توضیحات اولیه درباره آزمون جی آر ای

96/10/07


مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
شایان زمانی


آزمون جی آر ای یکی از آزمون های زبان انگلیسی و لازم برای گرفتن پذیرش در مقطع تحصیلات تکمیلی در خارج از کشور است. در این مقاله توضیحات اولیه درباره آزمون جی آر ای و چگونگی برگزاری آن را به تفضیل بیان میکنیم.

آزمون Graduate Record Examinations که به اختصار GRE نامیده می شود آزمونی است که به صورت اینترنتی برگزار می شود و داوطلبان آن داوطلبان گرفتن پذیرش در دانشگاه های آمریکای شمالی هستند.

این آزمون از سه بخش تشکیل شده است که عبارتند از:

  1. آزمون زبان یا Verbal Reasoning
  2. آزمون ریاضی یا Quantitative Reasoning
  3. آزمون نگارش تحلیلی یا Analytical Writing

در ابتدای آزمون نگارش تحلیلی انجام می شود و سپس به صورت رندوم یکی از آزمون های وربال یا کوانت بالا می آید. هر کدام از این آزمون ها ۲۰ سوال دارند و پس از این بیست سوال آزمون دیگر با ۲۰ سوال دیگر آغاز می شود. پس از سری اول مجددا این ترتیب با ۲۰ سوال دیگر تکرار می شود.

پس نهایتا چهار آزمون به شکل متناوب از شما گرفته می شود و مجموعا ۴۰ سوال وربال و ۴۰ سوال کوانت از شما پرسیده می شود. بعد از این ۸۰ سوال ۲۰ سوال دیگر از یک آزمون به شکل تصادفی شروع می شود که قسمت ادامه دار آزمون یا همان extended می باشد.

نمره دهی آزمون

نمره نگارش تحلیلی از ۰ تا ۶ داده می شود و معمولا گرفتن نمره ۳ الی ۴ بین دانشجویان ایرانی بسیار متداول است. نمرات این آزمون استپ های نیم نمره ای دارند.

نمره دهی آزمون وربال و کوانت مانند هم هستند و هر دو از بین ۱۳۰ تا ۱۷۰ نمره دهی می شوند. آزمون کوانت معمولا ساده تر بوده و دانشجویان ایرانی معمولا بالای ۱۶۰ می توانند بگیرند. همچنین آزمون وربال کمی سخت تر بوده و معمولا دانشجویان ایرانی نمره ای بالاتر از ۱۴۰ را می گیرند.

پس در نهایت اگر نمره مجموع شما بیشتر از ۳۰۰ باشد شما آزمون به نسبت خوبی را شرکت کرده اید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟


اگر سوالی دارید در قسمت دیدگاه بنویسید تا به آن پاسخ داده شود.


مقاله‌های مرتبط

 

 

یادگیری زبان با آهنگ

19 نوامبر 2018

آیا از طریق موزیک میتونیم زبان یاد بگیریم؟

جواب به این س...

 

چگونه برای آزمون کوانت جی آر ای آماده شویم؟

2 دسامبر 2017

مشکل اغلب داوطلبان آزمون جی آر ای GRE کمبود زمان برای آما...


فیلم وبینارهای مرتبط

 

+وبینار دانشجویی تافل 110

خیلی از افراد هستند که به دلیل اینکه رزومه خوبی ندارند، دانشگاه خوبی تحصیل نکرده اند و یا میخواهند دانشگاه های خیلی خوبی بروند نیاز دارند که نمره زبان بسیار بسیار خوبی بگیرند.

در این بین خیلی ها شک دارند که اصلا چنین چیزی ممکن است یا خی...

وبینارهای آموزشی مهارت های تافل - خواندن

شاید شما هم مثل سایر دانشجویانی که قصد گرفتن پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور را برای پاییز سال اینده یعنی برای پاییز سال 2019 دارند بخواهید بدانید که باید از کجا شروع کرد. به طور کلی زمان بر ترین قسمت و مهم ترین قسمت شاید آزمون زبان شم...

وبینارهای آموزشی مهارت های تافل - شنیدن

شاید شما هم مثل سایر دانشجویانی که قصد گرفتن پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور را برای پاییز سال اینده یعنی برای پاییز سال 2019 دارند بخواهید بدانید که باید از کجا شروع کرد. به طور کلی زمان بر ترین قسمت و مهم ترین قسمت شاید آزمون زبان شم...دیدگاه ها

پاسخ به کامنت‌ها به صورت ایمیل ارسال میشود.

برای ثبت دیدگاه وارد شوید ورود به صفحه کاربری