هزینه ای برای بررسی درخواست شما که به آن اپلیکیشن فی می گویند درخواست خود را ثبت می کنید.

انتظار برای جواب

بعد از این مرحله باید منتظر باشید تا درخواست شما و خیل عظیم دیگر درخواست کنندگان را بررسی و جواب نهایی را به شما ایمیل کنند. در این فاصله ممکن است استادی با دیدن درخواست شما و علاقه مند شدن به همکاری با شما از شما درخواست مکالمه تصویری از طریق اسکایپ داشته باشد.

بعد از بررسی ها اگر درخواست شما مورد پذیرش قرار بگیرد نامه پذیرش برای شما ارسال می شود.

انجام دادن کارهای رفتن به کشور مقصد

با در دست داشتن نامه پذیرش به سفارت کشور مقصد جهت اخذ ویزا مراجعه می کنید و با پر کردن یک درخواست دیگر برای ویزا بسته به کشور مقصد مدتی بعد -معمولا نزدیک به دو الی سه ماه- ویزا برای شما صادر می شود و می توانید برای تحصیل به کشور مورد نظر سفر کرده و در دانشگاه خود ثبت نام کنید.

این شالوده ای از مسیر پر پیچ و خم اپلای است که به صورت کامل و با جزئیات در وبینار ترفند های اپلای توضیح داده شده است.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟


اگر سوالی دارید در قسمت دیدگاه بنویسید تا به آن پاسخ داده شود.


مقاله‌های مرتبط

 

 

باورهای اشتباه درباره اپلای

5 ژانویه 2018

اپلای که به طور کلی به پدیده ای گفته میشود که دانشجویان ب...

 

اپلای کنیم یا نکنیم؟

15 آوریل 2018

در چند دهه اخیر، تحصیلات دانشگاهی تقریبا بین تمامی جوانان...

 

مراحل اخذ معافیت تحصیلی برای اپلای

24 اکتبر 2018

یکی از مهمترین کارهای اداری برای خروج از کشور که دانشج...


فیلم وبینارهای مرتبط

 

بررسی اختصاصی اپلای برای رشته های انسانی

اپلای برای رشته های علوم انسانی مثل رشته های مهندسی متداول نیست، در نتیجه افراد بسیار کمتری در این رشته ها اپلای می کنند و هم اینکه اطلاعات کمتری در زیمنه اپلای برای دانشجویان این رشته ها وجود دارد.

آیا می‌دانید که فارغ از محل تحصیل و ...

سمینار اینترنتی ترفندهای اپلای

خیلی از دانشجویان که برای تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های خارج از کشور تمایل به ادامه تحصیل دارند، اطلاعات کاملی درباره چگونگی گرفتن پذیرش ندارند چرا که این موضوع مانند کنکور موضوع جاافتاده و تعریف شده ای نیست.

از طرف دیگر گرفتن پذیرش از ...

وبینار ترفند های اپلای

اپلای کردن کاری سخت، پر از ریزه کاری و پیچیده است ولی خوشبخانه افرادی این مسیر را رفته اند. پس چه بهتر به بجای آزمون و خطا از تجربیات این افراد استفاده کنیم. در وبینار، شایان زمانی دانشجوی دانشگاه کلگری کانادا ترفند های مهم اپلای که تجرب...دیدگاه ها

پاسخ به کامنت‌ها به صورت ایمیل ارسال میشود.

برای ثبت دیدگاه وارد شوید ورود به صفحه کاربری